Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Ізраїльтяни приїхали на єврейське кладовище

Time Додано: п'ятниця, 07 серп. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Кожного дня на єврейське кладовище приїжджають туристи з різних країн. Їдуть, аби поклонитися одному з найшанованіших євреїв, похованих у Бердичеві. Ще за свого життя цадик Леві Іцхак бен Меїр був визнаний святим. Наприкінці 18-го століття він обіймав посаду раввина у нашому місті. І хоча з часу смерті цадика минуло вже двісті років, до його могили приходять тисячі послідовників.

Ізраїльтяни приїхали на єврейське кладовище

Летять з-за кордону, дістаються автобусами, групами і поодинці. На кладовищі їх зустрічає Григорій Драгільов, який мешкає неподалік. Вже десять років чоловік тут і ключник, і вартовий, і гід, і перекладач. Нещодавно, розповідає, були гості з Китаю, Латинської Америки та Африки. Інколи групи приїжджають одна за одною, навіть вночі, так що спати нема коли.

Григорій Драгільов, ключник: «Особенно много народу приезжает на Рош-А-Шану. В сентябре будет Новый год еврейский. Сейчас едут женщины, после них будут ехать мужчины. И постоянно: и днем, и ночью, и до праздников покоя нет. Ни одной ночи нельзя поспать как положено. Потому что все время подымают меня, по мобильному звонят. Я должен прийти, открыть эту могилу святого цадика Леви Ицхака Бердичевского и быть с ними, сколько они будут».

Жінки зазвичай моляться по кілька годин, чоловіки – по 20-30 хвилин. Іноді туристи проводять у будиночку цадика цілу ніч. Просять усіляких благ, відкривають святому душу, пишуть записки з побажаннями та вкладають їх між камінням, як на стіні Плачу в Їзраїлі.

Жіноча група «Дерех шдиким» відвідує могилу бердичівського цадика щороку. Це перша зупинка на шляху туристок. Також їх шлях пролягає іншими містами України, де поховані видатні єврейські праведники. Духовне спілкування з Леві Іцхаком очищує душу та надає сил, говорять туристки.

Офелія, туристка: «Мы приехали из Израиля к нашему, как говорится, божественному человеку. Сюда каждый год приезжаем, и мы выходим с чистой душой. Это для нас как Бог, благословение для нас. И это очень хорошо освежает душу. Я всем пожелаю: евреям и кто хочет освободить душу, пусть приезжает сюда».

Приїзду закордонних гостей з нетерпінням чекають деякі городяни. З певною метою вони проводять на цвинтарі багато часу. Жалібний вираз обличчя, кілька слів на ідиші, простягнута рука... Іноді в неї опускаються шекелі.

Автор: Інна Поктилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0