Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Колишній вогнеборець живе на території пожежної частини вже 20 років.

Time Додано: п'ятниця, 27 лип. 2007, 06:00 ( більше 10 року назад )

Колишній вогнеборець, Яків Іванович Беззубець, вже давно вийшов на пенсію. Але від пронизливого звуку сирени прокидається й досі, бо живе у службовій квартирі на 4 поверсі пожежної частини, прямо над гаражем.

Колишній вогнеборець  живе на території пожежної частини вже 20 років.

Яків Іванович пішов у вогнеборці одразу після армії. У Бердичеві 37 років боровся з полум'ям. Був начальником загону пожежної охорони, керував 3 частинами, що тоді існували. Не раз, розповідає, виносив людей із палаючих будівель на руках. Посвідки про нагороди стосиком лежать на столі пенсіонера. Одна із них – за відвагу. Яків Беззубець врятував багатоквартирний будинок на вулиці 30-річчя Перемоги.

Яків Беззубець, колишній пожежний: «У цьому домі був пожар. Вогонь досяг 2 поверху. Мною була організована евакуація, увів стволи для захисту інших поверхів. Там довелося багато попрацювати».

Удвох із дружиною Яків Беззубець пропрацював 100 років, а прожив 60. Ольга Іванівна згадує, як сама з дітьми бігала на пожежі – хвилювалася і вболівала за чоловіка.

Ольга Беззубець, дружина Якова Беззубця: «Як тривога, то я одразу йому чоботи ставлю, брюки готую. І він побіг, а я з дітьми остаюся. Ждем звісток, де і яка пожежа».

Єдине, за що дорікає Ольга Іванівна чоловіку - це житло. Яків Іванович був у складі комісії з прийому житлових будинків. Дбав, аби дах над головою був у його підлеглих, а сам все життя поневірявся службовими квартирами. На черзі сім'я Беззубців понад 30 років. Обласне керівництво обіцяло дати помешкання після будівництва ППЧ – 5, нині СДПЧ-9. Яків Іванович його звів, і там же тимчасово оселився аж на 20 років.

Коли були молодшими, із 4 поверху подружжя збігало. Нині Ольга Іванівна через втрату зору на вулицю вже не виходить.

Ольга Беззубець: «Я казала йому, щоб він просив квартиру. А він говорив, раз на голову не капає, треба чекати, бо інші люди у підвалах живуть. Квартири дають, а він дає людям, що жили краже, ніж ми, - собі не бере. І це дали нам це общежитіє. Я вже казала: Господи, щоб уже нам дали хоч 1 кімнату. Щоб я знала – це наше, ми це заробили».

У Якова Івановича болять ноги, але до своєї молодої зміни він навідується. Коли минулої зими у СДПЧ -9 встановлювали автономне опалення, і пенсіонери залишилися без тепла, пожежні разом із працівниками «Житлосервісу 5» робили у квартирі ремонт. Яків Беззубець і нині бачить себе уві сні із рукавом у руках. Попри все, ні про що не жалкує. 25 серпня кращому робітнику пожежної охорони виповниться 80 років.

Chatbubbles Коментарів: 0