Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Time Додано: неділя, 06 трав. 2018, 17:22 ( 9 міс. назад )

Поспілкуватися на тему старого кладовища, що на вул. Пушкіна, запросив присутніх на останньому засіданні виконавчого комітету Бердичівський міський голова. Перед тим, як оголосити основну ідею, Василь Мазур нагадав про щорічні прибирання на тамтешній території – розчистку сухостоїв та молодняка, ліквідацію сміттєвих звалищ. І розповів про діалог, що стався на цвинтарі, між ним та колишнім настоятелем Костелу святої Варвари отцем Альбертом.

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Відвідувати могили рідних та близьких, підтримуючи їх у належному стані, не лише на проводи, закликає бердичівлян – нинішніх і колишніх – Василь Мазур. Стояти посеред бур’яну й сміття, згадуючи та молячись – навряд чи такий «ритуал» тішить душі померлих.

Ну, і якщо вже торкатися теми кладовищ… Про це все частіше говорять священики, від цієї сумнівної традиції відходять уже в дуже багатьох містах – мова йде про штучні квіти та пластикові вінки на могилах. Спочатку люди зносять їх на цвинтарі, потім місцеві служби героїчно борються з величезними купами непотребу, констатує Василь Мазур. Постає питання утилізації – що вже говорити про удар навколишньому середовищу (природа не в силах «переварити» усі ті «бузки», «троянди», «тюльпани», усю ту суміш з металу й пластику). І знову таки, сама Церква звертає увагу людей: тим, хто відійшов у вічність, не потрібні яскрава штучність та їжа на могилах – молитва, турбота та пам’ять понад усе.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0