Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика

Time Додано: неділя, 08 квіт. 2018, 02:05 ( 6 міс. назад )

Бердичів увійшов до урочистих Великодніх днів – із вітаннями «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», зі святковими кошиками і, хочеться думати, зі світлими душами й думками. Найбільшу новину Нового Завіту святкують люди, і разом з усіма – Хрестовоздвиженська парафія Бердичева. Блага Вість (саме так з грецької перекладається Євангеліє), що їй радіють християни, не стосується перших 30-ти років життя Спасителя Світу, у ній не ведеться про проповіді, що лунали з вуст Ісуса, звертає увагу настоятель храму отець Костянтин: Євангеліє торкається лише років, що стали підготовчими до Христових страждань, смерті та Воскресіння. Воскресіння, що, зрештою, стало центром віри для мільйонів християн.

Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика Христос Воскрес! Найбільша новина Нового Завіту – у роздумах священика

Входячи до Великодня, люди радіють не лише Христовому Воскресінню, продовжує отець Костянтин, вони святкують і своє власне воскресіння у майбутньому. Ісус стоїть біля кожного зі своїм даром і стукає у душі й серця, переконує, і, аби отримати той безцінний дар, потрібно відчинити Господові двері й пустити до себе.

Що, власне, являє собою людське життя у порівнянні з вічністю, запитує священик? Якусь мить. Невеличкий за часом, але надвідповідальний іспит. І наскільки вдало ти його здаси, наскільки гідно й по-Божому проживеш ту саму мить, настільки світле вічне життя на тебе чекає.

Із чим усередині люди повинні зустрічати Великдень?.. На думку отця Костянтина, святу, все ж таки, має передувати піст. Так, переконаний священик, збільшується значення цього світлого дня. Чим серйозніша подія – тим ретельніша підготовка повинна бути.

Великдень люди зустрічали й зустрічатимуть, тож ніколи не зайвим буде вчергове нагадати: справжній піст – то не обмеження у певному переліку продуктів. Піст в їжі – не головний, звертають увагу священики: маєш день – приділи 10 хвилин у ньому, аби по-справжньому вдивитися в себе. Оціни, що зробив ти добре, а що – погане, і тоді переконаєшся, що не такий вже ти і безгрішний. І що, так звані, малі гріхи таким само важким тягарем лежать на твоїх плечах.

Вважається, що останніми роками люди стали ходити до церкви активніше. У той самий час, все чіткіше заявляють про себе ті, хто не вірить у Господа. Свято Христового Воскресіння – воно для всіх без виключення, нагадує настоятель Хрестовоздвиженського храму Бердичева. Євангельська притча говорить: одні прийшли працювати до господаря рано-вранці, інші – десь з обіду, хтось почав трудитися аж увечері, а хтось – за кілька хвилин до кінця роботи. І усіх Господь одарував однаково. Про що це говорить? А про те, що Господню ласку та любов отримає кожен, хто прийде до нього. Навіть в останній, здавалося б, момент.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0