Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
На ріці Гнилоп’ять тривають роботи по заміні дюкерного переходу
Chatbox Местгый
А что за труба рядом, большего диаметра?
Time 19:23 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Грою намагалися розповісти про СНІД бердичівським студентам

Time Додано: п'ятниця, 23 жовт. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Проблема поширення ВІЛ-інфекції не стала менш актуальною для українців та для людей усієї планети, ніж була раніше. Україна і досі тримає сумне лідерство серед інших країн Європи з кількості хворих на СНІД. Для того, щоб розказати про страшну хворобу, до Бердичівського коледжу економіки, промисловості та права приїхали представники обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом. Як розповів директор закладу, проблема ВІЛ є загальнодержавною, а не особистою, як думають деякі хворі. Їм не потрібно боятись зізнатися у тому, що вони інфіковані: кожному допоможуть і кожного підтримають.

Грою намагалися розповісти про СНІД бердичівським студентам

Юрій Галінський, гол. лікар обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом: «Сьогодні треба мати підхід до кожної дитини. У центрі ми бачили і сльози, і розпач молодих людей. Ті, хто у нас лікуються думали, що тема СНІДу їх не торкнеться, а вийшло навпаки. Я думаю, щотакі заходи підуть на користь усім, і ми разом зможемо зупинити розповсюдження цієї інфекції.»

Фахівці центру вже проводили подібні виїзні заходи у Житомирі, Новограді-Волинському. Тепер настала черга Бердичева, тому що у місті, наголошує Юрій Галінський, з кожним роком зростає кількість ВІЛ-інфікованих людей. За допомогою лекцій та слайд-шоу лікарі та психологи центру розповіли студентам про вічне — вірність, дружбу, кохання, сім’ю. На прикладі життєвих ситуацій інших людей вони намагалися достукатися до сердець бердичівлян, аби ті перш, ніж зробити страшний крок, добряче подумали. Діти кажуть, що міцно засвоїли лекційний матеріал і заодно поглибили свої знання за допомогою тренінгу “Грою проти СНІДу”. Останній представляє собою чеську методику, яка через малюнки та послідовні дії гравців допомагає застерегти їх і уберегти від вживання наркотиків та алкоголю, від незахищених статевих зв’язків, а також пояснює молоді, шляхи розповсюдження СНІДу та розповідає, як потрібно ставитись до хворих. І в області, і в місті переконані: не можна відгородитись від цієї проблеми якоюсь завісою, подібні заходи допомагають усім зрозуміти: ВІЛ-інфіковані — звичайні люди.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Це стосується конкретних людей, які потрапили у таку біду. Ми повинні надати їм і медичну, і соціальну допомогу.»

Юрій Галінський, гол. лікар обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом: «Якщо ми започаткуємо і проводитимемо такі ігри серед школярів, студентів, то хай не 100%, а хоча б 30 дітей зрозуміють, що не варто робити такий необачний крок, як вживання алкоголю та наркотиків; якщо діти усвідомлять, що це їм не потрібно, то ми разом із вами святкуватимемо перемогу.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0