Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Художники-майстри вчили робити новорічні прикраси

Time Додано: неділя, 26 груд. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Що за Новорічне свято без ялинки? Незважаючи на те, буде вона жива чи штучна, а гарне вбрання їй необхідне. Можна прикрасити деревце магазинними виробами, а можна — власноруч зробленими іграшками. Виготовити такі зовсім не складно, переконують у гуртку “Художник-майстер”, який діє при центрі позашкільної освіти ім. О.Разумкова.

Художники-майстри вчили робити новорічні прикраси

Нині тут кипить передсвяткова робота: дівчата готують прикраси для своїх ялинок. Серед персонажів найчастіше зустрічаються символи наступаючого року: кіт і кролик, зроблені із солоного тіста. Місять його за спеціальним рецептом, потім виліплюють фігурку. Важливо її гарно висушити, після чого розфарбувати і вкрити лаком.

Одна з найдосвідченіших дівчат — Аня Фурман — займається у гуртку 9 років, тому береться за більш складні завдання, аніж ліплення. Обіцяє за 20 хвилин зробити сніжинку з намистин і бісеру. Одночасно навчає плетінню і журналіста.

Анна Фурман, вихованка гуртка “Художник-майстер”: “5 бісеринок відділяємо, залишаємо одну, продіваємо кінчик дроту в неї і протягуємо. Виходить кільце”.

Але новачкові справа видається надскладною. Мало того, що треба запам’ятати послідовність нанизування намистин, в них слід ще й дріт засадити і в пальцях їх втримати. Протягом заняття було загублено кільканадцять бісеринок і зламано шматок металевого дроту. А весь процес тривав півтори години. Слід віддати належне обом його учасникам: наставниці — за вміння показати, підказати і допомогти, а учениці — за посидючість і терпіння.

Ось вона, дорогоцінна сніжинка. Майстрині підказують, що, коли не робити на виробі петлю, його можна носити і на одязі як прикрасу.

А щодо новорічної ялинки, то можна зробити для неї святковий віночок, або подарувати друге життя скляним лампочкам, які вийшли з ладу. За допомогою фарби їх можна прикрасити настільки, наскільки вистачить фантазії. А ще в ролі іграшок можна використати звичайні шишки.

Алла Соломонюк, керівник гуртка “Художник-майстер”: “Думаю, кожен ходив у ліс і збирав там шишки. Ось у нас є шишки непофарбовані, з них ми зробимо новорічні іграшки”.

Спочатку пофарбуємо. Для цього знадобиться акрилова фарба будь-якого кольору. Вона водостійка і надасть виробу блиску. Тепер фарбі слід підсохнути. Аби прискорити цей процес, можна скористатись феном для волосся. Тепле повітря не зашкодить шишці. Сушити слід доти, доки фарба не перестане прилипати до рук. Їм, до речі, залишитись чистими у цій справі неможливо.

Далі слід зробити шишку красивою. Знадобляться намистинки і клей, придбаний у будівельному магазині. На чешуйки слід нанести краплинки клею і прикріпити намистинки.

Аби іграшку можна було повісити на ялинку, треба з дробу зробити петлю і приклеїти її на верхівку шишки. Потім задекорувати верхню частину за допомогою ялинкового “дощика”, або, як у нашому випадку, атласної стрічки. З неї треба зв’язати два бантики, приклеїти їх на шишку, ще раз збризнути усе лаком — і всього за 20 хвилин новорічна шишка готова. Можна вішати її на свою ялинку, або комусь подарувати. Дарунок, зроблений власноруч, буде унікальним та особливо цінним.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0