Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Голова Бердичівської РДА Олег Шевчук: “Проблем у районі навіть більше, ніж я уявляв”

Time Додано: четвер, 19 серп. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Представників місцевих ЗМІ зібрав голова Бердичівської райдержадміністрації Олег Шевчук, щоби розповісти про перших 100 днів своєї роботи на керівній посаді. Цього часу, каже, було достатньо, аби ознайомитися з усіма населеними пунктами району та чинниками, які гальмують його успішний розвиток. Очільник Бердичівщини вимушений констатувати: проблем у районі значно більше, ніж він уявляв, хоча увесь час тут мешкає і працює. Почав посадовець зі стану об’єктів соціальної сфери. Стан, каже, у більшості жахливий.

Голова Бердичівської РДА Олег Шевчук: “Проблем у районі навіть більше, ніж я уявляв”

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Це Будинки культури: у районі нині у вкрай занедбаному стані перебуває 5 таких закладів. Немає дахів, тече вода, руйнуються стіни, підлога. Майже усі медичні закладу потребують або поточного, або капітального ремонту. У районі не опалюється жоден Будинок культури, існують проблеми з опаленням у медичних закладах. Потребують ремонту майже усі дитячі садки. У багатьох школах течуть дахи, не тримають тепла вікна, незадовільні системи опалення.”

Однією з проблем є вихід із ладу двох котлів у центральній районній лікарні. Придбати-то їх придбали, витративши близько 300 тисяч гривень, а ось 10 тисяч на хімводоочистку чомусь не знайшли. Тепер, нарікає Олег Шевчук, аби лікарня була з теплом, потрібно знову витратити не один десяток тисяч гривень. Районна поліклініка терміново потребує серйозного ремонту, учасники ВВВ — окремих палат. Сьогодні головне завдання — підняття рівня медичного обслуговування населення. Є впевненість у тому, що збільшаться надходження від надання платних послуг, а значить, зростає ймовірність проведення у закладах ремонтних робіт.

Критична ситуація склалася у 73-й райківській виправній колонії. Там практично не існує очисних споруд. На їхнє будівництво потрібно 5 млн. грн.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Це є дуже серйозною небезпекою для сіл Райки, Швайківка, Слободище. Очисних споруд там практично не існує взагалі — усі стічні води, що йдуть з колонії, потрапляють у Гнилоп’ять, що тече Швайківкою й Слободищем. Води стічні потрапляють у води ґрунтові, що небезпечно для людей... Ні для кого не секрет, що у тамтешній колонії відбувають покарання засуджені, хворі на важкі хвороби, у т. ч. СНІД, і у такій ситуації ми дуже ризикуємо...”

Без допомоги держави очисні в колонії не збудувати, констатував Олег Шевчук, ні у району, ні області 5-ти мільйонів на ці цілі немає. Нині ведуться відповідні перемовини на рівні Києва, говорить посадовець, у 2011-му році, сподівається, роботи зі зведення споруд розпочнуться.

Реконструкції потребують й об’єкти галузі освіти. Зокрема, котельні шкіл у Красівці, Швайківці, Реї. Загальна кількість робіт там складає близько 600 тисяч грн. У критичному стані знаходиться школа у с. Бистрик, ремонт у ній вважають недоцільним, треба будувати щось нове, вартість проекту — 8,5 млн. грн.

Багато зроблено у питанні газифікації, говорить Олег Шевчук, разом із тим залишається купа проблем, що потребують вирішення. Кілька років тому почато газифікацію трьох сіл — Мирославки, Малосілки й Никонівки. Освоєні усі кошти, що були виділені на підведення газопроводів. Нині для закінчення робіт по цим селам потрібно близько 3,3 млн. грн. Нині ведуться перемовини з облдержадміністрацією та НАК “Нафтогаз України” з приводу завершення фінансування будівництва підвідних газопроводів.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Думаю, що ця робота буде результативною. Хочеться надіятися, що газ у цих трьох селах ми запалимо до кінця року. Стовідсоткової впевненості з у мене немає, але, якщо не у 2010-му, то у наступному році газопроводи запрацюють. Сьогодні районним бюджетом виділено 36 тисяч грн. на газифікацію с. Демчин.”

Особлива увага — відродженню економіки. Зі слів Олега Шевчука, ситуація у ній могла би бути кращою, якби безперервно працював “Юл-Соф” — найбільше підприємство і платник податків на теренах Бердичівщини. Зимою воно зупинилося і лише літом відновило роботу.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Те, що “Юл-Соф” не працював, призвело до серйозних проблем із наповненням районного бюджету... У 2009-му підприємство працювало, платило податки, зарплату людям. Відповідні показники були закладені у бюджет 2010-го року, аж раптом у лютому підприємство зупинилося.”

Нині, інформує керівник району, підприємство працює, сплачується поточна заробітна плата, стоїть завдання, аби на 30 % погасити заборгованість по зарплаті, що накопичилася.

На сьогоднішній день у районі зупинено спад поголів’я великої рогатої худоби, невеликими темпами зростає поголів’я свиней. Бердичівщина завершила жнива.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Хоча врожай, як і в цілому по державі, є значно меншим від минулого року, але ціни цьогоріч вищі, тому економіка сільського господарства суттєво не постраждає... На сьогодні підприємства району вже почали посівну, почали закладати врожай 2011-го року: сіється ріпак, вносяться добрива, готується рілля для посіву озимої пшениці.”

Щодо інвестицій, то тут, зі слів Олега Шевчука, намічаються певні зрушення. ТМ “Гаврилівські курчата” планує побудувати на бердичівській землі потужний комплекс з вирощування бройлерів.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: “Цей комплекс планується звести на “землях запасу” — Половецької та Низгірецької сільрад. Продуктивність комплексу складатиме близько 100 тис. м’яса птиці у рік. Думаю, вже цього року ми приступимо до його будівництва. Планується, що у 2011-му році розпочнеться будівництво комплексу з виробництва молока (на 1000 корів). Продуктивність — 8 тис. т. молока на рік. Йдуть перемовини про відкриття на території району заводу з виробництва керамічної плитки.”

Наостанок голова Бердичівської райдержадміністрації наголосив: він готовий до вирішення проблем району та людей, які у ньому мешкають.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0