Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані?

Time Додано: четвер, 27 лип. 2017, 19:03 ( 8 міс. назад )

Ці давні мури, що навколо Кляштору Босих Кармелітів, які ховають у собі загадку майже 400-літньої історії, витримали війни й повстання, все ж, на жаль, не витримали часу – почали руйнуватись. Ще у 90-х остаточно розвалився північний прибрамний корпус та південна вежа стін, потім різко збільшились деформації самої великої (до 15 м.) північно-західної фортечної стіни монастиря. Уламки її падали і котились на проїжджу частину дороги. Ще тоді, у 90-х це змусило звернути увагу, та коштів католицької релігійної громади, які виділялись на ремонтно-реставраційні роботи, не вистачало, роботи проводились ділянками, так би мовити «латали дірки». А більш як два роки тому, 5 березня 2015 року, раптово обвалилася одна із зовнішніх стін фортеці. На щастя, від обвалу ніхто не постраждав. З міркувань загрози подальших обвалів цю територію відгородили і силами католицько-релігійної громади розпочались ремонтно-реставраційні роботи. Бердичівляни цікавляться: як довго триватимуть роботи? чи потрібні ті мури фортеці взагалі? Ці та інші питання ми переадресовуємо настоятелю Босих Кармелітів в Україні отцю Юзефу Кухарчику.

Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані? Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані? Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані? Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані? Коли фортечні мури Кляштору Босих Кармелітів будуть реставровані?

У вересні минулого року зруйнованою стіною та іншими частинами муру зайнялись і столичні реставратори, і католицька громада. Фахівці розпочали із розчистки стін і швів та дійшли до висновку, що потрібно, аби зняти додаткові навантаження, звести підпорну стіну. Аби відновити й укріпити частину стіни, що зазнала руйнації, роботи розпочали ізсередини, на черзі – подальше закріплення зовнішніх стін. Робота копітка і циклічна, залежна від погоди, тож коли її буде виконано, за місяць-два чи за рік, наразі ще невідомо.

Добре було б, якби на реставрацію і комплексні дослідження історичної пам’ятки, або хоча б реставрацію стін Кляштору Босих Кармелітів, котрий із 2011 року визнано Всеукраїнським національним Санктуарієм, виділялись ще й кошти із державного бюджету. Лишається мріяти й лише сподіватись на повне відновлення одного із найвизначніших архітектурних комплексів України, одного із найбільших монастирів-фортець Європи, що привертає увагу багатьох туристів і паломників з усього світу.

Насправді великої праці та значних коштів потрібно, аби зробити усе до ладу, каже отець Юзеф. І додає: ще й великого терпіння. Хотілось би усе зробити якнайшвидше, але доводиться припускати, що завершення можна чекати не один рік.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 5

Chatbox машина времени

надо меньше бабла тратить на аватаров ну и воровать. и все получится у вас. главное что бы славики с героями мозги не размягчали. :lecture:

Time четвер, 27 лип. 2017, 22:37 (8 міс. назад)

Chatbox ))

машина времени (46.118.202.160) - вот выгоним тебя убогое и всех твоих соплеменников Л.У.Г.А.Н.Д.О.Н.С.К.И.Х а также аватаров, трактористов и шахтеров из-за поребрика, назад домой на п.и.д.а.р.а.с.с.и.ю., многое тогда получится, а те кто на машине времени хотят вернутся в прошлое - тупиковая ветвь развития, деградирующая часть населения, место которой в лесной глуши забайкальской... :lecture:

Time п'ятниця, 28 лип. 2017, 12:27 (8 міс. назад)

Chatbox машина времени

)) (62.113.227.63) -закусывай когда употребляешь. аватары и есть ваши славики с героями. :popcorn: рамсы не путай. К стати,как там у вас монголов? все с тризубами ходите?

Time п'ятниця, 28 лип. 2017, 13:10 (8 міс. назад)

Chatbox )))

Рамсы...монголы...-"машина времени" походу истинный кацап)))))

Time п'ятниця, 28 лип. 2017, 17:33 (8 міс. назад)

Chatbox Я

Чим доріжки на закритому кладовищі за сто тисяч, краще ці гроші пустили на реставрацію фортеці!!! А то паломників приймаємо не соромлячись руїн!!! А ще пани поляки, ви такі високодуховні, покажіть приклад альтруїзму та любові до рідного міста, особливо пан Сокальський, скиньтеся хоч по пару гривень кожний, на реставрацію!!!! Не гарно любити рідне місто за бюджетні кошти!!!!!

Time п'ятниця, 28 лип. 2017, 18:39 (8 міс. назад)