Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Засідання виконкому: питання про присвоєння Почесного громадянина зняли із розгляду
Chatbox Sergei Kalinovskii
Защо присвоїти почесним званням ...
Time 23:16 - 24-12-2020
З обігу виводять монету та частину банкнот
Chatbox Л. Даренко
Спасибо, что хоть проинформиров ...
Time 11:29 - 29-11-2020
У День захисника України бердичівляни вшанували Героїв
Chatbox Л. Даренко
красиво
Time 11:28 - 29-11-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Історія дому: маєток родини Шеренціса, будинок для гостей – Бердичівський медичний коледж

Time Додано: четвер, 31 груд. 2020, 12:09 ( 25 дн. назад )

Будинок, у якому із 80-х років минулого століття функціонує Бердичівське медичне училище (а нині коледж) – пам’ятка архітектури місцевого значення. У 1908 році на вулиці Нікольській (нині – Шевченка,12), 112 років тому, його звів власним коштом місцевий меценат, лікар і підприємець Давид Шеренціс. І збудував триповерховий розкішний дім, який використовував під приватну клініку та житло, у якому й мешкав разом із родиною, розповідає краєзнавець Анатолій Горобчук.

Історія дому: маєток родини Шеренціса, будинок для гостей – Бердичівський медичний коледж

Саме в той час, у 1908 році, поряд будували й православний храм, відомий сьогодні Свято-Миколаївський Собор, зауважує краєзнавець.

Будинок зведений справжніми фахівцями, майстрами своєї справи, адже, зважаючи на вік, він має досить пристойний вигляд і в ньому не зупинився час. Чи то майстри знали секрети, а чи господар, коли підбирав будівельників? Про історію ж зведення будинку Шеренціса навіть ходять легенди.

До 1919 року жила у цьому будинку родина лікаря Шеренціса, але коли розпочали націоналізацію будівель заможніх городян – маєток у господаря відібрали.

У 1921 році в будинку Шеренціса розташували середню медичну школу, яка готувала слухачів для вищих медзакладів, а із 30-х років сюди переселився Бердичівський міськвиконком.

У 1963 році у будинку на першому поверсі були кабінети міського головного агронома, працював агрономічний відділ та майстерня, будівельна група, начальник управління та його заступник, бухгалтерія та інші, а на третьому – інструктор, організаційний відділ, партком… Медколедж у цьому домі – із 1986 року.

А ви знаєте, що то за двоповерховий особняк, що поруч? Це адмінкорпус медколеджу, який наразі пустує. Меморіальна дошка на фасаді відомому земляку Василю Гроссману розповідає дещо з історії. Але будинок, насправді, теж власність мецената Давида Шеренціса, він збудував його для гостей.

Нині так званий адміністративний корпус медколеджу пустує, хоч реставраційні роботи тут розпочинали.

Якщо вже говорити про приміщення медколеджу, то не можна оминути увагою й другий його навчальний корпус, що на розі Європейської й Карастоянової. До речі, цей будинок, який звели у середині 30-х років минулого століття, є теж пам'яткою архітектури місцевого значення, наголошує краєзнавець.

Тривалий час, із 1947-го по 1969-ий рік у цьому будинку розташовувалась середня школа №5, окремі її класи, бібліотека.

Нині ж власником цих трьох будинків, про які йшла мова, є Бердичівський медичний коледж. І хочеться вірити, що засновник, Житомирська обласна рада, все таки віднайде кошти та доведе до завершення уже розпочаті кілька літ тому реставраційні роботи. Тільки тоді, мабуть, ці будинки, збудовані сторіччя тому, які є пам'ятками архітектури місцевого значення і внесені до Державного реєстру місцевого культурного надбання, таки прослужать людям ще не одне століття.

Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0