Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із чотирьох кабельних операторів Бердичева поки що лише один відключив “неадаптовані” російські телеканали

Time Додано: вівторок, 11 лист. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Із Росією пенсіонерку Марію Нанєвську нині пов’язує лише телебачення. У сусідній країні залишилися друзі, знайомі та більша частина її життя. Незримий зв’язок із минулим та сьогоденням жінка тримає через екран телевізора. Сьогодні його намагаються перервати. Певний час, внаслідок постанови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про відключення так званих “неадаптованих” до української мови російських телеканалів, вона та інші абоненти телерадіокомпанії “ВІК”, вимушена була замість телеканалів, що стали вже звичними та улюбленими, дивитися нові.

Із чотирьох кабельних операторів Бердичева поки що лише один відключив “неадаптовані” російські телеканали

Марія Нанєвська, абонент оператора кабельної мережі: “Для меня - это родные каналы: и ОРТ, и РТР, и НТВ всегда смотрю с удовольствием. Вдруг оказывается, что кому-то это не нравится... Я хочу смотреть именно те новости, и тех, своих, любимых артистов. Почему-то у одних эти каналы показывают, а у нас - нет... Это оскорбляет и вызывает чувства недовольства и злости.”

Скільки скарг від обурених абонентів ТРК “ВІК” довелося вислухати диспетчер точно і сказати не може. За добу, поки не транслювали ОРТ, РТР та ТНТ, приходили та дзвонили сотні людей. Їх не влаштовувало те, що замість центральних російських каналів показують інші російські та вітчизняні. Згодом Нацрада все ж таки дозволила Першому Каналу здійснювати тимчасову трансляцію через українську кабельну мережу. РТР та ТНТ – поки під забороною.

Ярослав Бессаліцьких, юрист ТРК “ВІК”: “Останніми змінами до чинного законодавства Нацраді були надані значні повноваження у контролі за діяльністю кабельних операторів. Відповідно, наша компанія була зобов’язана відключити вказані телеканали. Згодом, знову-таки, згідно рішення Нацради, ми ввімкнули ОРТ. Маємо надію, що і інші канали - РТР та ТНТ - теж приведуть свої канали у відповідність з вимогами Нацради.”

На офіційному сайті Нацрада обіцяє, що не залишить без уваги неправомірні рішення органів місцевої влади, які перевищують свої повноваження, закликаючи місцевих провайдерів ігнорувати рішення регуляторного органу у сфері телерадіомовлення. На думку місцевих посадовців, Бердичів – не те місто, де прийнято робити “різкі рухи”. Зі всіма чотирма кабельними операторами міста у виконавчому комітеті провели відповідну нараду.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Було рекомендовано усі питання ініціювати перед Нацрадою, ... щоб врахувати думки та побажання значної частини мешканців міста..., і по можливості врахувати ці питання на державному рівні.

Підтвердженням цієї думки стало те, що Нацрада прийняла виважене рішення і повернула ряд російських каналів.”

Розповісти, як реагували бердичівляни на зміни у трансляції телеканалів, представники інших кабельних операторів Бердичева погодилися лише по телефону. Скарг, кажуть, вони не отримували, тому що “неадаптовані” телеканали не відключали взагалі.

Ярослав Бессаліцьких, юрист ТРК “ВІК”: “Інші місцеві кабельні оператори ... , які не відключили неадаптовані канали, роблять це на свій страх і ризик та під свою відповідальність. Хочу запевнити, що це триватиме до першої перевірки Секретаріату Нацради, яка може відбутися найближчим часом і у нашому місті.”

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Звичайно, рішення Нацради носить зобов’язуючий характер для операторів кабельного телебачення. Але, думаю, діалог має бути взаємним. Нацрада - це орган, який не живе в окремо взятій державі. Він створений для блага людей і ... має враховувати, як ставиться населення до певних рішень. У нас багато рішень ухвалюють, а потім "успішно" відміняють.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0