Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із бердичівськими дітьми зустрівся поет і письменник Іван Андрусяк

Time Додано: середа, 21 квіт. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Всеукраїнський проект “Майстри сучасної класики для дітей” не пройшов повз Бердичева. В його рамках до міста приїхали представниця столичного видавництва “Грані-Т” Юлія Червінська та один із провідних авторів сучасної української дитячої прози Іван Андрусяк. Координатором проекту у Бердичеві виступила місцева громадська організація “Добра справа”, яка за сприяння міського управління освіти та науки запросила письменника відвідати кілька навчальних закладів.

Із бердичівськими дітьми зустрівся поет і письменник Іван Андрусяк

Юрій Балюк, голова ГО “Добра справа”: “На мою думку як педагога, можливо, хтось із цих дітей, побачивши такого письменника такого масштабу “вживу”, познайомлячись і поспілкуючись із ним, у майбутньому вирішить стати письменником. Окрім того у своїй організації ми бажаємо пропагувати українські книжки. Діти мають знайомитися з авторами, це повинно принести чимало користі для їхньої свідомості.”

До Бердичева поет, прозаїк, літературний критик і перекладач Іван Андрусяк прибув як суто дитячий письменник. Привіз із собою купу “малявської”, за власним висловом, літератури, авторами якої є вітчизняні майстри пера. Навіщо приїхав? Побавитися, побешкетувати і поговорити, між іншим, зі школярами про те, що таке література і з чим її їдять. Нині мало хто із письменників уявляє, чого потребує дитина, говорить Іван Андрусяк. Існує дитяча література якісна, існує — не дуже, та головне те, вважає письменник, що вона є різна.

Іван Андрусяк, поет, прозаїк, літературний критик, перекладач: “Сучасна література намагається бути різною. Це і серйозні тексти — поезія та проза, які осмислюють сучасне життя, і “попса”, яка теж має право на життя і яка від мене є надто далекою. Мені цікава, насамперед, література дитяча, тому що, коли ми хочемо адекватно спілкуватися із читачем дорослим, то його треба виховувати. Це робиться не серіалами чи ситкомами ..., а нормальним спілкуванням на теми, які цікаві читачеві.”

Письменник радіє з того, що в Україні утворилася така собі дружня тусівка майстрів слова, яка плідно працює для юних любителів книги. Що ж, окрім власних творів, читає Іван Андрусяк своїм дітям і що рекомендує решті маленьких українців? Відповідь проста: те, що їм цікаве.

Іван Андрусяк, поет, прозаїк, літературний критик, перекладач: “Якщо мовити про літературу дитячу, то це такі автори, як Леся Воронина, Марина Павленко, Зірка Мензатюк, Олександр Гаврош, Галина Малик. Вони працюють для сучасної дитини, знаючи, що їй потрібно. До того ж вони співпрацюють із серйозними видавництвами типу “Грані-Т”, випускаючи при цьому якісний продукт.”

До того, аби писати для дітей, треба дорости, вважає Іван Андрусяк, створення “малявських” книжок він називає “вищим пілотажем”. Чи вважатиме письменник місію льотчика-аса завершеною, коли підростуть троє його дітей? Звичайно, ні, жартує, тоді він буде писати для онуків. Митець сподівається, що і в їхніх душах, і у душах їхніх ровесників після прочитання цих творів назавжди осядуть любов, доброта і краса.

Іван Андрусяк, поет, прозаїк, літературний критик, перекладач:

“Думаю, що коли пишу, волію, радше побачити не якісь зміни у дитині ..., а скоріше відкриття нею самої себе — своєї індивідуальності, своїх можливостей. Тих засадничих речей, про які, власне, говорили колись видатні українські барокові філософи... Це — глибинне, українське, ментальне, загальнолюдське, що є у кожному. Якщо б мені вдалося б ці речі пробудити, я був би щасливим.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0