Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Time Додано: неділя, 06 трав. 2018, 17:22 ( 17 дн. назад )

Поспілкуватися на тему старого кладовища, що на вул. Пушкіна, запросив присутніх на останньому засіданні виконавчого комітету Бердичівський міський голова. Перед тим, як оголосити основну ідею, Василь Мазур нагадав про щорічні прибирання на тамтешній території – розчистку сухостоїв та молодняка, ліквідацію сміттєвих звалищ. І розповів про діалог, що стався на цвинтарі, між ним та колишнім настоятелем Костелу святої Варвари отцем Альбертом.

Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?.. Кладовищу на Пушкіна у Бердичеві дадуть «нове життя», а штучні квіти та пластикові вінки навпаки – заборонять?..

Відвідувати могили рідних та близьких, підтримуючи їх у належному стані, не лише на проводи, закликає бердичівлян – нинішніх і колишніх – Василь Мазур. Стояти посеред бур’яну й сміття, згадуючи та молячись – навряд чи такий «ритуал» тішить душі померлих.

Ну, і якщо вже торкатися теми кладовищ… Про це все частіше говорять священики, від цієї сумнівної традиції відходять уже в дуже багатьох містах – мова йде про штучні квіти та пластикові вінки на могилах. Спочатку люди зносять їх на цвинтарі, потім місцеві служби героїчно борються з величезними купами непотребу, констатує Василь Мазур. Постає питання утилізації – що вже говорити про удар навколишньому середовищу (природа не в силах «переварити» усі ті «бузки», «троянди», «тюльпани», усю ту суміш з металу й пластику). І знову таки, сама Церква звертає увагу людей: тим, хто відійшов у вічність, не потрібні яскрава штучність та їжа на могилах – молитва, турбота та пам’ять понад усе.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0