Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Ганська СЕС» - успіх сонячної електростанції на Бердичівщині

Time Додано: субота, 08 черв. 2019, 13:31 ( 3 міс. назад )

«Ганська СЕС», розташована на 30 га землі Семенівської ОТГ - перша промислова сонячна електростанція на Бердичівщині й у Житомирській обл. Над проектом розпочали роботу ще у 2013-му, потім була значна перерва. У 2017-му відновився контакт із закордонними інвесторами із Данії (загальна сума інвестицій у проекті сягає 17 млн. євро), а ще через рік, у 18-ому розпочали будівництво. У грудні – завершили й сонячна електростанція генерувала перші кіловати. Першу ж гривню з енергоринку отримали у квітні цього року. Нині потужність станції – 19 мегават, у мережу щогодини йде 15 мегават. Цього достатньо, аби забезпечити Бердичів так званою «зеленою» електроенергією, каже генеральний директор компанії-підрядника Олег Грамотенко.

«Ганська СЕС» - успіх сонячної електростанції на Бердичівщині

Робота на об’єкті охопила, хоч дистанційно, 1,5 сотні фахівців, обслуговують станцію на місці щоденно 6-ро осіб. Серед усіх і 2 головних інженери. Процес вироблення електроенергії фіксують комп’ютери. Щоденно о 5-ій ранку звідси подають показники: скільки станція згенерувала, витратила на власні потреби й продала. Втрати складають 3%.

Серед тих, хто обслуговує станцію – косарі: 4 людини мають щораз скошувати траву. Проблему з покосом планують вирішити оригінальним чином: на найближчу перспективу неподалік мають збудувати екоферму, де будуть вирощувати овець і випасати на 30 гектарах території.

Ще не так давно тут було звалище, але про це стали швидко забувати, сьогодні ж – виблискують здалеку численні ряди сонячних батарей. Податки, немалі кошти від «Ганської СЕС», наповнюють бюджети, земельний – йде до Семенівської ОТГ. А це – розвиток!

Окупність даного інвестиційного проекту – до 7,5 років. Та одного такого успішного, на думку Олега Грамотенка, проекту для регіону замало, тож вони готові кликати за собою, ділитись досвідом, допомагати.

Chatbubbles Коментарів: 0