Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Громада “Яхад” закликала бердичівлян радіти життю і бути ближчими до Бога

Time Додано: неділя, 05 груд. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Найсвітліше свято року — Хануку — відзначили члени єврейської месіанської громади “Яхад”. Світле воно тому, що його історія пов’язана зі світильником — менорою, яку вперше за багато років гонінь у Божому храмі запалили віруючі євреї. Трапилось це за дві сотні років до народження Месії. Тоді євреї повстали проти грецьких правителів і вигнали їх з Єрусалиму. Для очищення храму знайшовся лише один неосквернений глечик з олією, її мало вистачити на день. Але відбулося диво: і замість одного менора горіла цілих вісім днів.

Громада “Яхад” закликала бердичівлян радіти життю і   бути ближчими до Бога

Вадим Келдиш, рабин єврейської месіанської громади “Яхад”: “Мы не просто вспоминаем победу еврейских священников, семьи Маккавеев и всего народа, которые восстали против правления Антиоха, против рабства и против идолопоклонства. Также мы стараемся подражать этим героям, которые боролись за освобождение храма, чтобы в Ерусалиме было восстановлено Божье присутствие».

На служінні члени “Яхаду” дякували Господу за всі дива, що Він творить, за Його допомогу і заступництво. Наголошували, що кожна людина має стати більш світлою, звільнитися від усього того, що заважає їй бути з Богом.

Також на Хануку прийнято куштувати символічну їжу — пончики з повидлом. Ними члени громади пригощали усіх, хто завітав на шабат.

Віталій Романович, служитель єврейської месіанської громади “Яхад”: “Эти пончики жарятся на подсолнечном масле, а праздник Ханука исторически связан с маслом — в менору изначально заливалось оливковое масло. Называются они сувгания, там внутри есть сладкая начинка. Во все библийные праздники Бог говорит: «Радуйтесь». А сладость ассоциируется з радостью».

Ця радість пануватиме у житті євреїв до 9 грудня. На згадку про вісім днів, протягом яких горів дивовижний світильник, Хануку святкують такий само проміжок часу. Цей період сповнений великою радістю та веселощами.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0