Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Християни католицької віри святкують Вхід Господній до Єрусалиму та Вербну неділю

Time Додано: вівторок, 18 бер. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

16 березня увесь католицький світ святкує Вхід Господній до Єрусалиму. Цей день також має назву Вербна неділя. За декілька днів до своїх страсних страждань Ісус в’їхав на віслюкові до Єрусалиму. Люди зустрічали Його як царя — дарували квіти та встеляли шлях пальмовими гілками. Під час славіння один Ісус знав, що шлях цей веде до розп’яття на хресті.

Християни католицької віри святкують Вхід Господній до Єрусалиму та Вербну неділю

Отець Віктор Маковський настоятель Храму Св. Варвари: «Неділя, звана Вербною, є початком Страсного тижня, початком роздумів над тайнами нашого спасіння. Той натовп, який кричав Осанну Синові Давида, у п’ятницю вже кричав «Розіпни Його !» Сьогоднішня неділя є приводом для роздумів над великою тайною відкуплення людини. Цей величний тиждень має бути проведений у переживанні цієї тайни. Більше часу має бути присвячено молитві та своєму духовному зростанню.»

Прихожани Храму Св. Варвари влаштували Хресну ходу вулицями міста, під час якої відтворили події тих днів.

Борис Якибишин виконавець ролі фарисея: «Как шел Иисус Христос на распятье, так и мы будем представлять всю эту картину: как его распяли, все его падения. Мы воспроизведем это так, как было на самом деле.»

Юрій Сокальський учасник Хресної ходи: «Одне діло, коли ця процесія завершується у нас в Храмі, а інше — коли ми йдемо вулицями міста і всі бердичівляни можуть своїм серцем відчути те, що відчував Ісус під час страстей Господніх.»

Віруючі переповнені почуттям вдячності за те, що Господь віддав за них своє життя. Саме із цим почуттям вони входять у Пасхальну неділю.

Сестра Ольга учасниця Хресної ходи: «Колись, розмовляючи із дітьми, яких я навчаю, я попросила, щоби вони поглянули на все це у такому контексті: Господь Бог дивиться на людину, яка живе у гріху... Уявімо такий діалог між Господом та Ісусом: «Чи любиш ти цю людину ?... То умри за неї». Перша реакція у дітей така: «А чому саме я ?...»

На Україні пальмове листя символізують гілочки верби, звідси і походження назви свята. На Вербну неділю у церквах відбувається урочистий обряд їхнього посвячення. Заведено вважати, що при цьому вербні гілки набувають магічних властивостей: очищують оселю від злих духів та відганяють нечисту силу.

Із початком Страсного тижня люди починають готуватися до Пасхи.

Отець Віктор Маковський настоятель Храму Св. Варвари: «Входимо у Святе Пасхальне тридення: будемо згадувати установлення таїнства Євхаристії, таїнства священства, служити месу Тайної вечері, будемо вклонятися розіп’ятому Христу, думати про Його страждання, будемо чувати, молитися, очікуючи моменту Воскресіння. Сьогоднішня неділя є початком наших роздумів над спасінням людини.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0