Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Колеги з усієї області вчилися у бердичівлян профільному навчанню школярів

Time Додано: четвер, 14 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Переймати досвід профільного навчання школярів приїхали до Бердичева завідувачі методичних центрів з усієї області. Одне із завдань, що їх виконує школа, - підготовка дітей до самостійного життя і вибору професії. Ось чому важливо, аби учні якомога раніше виявили свої природні схильності до тієї чи іншої галузі знань, зазначив проректор Житомирського інституту післядипломної освіти Антон Шегеда. За його словами, система профільного навчання в Україні нині перебуває не на такому рівні, як хотілося б, тому в 11-му класі 90% школярів не знають, яку професію обиратимуть.

Колеги з усієї області вчилися у бердичівлян профільному навчанню школярів

Антон Шегеда, проректор Житомирського ОІППО: «У нас досить багато недоліків у роботі. Не секрет, що рівень професійності німців в 11 разів перевищує український, і що наш у 10 разів менший за рівень Японії. Ми маємо шукати шляхи покращення цього показника».

Як у Бердичеві допомагають учням із профорієнтацією, розповіла завідувач інформаційно-методичного центру Наталія Гриченко. В усіх школах міста здійснюється допрофільна підготовка, профільне навчання дітей, поглиблено вивчаються окремі предмети.

Наталія Гриченко зав. ІМЦ управління освіти і науки: «Профільним навчанням охоплено 69% учнів, вони вже визначились із майбутніми професіями і готують себе до них. Колись Ернст Хемінгуей сказав, що кожна людина народжується для якоїсь справи. Завдання школи – визначити, для якої справи народжені наші учні. І чим раніше ми це зробимо, тим краще».

Інформаційно-методичний центр здійснює науковий супровід діяльності педагогів. Вони можуть відвідувати спеціальні тренінги та семінари, користуватися останніми новинками фахової періодики. Часто, каже Наталія Гриченко, і самі вчителі міста діляться своїми напрацюваннями із колегами.

Наталія Гриченко зав. ІМЦ управління освіти і науки: «Серед таких можу назвати Аллу Камінську, яка підготувала тести з економіки. Вони допомагають підготуватися до ЗНО, а також корисні усім, хто цікавиться цією наукою. Це і вчителька російської мови шостої школи Олена Самонова, яка протягом багатьох років працює над створенням методичного забезпечення викладання російської мови. Її підручники та зошити для тематичної атестації відомі по всій Україні».

Більш конкретно роботу із профільного навчання гості могли побачити на прикладі восьмої школи. Тамтешні педагоги намагаються профорієнтувати учнів починаючи вже з першого класу. Це поглиблене вивчення англійської мови і розвивальне навчання у початковій ланці, спецкурси з логіки, орфографії, правопису у середній. З огляду на об’єктивні причини, дещо важче працювати зі страшокласниками.

Аліна Рижко, заст. директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №8: «Наша школа невелика, тому маємо лише по одній паралелі 10-го і 11-го класів. Це не дає можливості на 100% задовольнити усіх учнів. Але ми проводимо спецкурси».

Після обговорення теми семінару у восьмій школі на завідувачів методкабінетами чекали відвідини десятої школи. Ще не знаючи, що приготували їм тамтешні вчителі, учасники заходу вже набралися вражень.

Ірина Кушнір, зав. Брусилівським методкабінетом: «Тема профільного навчання учнів хвилює усіх педагогів від перших класів до старших. Ми щороку стикаємось із безліччю пов’язаних з цим питанням проблем. Тому приємно, що у Бердичеві є такий позитивний досвід і напрацювання. Вважаю, кожен з нас візьме багато корисного для себе».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0