Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята

Time Додано: четвер, 02 лист. 2017, 17:06 ( 11 міс. назад )

Ця ошатна хатина причаїлася у самому серці української столиці, в якихось десятках кроків від Майдану Незалежності. У ній цілий рік свого життя – рік, плідний на діяльність мистецьку, суспільно-політичну, громадську – промешкав один із найбільш знакових символів вільної й незалежної України безсмертний Кобзар. Близько двох тижнів у стінах київського літературно-меморіального будинку-музею Т. Шевченка експонувалися картини бердичівської художниці, Заслуженої майстрині народної творчості України Ольги Дзюрбей.

«Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята «Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята «Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята «Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята «Кольоровий Всесвіт» від Ольги Дзюрбей у Києві: яскрава нескінченість життєдайного світла, миру й свята

Виставки робіт митців різних епох в їхньому закладі – то не рідкість, розповідають працівники будинку-музею: картини сучасних художників змінюються творіннями сучасників самого Кобзаря, на зміну яким, у свою чергу, приходять дитячі вернісажі. Але «Кольоровий Всесвіт» від майстрині з Бердичева, відзначають мистецтвознавці, по-особливому захоплюючий.

Чим може вразити звичайний, здавалося б, акрил та картон, зрошені талантом митця?.. На думку фахівців, хоча б тим, що у них земне може легко закрутитися з небесним, а людське – з чимось рослинним чи тваринним. Закрутитися в якесь чарівне дійство без початку й кінця. А у дійстві тому – Всесвіт і Україна у ньому з безліччю кольорів її лісів, її неба, квітів, птахів, облич. І над усім цим – Всевидяче Око… Це і є світ Ольги Дзюрбей.

Вона не вперше привозить роботи до Києва – свої й батькові – ділиться авторка «…Всесвіту», і хіба це не знаково, що усі експозиції розташовувалися у закладах, що носять Кобзареве ім’я?.. Колись маленька Оля декламувала Тарасові вірші на літературних читаннях, що відбувалися у них вдома, сьогодні Заслужена майстриня Ольга Дзюрбей вражає особливим міксом стилів і течій, демонструючи, за оцінкою фахівців, окрему повноцінну філософію. Вражає усім, що займає її розум, думки, серце.

Нині у розробці Ольги Дзюрбей ціла серія робіт. У цій справі не скопіювати, не повторитися, зауважує, тож творить вона у залежності від того, як відчує потрібний сигнал. Після певного мовчання, сигнали можуть піти один за одним, і тоді процес, як то кажуть, починає рухатися.

Фахівці від мистецтва констатують, що картини Ольги Дзюрбей змушують радіти Сонцю, небу, землі і всім, хто мешкає на них і під ними. У світі, в якому так багато зла, резюмують, бердичівська художниця своїми кольорами не припиняє нести світло й добро. Сама ж пані Ольга на питання щодо відчуття власної місії змінити цей світ чи ще щось подібне відповідає: все набагато простіше – доброта, любов, людяне ставлення до всього, що її оточує... Виливаючись на полотно, ці чесноти й утворюють ту саму дорогу, про яку згадують шанувальники її творчості.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0