Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Поліцейські упродовж доби виявили у двох осіб наркотики
Chatbox Диана Ивасенко
А почему вы не рассказываете,ка ...
Time 14:04 - 17-05-2020
На завершення інженерного тижня у «гвардійській» школі запустили ракету
Chatbox М и х а и л К о в ...
Клево!!!
Time 15:18 - 16-02-2020
Фахівці управління Державної служби якості освіти зустрілись із представниками ДНЗ
Chatbox Ве Теор
Репортаж надзвичайно професійни ...
Time 19:16 - 25-01-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із Бердичева розпочала знайомити Україну зі своїм романом «Клавка» уславлена Марина Гримич

Time Додано: понеділок, 13 трав. 2019, 17:14 ( близько 1 року назад )

Навіть у сучасному світі є місце для справжніх див – потрібно лише хотіти дива, і приклад тому – Бердичів. Здавалося б, запросили місцеві дівчата й хлопці до себе у гості друзів… Ті з охотою відгукнулися: приїхали, прогулялися містом, пройшлися повз Арки Лонського, побували на Центральній площі, загадали бажання біля Глобуса Бердичева, посиділи на тамтешньому Диванчику, зазирнули до всіх щілин таємничого дворика на Торговій, 4, дізнавшись заодно, що став він свого часу головним героєм роману «Фріда». Навідалися, звісно, і до молодіжного центру «М-Формація, аж тут на тобі маєш: потрапили прямісінько на творчу зустріч з авторкою тієї самої «Фріди» – уславленою Мариною Гримич. Ну не диво?..

Із Бердичева розпочала знайомити Україну зі своїм романом «Клавка» уславлена Марина Гримич

Звісно, зі своїм новим дітищем – романом «Клавка» – вона ще знайомитиме Україну, але розпочати це знайомство письменниця, видавець, філолог, історик, антрополог, етнолог, краєзнавець Марина Гримич вирішила розпочати саме з Бердичева. Можливо, виходячи з того самого унікального місцевого Духу Ґешефту, можливо через якийсь знак згори, а може тому, що Бердичів – місто, з якого так успішно почала свій шлях легендарна «Фріда»…

Втім, скоріш за все, тут зійшлося все вищеозначене, плюс те, що бердичівлянам, на думку авторки роману, буде неважко увібрати в себе атмосферу повоєнного Києва, а точніше – тамтешнього району під назвою «Євбаз» («єврейський базар»). На Євбазі пройшло дитинство самої Марини Гримич, там само, у комуналках будинку РОЛІТ, в яких мешкали представники від літератури – відомі українські письменники й поети – відбуваються головні події. З-поміж іншого, «Клавка» Марини Гримич – про життя-буття вітчизняних літераторів, про те, як в один момент одні, нацьковані владним режимом, починали розбивати вщент творчість і кар’єру інших, гнівно викриваючи своїх колег – сусідів по будинку та ще вчорашніх друзів. Головна героїня роману – секретарка Спілки письменників Клавка, котрій судилося опинитися мало того, що в епіцентрі подій, то ще й у вихорі любовного трикутника. Письменники, навіть ті, котрі з ім’ям – то всього на всього живі люди, а не ікони, намагалася донести до читача авторка роману, а з совістю у людей – воно по-різному…

Марина Гримич і Бердичів – кровні родичі. Принаймні, у Бердичеві в останньому переконувати людей, здається, зайве, і свідчення тому – та особлива насиченість повітря у залі, той жаркий градус спілкування… Інакше, звідки у подарунок гості – квіти та слова вдячності від начальника міського відділу культури Валентини Кузьменко, звідки вінок сонетів від Валерія Хмелівського, авторська картина та зізнання у любові від Ольги Дзюрбей?.. Ну а щодо до Валентини Ратушинської… Дивна річ, але за понад 10 років стосунків Гримич-Бердичів вони вперше зустрілися – дві творчині «Фріди», літературна й театральна.

Ще три роки тому у Бердичеві Марина Гримич розмірковувала на тему об’єднання навколо культурних просторів, подібних театру, що мав з’явитися у місті, і ось таке хвилююче знайомство зі вже відбудованим Театром на Європейській. І це за кілька годин до першого побачення з «Фрідою» від бердичівських акторів. Враження?.. Це просто бомба!

… а у числі рятівників, хочеться вірити, буде й вона – для когось, можливо, офіційно киянка, а для Бердичева – бердичівлянка Марина Гримич. Людина світу, життєвої мудрості якої вистачає на те, аби вважати себе «лише малесенькою часточкою літературної спадщини Бердичева».

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0