Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Інваліди-візочники моніторили Бердичів

Time Додано: понеділок, 23 серп. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Для огляду об’єктів соціально та інженерно-транспортної інфраструктури до Бердичева приїхали люди із особливими потребами, інваліди-візочники. Разом із заступником міського голови Іваном Демусьом гості об’їхали майже усе місто. Перший об’єкт — гордість бердичівлян — Центр жінки. Саме тут візочники випробовували на собі перший пандус, адже це — єдиний спосіб потрапити до приміщення. Усередині вони зазирнули у майбутні кабінети, проїхали коридорами, та головне — оглянули туалет.

Інваліди-візочники моніторили Бердичів

На це вони, люди з обмеженими фізичними можливостями, звертають увагу найбільше, говорить голова Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю “Молодь. Жінка. Сім’я.” Неля Ковалюк. Наступна зупинка — Центр зайнятості. Пандус, що там є, не зовсім задовольнив візочників, та керівництво установи зазначило: будівля ремонтується, підйом ще недороблений. Усі зауваження та пропозиції, колектив прийме до уваги, пообіцяла заступниця начальника Світлана Сірацька.

Відвідала ця група людей і міську раду. Доступ до установи — вільний, підсумували візочники після випробування пандусу. Чого не скажеш про райдержадміністрацію. Кут підйому дуже важкий, зазначили вони.

Передостання точка — залізничний та автовокзали. Останній приніс гостям масу задоволення. Вони розуміють, що будівля нова, з дотриманням усіх вимог, на противагу більшості інших у Бердичеві. Для того, аби скрізь було все досконало, потрібні час, кошти та головне — співпраця із органами влади, каже Неля Ковалюк.

Неля Ковалюк, голова ЖОГО людей з інвалідністю “Молодь. Жінка. Сім’я.”: «Я шокована вашим автовокзалом (у гарному розумінні). Доступний туалет, подібний я, мабуть, бачила у США. Сподобався двосторонній пандус. Також Центр жінки — достойний і потужний. Створення безперешкодного доступу в Україні — це нова справа. Всі навчальні посібники маємо ми тому, що ми є членами національної асамблеї інвалідів України. Ми можемо вчити і ділитися досвідом, а також запозичувати досвід у бердичівлян.»

Майже увесь час житомирян супроводжував голова Бердичівської організації інвалідів-візочників Юрій Яремчук. Він уже давно співпрацює з областю і постійно розповідає про те, як до таких, як він ставиться міська влада. Раніше на це він просто не звертав уваги.

Юрій Яремчук, голова БГО інвалідів-візочників “Стимул”: «Я можу потрапити до стоматологічної поліклініки, коли у мене заболить зуб; до лікарні доступний вхід, ні, і куди мені потрібно, я можу потрапити. А де не можу, говорю про те міській владі, яка чудово на це реагує.»

Окрім того, що міська влада сприяє будуванню пандусів та проводить роботу з безперешкодного доступу, вона ще й виділила “Стимулу” чимале приміщення, від якого житомиряни залишилися у захваті. Там уже провели значну частину ремонтних робіт, говорить Юрій Яремчук. Незабаром, сподіваються він та його друзі, вони зможуть не лише збиратися в одному з кабінетів, щоб поговорити, а й щоб повноцінно працювати. Приміщення передбачає навіть майстерню.

По завершенні огляду об’єктів, усі зібралися за “круглим столом”, аби підвести підсумки зустрічі. Бердичів — третє місто області, що його відвідали люди на візках. Серед них воно — найкраще.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Група, яка проводила моніторинг, висловила своє задоволення щодо динаміки здійснення у місті безперешкодного доступу. Були конструктивні зауваження щодо приміщень, що належать до державної та комунальної власності. Усі побажання в подальшому будуть враховані.»

Звичайно, на все потрібні час та кошти, але якщо і надалі буде така тісна співпраця між владою, усіма службами міста та громадськими організаціями, то результат буде високим, зазначили за “круглим столом”.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0