Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Time Додано: неділя, 06 трав. 2018, 17:22 ( 5 міс. назад )

Поспілкуватися на тему старого кладовища, що на вул. Пушкіна, запросив присутніх на останньому засіданні виконавчого комітету Бердичівський міський голова. Перед тим, як оголосити основну ідею, Василь Мазур нагадав про щорічні прибирання на тамтешній території – розчистку сухостоїв та молодняка, ліквідацію сміттєвих звалищ. І розповів про діалог, що стався на цвинтарі, між ним та колишнім настоятелем Костелу святої Варвари отцем Альбертом.

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Відвідувати могили рідних та близьких, підтримуючи їх у належному стані, не лише на проводи, закликає бердичівлян – нинішніх і колишніх – Василь Мазур. Стояти посеред бур’яну й сміття, згадуючи та молячись – навряд чи такий «ритуал» тішить душі померлих.

Ну, і якщо вже торкатися теми кладовищ… Про це все частіше говорять священики, від цієї сумнівної традиції відходять уже в дуже багатьох містах – мова йде про штучні квіти та пластикові вінки на могилах. Спочатку люди зносять їх на цвинтарі, потім місцеві служби героїчно борються з величезними купами непотребу, констатує Василь Мазур. Постає питання утилізації – що вже говорити про удар навколишньому середовищу (природа не в силах «переварити» усі ті «бузки», «троянди», «тюльпани», усю ту суміш з металу й пластику). І знову таки, сама Церква звертає увагу людей: тим, хто відійшов у вічність, не потрібні яскрава штучність та їжа на могилах – молитва, турбота та пам’ять понад усе.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0