Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Католицька громада Бердичева відзначила Свято Божого Тіла

Time Додано: середа, 28 трав. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Свято Тіла Христового відзначила католицька громада Бердичева. Цей день віруючі католики вважають одним із найвеличніших та ставлять його в один ряд із Великоднем та Різдвом Христовим. Віряни урочисто святкують Євхаристію. Коли говориться про неї, то розуміється благодаріння, Господня вечеря, Ламання хліба, євхаристійне зібрання, Спомин Страстей і Воскресіння Христа, Свята Жертва, Свята і Божественна літургія, причастя, Служба Божа. Католицька Церква розглядає Євхаристію як священний дар, що його залишив Ісус та який був встановлений під час останньої вечері.

Католицька громада Бердичева відзначила Свято Божого Тіла

Через слова освячення, що лунають із вуст священиків, відбувається переміна хліба і вина у Тіло та Кров Господні. Споживати їх має кожен віруючий християнин, говорять святі отці, тим самим, він стає подібним Сину Божому.

Під мелодію дзвонів та звуки гімнів урочиста процесія рушає від Кляштору Босих Кармелітів вулицями Бердичева. На їхньому шляху встановлено 4 вівтаря, що їх виготовили парафіяни обох храмів. Біля кожного люди зупиняються та звертаються із молитвами до Ісуса. Євангеліє від Матвія та Марка читають отці-кармеліти біля перших двох вівтарів.

Процесія продовжує урочисту ходу. Цього разу під балдахіном із дарохранительницею в руках йдуть священники Храму Св. Варвари. Біля двох останніх вівтарів вони читають Євангеліє від Луки та Івана. Віряни славлять Господа.

Те, що кількість людей, які беруть участь у відзначенні Свята Божого Тіла з року в рік зростає, свідчить про те, що із часом воно із суто релігійного перетворилося на істинно народне, у якому поєдналися сувора обрядність Церкви та багато гарних, яскравих традицій, говорять святі отці. Люди вірять, продовжують вони, що в освячених хлібі та вині сам Христос — Живий і Прославлений, присутній дійсно, реально і суттєво своїми Тілом, Кров’ю, душею і своїм Божеством.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0