Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява

Time Додано: вівторок, 22 груд. 2015, 15:20 ( близько 2 року назад )

Вона з’явилася на світ в акурат на Тетянин день, але нарекли її аж ніяк не іменем християнської мучениці з Риму – палаюче і геройське «Жанна» на честь Орлеанської Діви мало, за задумом батьків, наділити їхнє чадо внутрішньою революційністю. Чи картали вони пізніше себе за вдіяне чи ні, історія замовчує, але хто вже точно не шкодує про той вчинок, так це саме «чадо» та тисячі українських читачів. Відома письменниця, володарка спецвідзнак та дипломант «Коронації слова» різних років, член двох національних спілок – журналістів та письменників – Жанна Куява вперше побувала у Бердичеві.

«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява «Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява

Цьогоріч ім’я Жанни Куяви прикрасило собою список членів журі ІІІ-го Міжнародного літературного конкурсу ім. В. Гроссмана «В городе Бердичеве», але до міста 4-х культур її запросили не лише виключно у цій якості. У Бердичеві є ті, хто знається на книзі, сама ж пані Жанна зізнається, що жити у літературному світі без спілкування з читачами їй дуже некомфортно. Все, як то кажуть, зійшлося, і ось Жанна Куява, встигнувши прогулятися містом, знайомиться з шанувальниками своєї творчості у центральній міській бібліотеці.

Вважається, що уродженка села на Волинщині, а нині мешканка столиці Жанна Куява, як ніхто, знається на особливій життєвій мудрості, нелегкій долі та внутрішній і зовнішній красі жінки з села. Вона і справді писала й пише про представниць слабкої статі, констатує пані Жанна, але якщо її романи «Нічниця», «Із медом полин» та «Дерево, що росте у мені» призначені у більшій мірі для чоловіків, то «Гордієві жінки» – це те, що про жінок і для жінок.

Чи важко було з журналістики перебратися до письменництва? Чи важко взагалі бути письменником? Чи потрібно для того, аби писати, володіти якимось певним набором якостей, рис та вмінь? Важко бути будь-ким і працювати будь-де, коли збираєшся виконувати свою справу професійно та якісно, вважає Жанна Куява.

Як залишити слід у літературі, а не наслідити у ній? Певно, така особистість як Жанна Куява повинна би була мати побажання для тих, хто раптом відчув у собі хист до літературної справи. Сьогодні і справді вистачає тих, хто відчуває непереборне бажання щось написати, констатує «коронована словом» авторка. Що ж, каже, такі особистості повинні реально оцінювати свої сили та можливості.

Має пані Жанна ще одну пораду для письменників-початківців: не виставляй на люди власну працелюбність – просто працюй і не забувай про вимоги до себе. Якщо і справді талант, проб’єшся неодмінно.

Жанна Куява встигла зарекомендувати себе не лише на журналістській ниві і як авторка чудових романів: у літературному світові її знають ще й як рецензента. Причому не звичайного – «світлого» рецензента, такого, що звертає увагу не лише на рядки, а й заглядає поміж них. На прохання скласти рецензію на власну творчість гостя Бердичева реагує майже миттєво: понад усе, каже, вона хоче, аби українські жінки були щасливі. Поруч із такими само щасливими чоловіками.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 5

Chatbox Я

ЛЮДИНА-СОНЦЕ

Time вівторок, 22 груд. 2015, 17:43 (близько 2 року назад)

Chatbox Людмила

Уродженка села на "Волинщині".. Такої місцевості нема. Є Волинь.

Time вівторок, 19 квіт. 2016, 08:39 (майже 2 років назад)

Chatbox комкор Котовский

село понаехало. :dance:

Time вівторок, 19 квіт. 2016, 09:20 (майже 2 років назад)

Chatbox Гость

Хорошая статья

https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0

Time п'ятниця, 21 квіт. 2017, 15:53 (11 міс. назад)

Chatbox Гость

[url=https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0]https://www.youtube.com/watch?v=7qWDckvlFp0[/url]

Time п'ятниця, 21 квіт. 2017, 15:53 (11 міс. назад)