Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Громада “Яхад” закликала бердичівлян радіти життю і бути ближчими до Бога

Time Додано: неділя, 05 груд. 2010, 06:00 ( близько 7 року назад )

Найсвітліше свято року — Хануку — відзначили члени єврейської месіанської громади “Яхад”. Світле воно тому, що його історія пов’язана зі світильником — менорою, яку вперше за багато років гонінь у Божому храмі запалили віруючі євреї. Трапилось це за дві сотні років до народження Месії. Тоді євреї повстали проти грецьких правителів і вигнали їх з Єрусалиму. Для очищення храму знайшовся лише один неосквернений глечик з олією, її мало вистачити на день. Але відбулося диво: і замість одного менора горіла цілих вісім днів.

Громада “Яхад” закликала бердичівлян радіти життю і   бути ближчими до Бога

Вадим Келдиш, рабин єврейської месіанської громади “Яхад”: “Мы не просто вспоминаем победу еврейских священников, семьи Маккавеев и всего народа, которые восстали против правления Антиоха, против рабства и против идолопоклонства. Также мы стараемся подражать этим героям, которые боролись за освобождение храма, чтобы в Ерусалиме было восстановлено Божье присутствие».

На служінні члени “Яхаду” дякували Господу за всі дива, що Він творить, за Його допомогу і заступництво. Наголошували, що кожна людина має стати більш світлою, звільнитися від усього того, що заважає їй бути з Богом.

Також на Хануку прийнято куштувати символічну їжу — пончики з повидлом. Ними члени громади пригощали усіх, хто завітав на шабат.

Віталій Романович, служитель єврейської месіанської громади “Яхад”: “Эти пончики жарятся на подсолнечном масле, а праздник Ханука исторически связан с маслом — в менору изначально заливалось оливковое масло. Называются они сувгания, там внутри есть сладкая начинка. Во все библийные праздники Бог говорит: «Радуйтесь». А сладость ассоциируется з радостью».

Ця радість пануватиме у житті євреїв до 9 грудня. На згадку про вісім днів, протягом яких горів дивовижний світильник, Хануку святкують такий само проміжок часу. Цей період сповнений великою радістю та веселощами.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0