Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Ізраїльтяни приїхали на єврейське кладовище

Time Додано: п'ятниця, 07 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Кожного дня на єврейське кладовище приїжджають туристи з різних країн. Їдуть, аби поклонитися одному з найшанованіших євреїв, похованих у Бердичеві. Ще за свого життя цадик Леві Іцхак бен Меїр був визнаний святим. Наприкінці 18-го століття він обіймав посаду раввина у нашому місті. І хоча з часу смерті цадика минуло вже двісті років, до його могили приходять тисячі послідовників.

Ізраїльтяни приїхали на єврейське кладовище

Летять з-за кордону, дістаються автобусами, групами і поодинці. На кладовищі їх зустрічає Григорій Драгільов, який мешкає неподалік. Вже десять років чоловік тут і ключник, і вартовий, і гід, і перекладач. Нещодавно, розповідає, були гості з Китаю, Латинської Америки та Африки. Інколи групи приїжджають одна за одною, навіть вночі, так що спати нема коли.

Григорій Драгільов, ключник: «Особенно много народу приезжает на Рош-А-Шану. В сентябре будет Новый год еврейский. Сейчас едут женщины, после них будут ехать мужчины. И постоянно: и днем, и ночью, и до праздников покоя нет. Ни одной ночи нельзя поспать как положено. Потому что все время подымают меня, по мобильному звонят. Я должен прийти, открыть эту могилу святого цадика Леви Ицхака Бердичевского и быть с ними, сколько они будут».

Жінки зазвичай моляться по кілька годин, чоловіки – по 20-30 хвилин. Іноді туристи проводять у будиночку цадика цілу ніч. Просять усіляких благ, відкривають святому душу, пишуть записки з побажаннями та вкладають їх між камінням, як на стіні Плачу в Їзраїлі.

Жіноча група «Дерех шдиким» відвідує могилу бердичівського цадика щороку. Це перша зупинка на шляху туристок. Також їх шлях пролягає іншими містами України, де поховані видатні єврейські праведники. Духовне спілкування з Леві Іцхаком очищує душу та надає сил, говорять туристки.

Офелія, туристка: «Мы приехали из Израиля к нашему, как говорится, божественному человеку. Сюда каждый год приезжаем, и мы выходим с чистой душой. Это для нас как Бог, благословение для нас. И это очень хорошо освежает душу. Я всем пожелаю: евреям и кто хочет освободить душу, пусть приезжает сюда».

Приїзду закордонних гостей з нетерпінням чекають деякі городяни. З певною метою вони проводять на цвинтарі багато часу. Жалібний вираз обличчя, кілька слів на ідиші, простягнута рука... Іноді в неї опускаються шекелі.

Автор: Інна Поктилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0