Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Керівник бердичівського “Прогресу”: нам не треба “допомагати” — не заважайте!

Time Додано: п'ятниця, 05 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Про те, в якій мірі України і Бердичева торкнулася криза, говорилося немало. Відомо й те, що одними з тих, хто постраждав від неї найбільше, є машинобудівники. Різні періоди переживав за понад сторічну історію свого існування бердичівський завод “Прогрес”. Удар, що йому завдав 2009-й, він переніс стійко. Похитнувся, але встояв... Сюди ходять на роботу люди, отримують заробітну платню... Продукція заводу розходиться усім світом.

Керівник бердичівського “Прогресу”: нам не треба “допомагати” — не заважайте!

На підприємстві, як і колись працюють сімейні династії, все на його території просочено особливим “прогресівським” духом. Все це не може не тішити керівників і працівників заводу. Але існують речі що їх по-справжньому непокоять.

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ “БМЗ “Прогрес”: “Непокоїть те, що останнім часом деякі деструктивні сили не тільки у нашому місті, але й за його межами несуть інформацію необ’єктивну — про те, що робиться на заводі, як працюють люди. Прикладів цього маса: це і статті в Інтернеті про забастовки, що, начебто, у нас плануються, про те, що завод, начебто, на межі зупинки. Все це можна назвати одним літературним словом“брехня”... Жодних перемовин про продаж заводу, про зупинку або ж передачу якихось прав комусь не було і не могло бути.”

Недарма існує таке поняття як “прогресівська школа”, зауважує Геннадій Лосовський. Особливо чітко воно дає про себе знати у цей непростий час. Усі працівники працюють чесно й сумлінно, відзначає директор, від заводу повинна бути користь і місту, і державі.

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ “БМЗ “Прогрес”: “Дуже прикро дивитися, коли у ЗМІ з’являються статті від, начебто, колективу заводу “Прогрес” без підписів й прізвищ, в яких люди просять допомоги від кандидатів у Президенти України. Завод “Прогрес” ні до кого за допомогою не звертається: ми знаємо, що робота, яку ми робимо, знання, які ми маємо, допоможуть нам вийти з кризи. Наше ливарне виробництво працює у 5-денному режимі, складальний цех з виробництва фільтрпресів також працює на повну потужність. На підрозділах, де є замовлення, а у нас робиться все для того, щоб знайти ці замовлення, люди працюють. Протягом 7 днів працює технічне управління. Працює під те, аби забезпечити документацією підрозділи.”

Вони не збираються складати руки й спускатися на дно. Більш того, беруть на себе сміливість прогнозувати: ситуація покращиться. Зі слів керівника, фахівцями заводу розроблена доволі амбіційна програма розвитку підприємства на 2010-й рік. До кожного підрозділу вже доведено план реалізації продукції. Мало не усім “Прогресом” займаються пошуком нових замовлень. Лише ЕВП — економічно відокремлені підприємства — щомісячно “знаходить” для заводу 1,5 мільйони гривень. Сьогодні на Полтавщині випробовується машина, яку розробили та виготовили “прогресанти”. Успішне випробовування й запуск, не сумніваються на заводі, принесе їм нові й нові замовлення. Взагалі ж вони працюють настільки потужно, наскільки дозволяють умови в країні й світі.

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ “БМЗ “Прогрес”: “Так, дійсно, багато наших клієнтів зробили у нас замовлення під банківські гарантії, коли брали кредити під інвестиційні проекти. Прийшла криза і це вдарило по замовниках. Он у нас на складах лежить готова продукція, а клієнти не можуть її викупити, бо їм не продовжують кредити. На жаль, такі реалії сьогодні. Але країна виходить із кризи: це ми бачимо по надходженням коштів, по кількості замовлень. Ми бачимо перспективу і те те, що все йде до кращого.”

Чутки, плітки, докори... Вони, за зізнанням “прогресантів”, не додають особливого натхнення у праці. Одними з таких є розмови про спортивну залу заводу. Акціонерами було прийняте рішення про його продаж, говорить Геннадій Лосовський, гроші від продажу не пішли, як стверджують деякі, невідомо куди...

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ “БМЗ “Прогрес”: “Так, зала була продана. За ці кошти ми ввели у дію нові потужності з випуску металоконструкцій, комп’ютеризували (а на це витратили близько 1 млн. грн.) технічне управління і підрозділи підприємства, що вдихнуло життя у конструкторські розробки. Ті думки і той потенціал, що є у технічного управління, мають бути використані на користь заводу і тих людей, які на ньому працюють. Можна наводити багато прикладів... Той самий 17-й цех, на якому було проведено ремонт і багато іншого...”

Як ставляться до різного роду чуток заводчани? По-простому... Кажуть, їхній завод для когось є дуже ласим шматком. Ну а що, питають, можна сказати, коли боргів із зарплати перед ними адміністрація не має і робота є?

Анатолій Штаюнда, бригадир слюсарів механо-складальних робіт: «Затримки з зарплатою немає, адміністрація розрахувалась з нами повністю за минулий рік, за січень 2010-го, ось скоро маємо отримати зарплату за лютий. Наше керівництво робить все, аби ми стали на ноги. А взагалі ж, здається, завод «Прогрес» є комусь кісткою у горлі. Але він живе й жити буде. Ми лише просимо, щоб нам не заважали «допомогами». Ми й самі вийдемо з цієї кризи...»

У вересні “Прогрес” святкуватиме ювілей — 130 років. Його колектив не сумнівається: до цієї дати він прийде з пристойними результатами. Жодні наклепи не завадять одному зі старійшин вітчизняного машинобудування давати роботу бердичівлянам і наповняти коштами бюджети.

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ “БМЗ “Прогрес”: “Той “прогресівський” дух колективізму, той настрій людей на роботу і на створення благополуччя для себе і оточуючих, не зникають. “Прогрес” — це якість, це добробут для людей. Завод був, є і буде, і ми все зробимо для того, щоб він працював.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0