Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Засідання виконкому: питання про присвоєння Почесного громадянина зняли із розгляду
Chatbox Sergei Kalinovskii
Защо присвоїти почесним званням ...
Time 23:16 - 24-12-2020
З обігу виводять монету та частину банкнот
Chatbox Л. Даренко
Спасибо, что хоть проинформиров ...
Time 11:29 - 29-11-2020
У День захисника України бердичівляни вшанували Героїв
Chatbox Л. Даренко
красиво
Time 11:28 - 29-11-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Історія дому: поштово-телеграфна контора і пункт телеграфного зв’язку 19 ст. – нині житлові будинки по Вінницькій і Лупова

Time Додано: вівторок, 22 груд. 2020, 17:27 ( близько 1 місяця назад )

Сьогодні мова йтиме не про один дім, а одразу про два: по вул. Вінницькій,19 та Лупова,6. Яка ж історія пов’язує ці два будинки (від одного з яких лишився тільки фундамент)? – почуєте згодом.

Історія дому: поштово-телеграфна контора і пункт телеграфного зв’язку 19 ст. – нині житлові будинки по Вінницькій і Лупова

Це із 50-х років будинок по Вінницькій,19 було відновлено, як триповерховий, а звели його ще у 1891 році, 130 років тому двоповерховим, спеціально під поштово-телеграфну контору. І була це вулиця Махнівська.

1891 рік. Телефонна станція у Києві вже працювала 4 роки, як збудували таку контору у Бердичеві. Звісно, нове насторожувало. Довгенько, кажуть, не хотів встановлювати телефон сам меценат і підприємець Давид Шеренціс, казав: «З театром і так грішу, а тут – нова спокуса!»

Архітектура відновленого вже будинку, на жаль, не збережена. Але збереглись фото поштово-телеграфної контори на Махнівській вулиці.

Тривалий час будинок не відбудовували і лише наприкінці 50-х років на цьому ж фундаменті звели не дво-, а триповерховий будинок.

«А до чого ж тут будинок ппо Лупова, 6?» – запитаєте ви. Так-ось, ще раніше, 150 літ тому, у Бердичеві був пункт телеграфного зв'язку. У 1870 році, на вулиці Грецькій для забезпечення роботи телеграфної лінії в Бердичеві побудували спецбудинок.

Це чудо, що він цілісіньким зберігся посьогодні, але територію нові господарі загородили, тож побачити його можна трохи здалеку.

Ось так буває: здається, з вигляду непривабливий, відлюдькуватий, сірий будинок, а має таку глибоку й цікаву історію! А вік – не свідчення старості: одні будинки ледь доживають півстоліття, а інші – 130 літ і досі служать людям!

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0