Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява

Time Додано: вівторок, 22 груд. 2015, 15:20 ( більше 2 року назад )

Вона з’явилася на світ в акурат на Тетянин день, але нарекли її аж ніяк не іменем християнської мучениці з Риму – палаюче і геройське «Жанна» на честь Орлеанської Діви мало, за задумом батьків, наділити їхнє чадо внутрішньою революційністю. Чи картали вони пізніше себе за вдіяне чи ні, історія замовчує, але хто вже точно не шкодує про той вчинок, так це саме «чадо» та тисячі українських читачів. Відома письменниця, володарка спецвідзнак та дипломант «Коронації слова» різних років, член двох національних спілок – журналістів та письменників – Жанна Куява вперше побувала у Бердичеві.

«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява

Цьогоріч ім’я Жанни Куяви прикрасило собою список членів журі ІІІ-го Міжнародного літературного конкурсу ім. В. Гроссмана «В городе Бердичеве», але до міста 4-х культур її запросили не лише виключно у цій якості. У Бердичеві є ті, хто знається на книзі, сама ж пані Жанна зізнається, що жити у літературному світі без спілкування з читачами їй дуже некомфортно. Все, як то кажуть, зійшлося, і ось Жанна Куява, встигнувши прогулятися містом, знайомиться з шанувальниками своєї творчості у центральній міській бібліотеці.

Вважається, що уродженка села на Волинщині, а нині мешканка столиці Жанна Куява, як ніхто, знається на особливій життєвій мудрості, нелегкій долі та внутрішній і зовнішній красі жінки з села. Вона і справді писала й пише про представниць слабкої статі, констатує пані Жанна, але якщо її романи «Нічниця», «Із медом полин» та «Дерево, що росте у мені» призначені у більшій мірі для чоловіків, то «Гордієві жінки» – це те, що про жінок і для жінок.

Чи важко було з журналістики перебратися до письменництва? Чи важко взагалі бути письменником? Чи потрібно для того, аби писати, володіти якимось певним набором якостей, рис та вмінь? Важко бути будь-ким і працювати будь-де, коли збираєшся виконувати свою справу професійно та якісно, вважає Жанна Куява.

Як залишити слід у літературі, а не наслідити у ній? Певно, така особистість як Жанна Куява повинна би була мати побажання для тих, хто раптом відчув у собі хист до літературної справи. Сьогодні і справді вистачає тих, хто відчуває непереборне бажання щось написати, констатує «коронована словом» авторка. Що ж, каже, такі особистості повинні реально оцінювати свої сили та можливості.

Має пані Жанна ще одну пораду для письменників-початківців: не виставляй на люди власну працелюбність – просто працюй і не забувай про вимоги до себе. Якщо і справді талант, проб’єшся неодмінно.

Жанна Куява встигла зарекомендувати себе не лише на журналістській ниві і як авторка чудових романів: у літературному світові її знають ще й як рецензента. Причому не звичайного – «світлого» рецензента, такого, що звертає увагу не лише на рядки, а й заглядає поміж них. На прохання скласти рецензію на власну творчість гостя Бердичева реагує майже миттєво: понад усе, каже, вона хоче, аби українські жінки були щасливі. Поруч із такими само щасливими чоловіками.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 5

Chatbox Я

ЛЮДИНА-СОНЦЕ

Time вівторок, 22 груд. 2015, 17:43 (більше 2 року назад)

Chatbox Людмила

Уродженка села на "Волинщині".. Такої місцевості нема. Є Волинь.

Time вівторок, 19 квіт. 2016, 08:39 (близько 2 року назад)

Chatbox комкор Котовский

село понаехало. :dance:

Time вівторок, 19 квіт. 2016, 09:20 (близько 2 року назад)

Chatbox Гость

Хорошая статья

https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0

Time п'ятниця, 21 квіт. 2017, 15:53 (близько 1 року назад)

Chatbox Гость

[url=https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0]https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0[/url]

Time п'ятниця, 21 квіт. 2017, 15:53 (близько 1 року назад)