Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Громадськості Бердичева представили на розсуд нові “впорядковані” тарифи на житлово-комунальні послуги

Time Додано: середа, 23 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

З існуючими тарифами на житлово-комунальні послуги Бердичів не увійде належним чином до опалювального сезону, а місцеві комунальні підприємства захлинуться у боргах та безвиході. Керівні посадовці констатують: заборгованість міста за спожиті енергоносії у 19 млн. грн. спонукає місцеву владу не сидіти на місці, спокійно спостерігаючи за подальшим розвитком подій. Як результат, у виконавчому комітеті вирішили вищевказані тарифи впорядкувати, а простіше кажучи, підвищити. Заступник Бердичівського міського голови Володимир Пономарчук пояснює: нові цифри бралися “не зі стелі”, при їхній розробці враховувалися висновки Державної комісії по цінам, датовані ще 2009-м роком. Що ж до передумов впорядкування, продовжує, то їх більш, ніж достатньо.

Громадськості Бердичева представили на розсуд нові “впорядковані” тарифи на житлово-комунальні послуги

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Існує тенденція підвищення мінімальної заробітної плати, що відіграє доволі велику роль. Постійно підвищуються ціни на е/енергію, зростає ціна на паливно-мастильні матеріали, необхідно проводити ремонти підприємств... У попередні роки існувало відшкодування тарифів на теплопостачання, на погашення боргів за газ, за е/енергію. Цьогоріч ні у державному, ні у міському бюджеті таких коштів немає. Середня ж заробітна плата по Бердичеву нижча, ніж в інших містах. Тобто і великі зарплати у підвищенні не сховані.”

Якщо інформацію, озвучену представниками деяких комунальних підприємств, описати кількома словами, то вийде: “Без підняття тарифів нам не жити”. Про це говорили представники ДЖВРЕП № 3, що на Червоній Горі, це стверджували у “Комплексі екологічних споруд”, погодитись зі своїми колегами, судячи зі всього, були готові чи не всі комунальники. Починаючи з 2005-го року, підкреслив, зокрема, представник КЕС, тариф, що йде на утримання очисних споруд, зріс лише на 15 коп. Сьогодні у підприємстві працівники недоотримують заробітну плату, існує заборгованість за спожиті енергоносії й перед податківцями.

Геннадій Гіневський, акціонер ЗАТ “КЕС”: “Вдамося до простої арифметики: на рахунок підприємства надійшло 180 тисяч грн. Підприємство повинно заплатити 90 тисяч за е/енергію, 90 тисяч — зарплати, 40 тисяч — нарахувань. Виходить 220 тис. грн... І це без матеріалів, без підтримання КЕС у належному стані, без оренди і т.п. А 40 тисяч вже не вистачає. Така картина існувала багато часу: нас штрафували за недоочищення і за неякісне очищення стічних вод... Але ж все це може призвести до екологічної катастрофи. Тому прошу підтримати підвищення, аби наше підприємство змогло працювати.”

Отже, водопостачання й водовідведення... За інформацією Володимира Пономарчука, тариф на перше зросте від 2,57 грн. до 3,68 за кубометр. На друге — з 2,30 грн. до 3,21. Майже удвічі збільшиться тариф на утримання місцевих екологічних споруд. Зазнають змін і тарифи на тепло.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Щодо тепла... За кв. м. сплачували 2,99 грн, сплачуватимуть 3,45 грн. (плата зростає на 15%). Теплопостачання на Червоній Горі коштувало 1,77 грн, а коштуватиме 3,01 грн. (зріст на 80%).”

У виконавчому комітеті вирахували середньомісячну вартість житлово-комунальних послуг, що їх сплачуватимуть мешканці одно-, дво- та трикімнатних квартир.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Теплопостачання в однокімнатній квартирі у середньому обходилося 104,65 грн, коштуватиме 120,75 (+15%); у 2-кімнатній — зі 134,55 грн. зросте до 155,25 грн. (+15%); у 3-кімнатній вартувало 179,40 грн., вартуватиме 207,00 грн. (+15%). Водопостачання й водовідведення: 1-кімнатна — з 50,34 грн. на 75,40 (+50%); 2-кімнатна — з 75,51 грн. на 113,11 грн. (+49,8%), 3-кімнатна — з 100,68 грн. до 150,81 грн. (+49,8%).”

Громадськість, особливо пенсійного віку, очікувано сприйняла звістку про впорядкування тарифів без особливого ентузіазму. Їхні вже, так би мовити, “підняті” пенсії, обурюються, мабуть ніколи встигнуть за збільшенням плати за “комунал”. Підвищити тарифи — значить “посадити у галошу” малозабезпечених громадян, залишити на тому ж рівні — значить зробити теж саме з комунальниками, а отже і з містом, підсумував сказане городянами голова міського осередку НРУ Іван Лобай. Головного “рухівця” Бердичева засмучує ситуація, коли столичні посадовці, замість того, щоби взяти нарешті відповідальність на себе, відводять роль хлопчика для побиття місцевій владі.

Остання ж вкотре нагадує людям, аби ті не забували про існування міського управління праці й соціального захисту населення та інституту субсидій. Саме вони, переконані фахівці, допоможуть незахищеним верствам населення і у борги не влізти, і на плаву залишитися.

Ірина Тарковська, нач. міського управління праці та соціального захисту населення: “Якщо буде прийняте ршення про підвищення тарифів, а з цим, вважаю, вже немає куди відтягувати, то сім’ї можуть до нас звертатися, ми їм допоможемо. Більш, ніж обов’язкову плату, вони все одно не сплатять. Крім того, минулого року виконком прийняв рішення про введення т. з. “місцевих” субсидій — субсидій з міського бюджету — для тих, хто не може оформити субсидію. Минулоріч такі гроші отримали 10 сімей на загальну суму 22,5 тисяч гривень. У 2010-му році “місцеву” субсидію отримали вже 9 сімей. Загальна сума складає майже 12 тисяч гривень.”

Як би там не було, кажуть посадовці, остаточне рішення з питання впорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги приймати членам виконавчого комітету. Якщо рішення це буде позитивним, то підвищення відбудеться 1-го серпня поточного року.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0