Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із 28-го листопада розпочинається Різдвяний піст

Time Додано: п'ятниця, 26 лист. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Різдвяний піст не за горами: у період із 28-го листопада по 6-те січня городяни мають обмежувати себе у їжі тваринного походження, старанно молитися і бути добрими до оточуючих.

Із 28-го листопада розпочинається Різдвяний піст

У християнстві є дві важливі події: це народження Ісуса Христа і його Воскресіння, тож за сорок днів до знаменних дат церква назначає піст, аби віряни могли як слід підготуватися. Святе Письмо пронизане ідеєю пришестя Господа на землю, розповідає служитель Свято-Миколаївського собору протоієрей Зиновій Ромах. Одне таке пришестя вже мало місце.

Протоієрей Зиновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «748-й рік від заснування Риму. Гріхопадіння іудеїв досягло апогею. Люди відійшли від Бога, поширилось ідолопоклоніння. Саме в той момент Господь послав на землю свого сина, щоб він максимально прирівняв себе до людини, щоби показати людям шлях до спасіння”.

До 1167-го року Різдвяний піст тривав тиждень, каже священнослужитель. Згодом церква розширила його межі до 40 днів, і це невипадково.

Протоієрей Зиновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Мойсей, який вів ізраїльтян з Єгипту, 40 днів постився перед тим, як отримати закон Божий на скрижалях. Так само Ісус Христос після хрещення в Йордані 40 днів перебував у пустелі і лише після того закликав народ покаятися”.

Різдвяний піст не дуже суворий, але все ж рекомендовано відмовитись від м’яса, молока, яєць та страв, що містять ці продукти. У суботу та неділю дозволяється вживати рибу. «За» піст і медицина, адже час від часу людині просто необхідно влаштовувати розвантажувальні дні, каже дієтолог Галина Ковшикова.

Галина Ковшикова, лікар-дієтолог Бердичівської ЦМЛ: «Зараз наш раціон насичений вуглеводами, жирами, жареними і гострими продуктами. Навіть діти звикли їсти з кетчупами і майонезами. Тобто, вся наша їжа шкідлива для організму. А під час посту людина звільняється від усіх токсичних речовин, які накопичились в організмі за літо, коли вживалось багато м’ясних продуктів”.

Вживання соків, каш, фруктів, овочів допомагає поповнити організм корисними речовинами, нагадує лікар, а відмова від м’яса не має негативного впливу.

Галина Ковшикова, лікар-дієтолог Бердичівської ЦМЛ: «Люди часто кажуть, що через піст їхній раціон бідніє на білки, тому що доводиться відмовлятися від м’яса. Але не треба забувати, що джерелом білків є не лише цей продукт, а й бобові, гриби, горіхи, соняшникова олія, гарбузове насіння і сам гарбуз. Тому від тваринних білків можна відмовитись”.

Від посту звільняються діти, вагітні, хворі, люди похилого віку. Усім іншим категоріям населення бажано зайнятися очищенням душі і тіла. Чи будуть це робити бердичівляни?

Бердичівлянин: “Я не буду поститися, бо не звик до цього”.

Бердичівлянин: “Не буду кривити душею, посту не дотримуюсь. Хоча і треба”.

Бердичівлянин: “Пост — это личное дело каждого. Кто-то верит в Бога и ходит в церковь, а кто-то носит его в душе. Но придерживаться поста нужно».

Ті, хто збирається постувати, знають, від чого треба утримуватись.

Бердичівлянка: “Поститися, це, на мою думку, не їсти жирного, м’яса, молочних продуктів. Це ніби на дієті бути”.

Піст – це не дієта, нагадують священики. У цей час бажано творити добро, допомагати бідним і немічним, займатись благочинством і пам’ятати, що Пилипівка - так називають цей період у народі - то піст душі.

Протоієрей Зиновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Ми робимо помилку, коли в першу чергу звертаємо увагу на їжу. Бо їжа, хоч і важлива, але другорядна. Треба стримувати себе від веселощів, пустощів, неприязні. Слід думати, як змирятися один з одним, творити добро, молитися. Усе це і відмова від скоромної їжі називається постом”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0