Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Композитор, піаніст та аранжувальник Юрій Решетар: «Джаз – музика душі»

Time Додано: понеділок, 29 квіт. 2019, 13:58 ( 3 міс. назад )

Через 30 років він знову чаклує над старим добрим August Förster, наповнюючи залу Бердичівського педагогічного коледжу повітряним й елегантним джазом та просто красивою музикою. До Бердичева, у рамках Всеукраїнської конференції «Хорове мистецтво України: історія та персоналії», завітав Юрій Решетар – український композитор, піаніст, аранжувальник, член НСКУ. В його творчій скарбниці – вокальні твори на вірші вітчизняних класиків та сучасників, його фортепіанні п’єси й хорові композиції виконують в Україні та світі, його джаз – це не салони-ресторани, це справжня концертна феєрія…

Композитор, піаніст та аранжувальник Юрій Решетар: «Джаз – музика душі»

Із попитом на справжнє, щире, красиве мистецтво в Україні й світі все гаразд, сьогодні до серйозної музики ставляться відповідно, ще кілька років тому подібного не спостерігалося, констатує Юрій Решетар. Звісно, зауважує при цьому, виконувати свою місію – доносити до людей прекрасне – було б куди легше, маючи у союзниках потужні мас-медіа, але чи потрібно це їхнім власникам?..

Маестро Решетар відомий прихильникам музики у багатьох іпостасях: він – це джаз, це – хори, він – це п’єси, романси, вальси і поп-композиції. Таке різноманіття вочевидь є свідченням істинного таланту. Втім, на жаль, є тут ще одна деталь… В Україні композитори ніколи не жили з музики, нагадує пан Юрій: соната для фортепіано не принесе дохід, подібно звичайній пісні чи аранжуванню.

Життя й творчість композитора – це не лише оплески й повні зали: бувають і періоди застою. Щодо Юрія Решетаря, то наразі він – у розквіті та на злеті: вже вийшли і ще мають вийти кілька фортепіанних збірок, соната для віолончелі з фортепіано, на підході – два серйозні хорові твори. Окрім того, під джазовим прицілом Маестро опинився сам Фридерик Шопен, і ось-ось побачить світ збірка «У джазових тонах з Україною». До речі, відзначає, музика родом із волелюбної України просто ідеально поєднується з музикою від пригноблених і безправних колись афроамериканців…

Головне те, підсумовує Юрій Решетар, що після кожного концерту він переконується: люди залишають залу, з зовсім іншими очима. А стосовно містка, що простягається від серйозної музики до легкої… Із віртуозом, котрий вишукано одягає в джаз український фолк, Шопена, Чайковського й навіть Баха, про імпровізацію, синкопи, унікальну поліритмію, схоже, можна говорити безкінечно.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0