Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Католицька громада Бердичева відзначила 250-річчя парафії Св. Варвари

Time Додано: понеділок, 21 вер. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Бердичів відзначив 250-річчя від дня заснування парафії Св. Варвари. У 1759-му розпочалося зведення будівлі, що їй на сторіччя було суджено стати домом для Господа, святинею для мільйонів вірян, неповторною прикрасою для Бердичева й України. Розділити з парафіянами радість величного свята до міста прибули високі чини Католицької церкви, очолювані Апостольським Нунцієм в Україні архієпископом Іваном Юрковичем. Церква – то тіло Христа, і люди є його частиною, зазначив у своїй промові архієпископ. Якщо парафія здорова й активна, здоровим буде й Ісусове тіло, переконаний священик.

Католицька громада Бердичева відзначила 250-річчя парафії Св. Варвари

Архієпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні: «Цей незабутній день ювілею є урочистим моментом вдячності Богові за всі благодаті, отримані впродовж усіх сторіч у цій святині. Цей день є також заохоченням усіх нас до вірності Богові до кінця. За прикладом тих людей, які вийшли з цієї парафії, які творили її історію. Творили, часто віддаючи за це свої життя.»

У Святому писанні сказано: «Будь вірним Церкві – і дам тобі вінець життя»… Такий вінець, говорять святі отці, отримала Варвара, яку часто називають загальнохристиянською Святою. Її чесноти вшановують представники різних віросповідань. Свята Варвара просила Божого благословення для людей, вона привела їх до костелу, аби ті складали подяку Господові. Великомучениця й надалі допомагатиме усім, хто носить у душі Христа, наголосив у своїй проповіді єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек. Священик радіє з того, що ювілейна річниця утворення парафії зібрала у Бердичеві стільки людей.

Мар’ян Бучек, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії: «Кожна святиня – це місце, мешкає живий, правдивий Господь, де є Божа Мати, де є покровителька – у вас – це Св. Варвара. І у кожному такому будинку люди моляться не тільки за себе і своє спасіння, але також за спасіння міста, його мешканців, влади. Так відбувається у кожній святині – римо-католицькій, греко-католицькій, православній…»

У своїй проповіді єпископ склав подяку Господу за те, що повернув костел до життя та закликав парафіян просити у Варвари, аби не з’явилося на світі людини, яка би підняла руку на храм.

Прихожани несли Богові свої дари і разом зі священиками молилися за те, щоб Він визволив світ від усілякого зла та наділив дні людські миром.

Будь-яке благо, що його маємо, будь-яке добро, що його творимо, є Боже й від Бога… Настоятель парафії Св. Варвари отець Валерій вважає обов’язком кожного дякувати Господу за все, що люди отримують з Його правиці.

Отець Валерій, настоятель римо-католицької парафії Св. Варвари: «За всякий добрий дар, за кожен добрий подвиг, за всяку перемогу над ворогами нашого спасіння, як нам і заповідано, за все дякуйте – така воля Божа. Цей прекрасний ювілей не був би таким чудовим без вас, дорогі брати й сестри, адже сам Ісус сказав: «Там, де двоє чи троє зібрані у моє ім’я, там Я серед них…»

Ювілей парафії – подія особлива для Бердичева, відзначив на святкуванні Бердичівський міський голова. Окремі слова подяки Василь Мазур адресував людині, яка 30 років свого життя присвятила храму і його прихожанам – отцеві Амброзію Міцкевичу.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Це свято є торжеством справедливості, відродження, здійснення мрій. Воно не могло б відбутися, якби серед нас не було людей, які так мріяли про нього. Один із них, беззаперечно, це отець Амброзій. Дякуємо йому за те, що він присвятив втіленню цієї мріє своє життя.»

Священики й прихожани парафії сподіваються на те, що ще не одне сторіччя у храмі, з яким тісно пов’язані імена Шопена, Бальзака, Конрада, лунатимуть чудові проповіді, а віряни, як і раніш, проситимуть у Святої Варвари, аби якомога більше людей пустили Ісуса до свого серця.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0