Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Фотохудожники Бердичева провели 2009-й рік виставкою робіт

Time Додано: середа, 30 груд. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Виставкою творчих робіт вирішили провести 2009-й рік місцеві фотохудожники – члени фотоклубу «Бердичів». 2 роки функціонує клуб. Особливо приємним для його колективу є те, що існують вони не на папері, а по-справжньому. На рахунку бердичівських майстрів фотографії численні поїздки країною, під час яких вони ознайомлювали любителів цього виду мистецтва зі своєю творчістю. Добре знають роботи членів клубу і у рідному місті: лише у Музеї історії Бердичева пройшло 4 подібні виставки. Познайомитися з роботами Василя Мельника, Анатолія Горобчука, Володимира Поліщука, Петра Петровського та їхніх колег усі бажаючі могли у День міста: тоді презентація фотографій відбулася просто неба. Не так давно фотоклуб влився до творчого колективу міського Палацу культури ім. О. Шабельника. Дана виставка, розповідають фотохудожники, є певним звітом роботи за рік. Семеро вже досвідчених майстрів та шестеро початківців представили до уваги відвідувачів понад 60 робіт. Назвали виставку «Тобі, Боже, слава!». Таку назву керівник клубу Василь Мельник пояснює просто: по-перше, каже, попереду новорічні й Різдвяні свята, а по-друге, авторами фотографи є, можна сказати, у певному сенсі. Вони лише відобразили створене Богом.

Фотохудожники Бердичева провели 2009-й рік виставкою робіт

Василь Мельник, голова фотоклубу «Бердичів»: «Фактично ми показуємо те, що створив Бог. Своїми руками ми нічого не робили: Господь дав нам очі, аби побачити і передати цю красу людям. Яким чином відбиралися роботи? Можливо, тут сьогодні не найкраще із створеного нами: багато фотографій знаходяться нині на виставках — обласній і всеукраїнській.»

Дещо меншу кількість своїх робіт, аніж звичайно, виставив Володимир Поліщук: фотохудожник готується до персональної виставки. Рік, що минає, для себе й для клубу вважає вдалим. І він, і його колеги в один голос кажуть: фотографії не мають припадати пилом, їх потрібно показувати людям. Ті їх оцінюють, митець враховує побажання, звертає увагу на недоліки і, як наслідок, вдосконалюється. А бажання відтворювати прекрасні миттєвості було, є й залишається.

Володимир Поліщук, член фотоклубу «Бердичів»: «Працював... Були і серйозні відбори, і високі вимоги, і самовимоги. Члени нашого клубу показували свої роботи на різних фестивалях, а “вчорашні” роботи вже не хочеться показувати. На цю виставку я відібрав небагато робіт, надав перевагу творам психологічного характеру... Сподіваюсь, що десь у березні робитиму персональну виставку.»

По-справжньому яскравою називають виставку у Музеї історії фахівці фотографії. Цікаві роботи, доволі складні технічні завдання, що їх майстри професійно розв’язують. Так оцінює побачене засновник фотоклубу «Бердичів», член Національної спілки фотохудожників України Валерій Мельников. На його думку, протягом 2009-го клуб відчутно виріс – і у кількості, і в якості.

Валерій Мельников, член НСФХУ, засновник фотоклубу «Бердичів»: «Сегодняшняя выставка показала, что ребята — на правильном пути. Радует то, что появились новые лица, новые имена. Хотелось бы, чтоб в дальнейшем они заняли самые видные места. Я рад за клуб и желаю его членам дальнейших успехов. Хочу, чтобы он процветал, чтобы в нем было еще больше народу и чтобы почаще проводились такие вернисажи, как сегодняшний.»

Валерій Мельников увійшов до складу журі обласної фотовиставки «Рідний край – моє Полісся». Каже, наприкінці року бердичівляни знову утерли всім носа. Першими місцями заявили про себе наші Олександр Сторожук та Олег Силка. Нині роботи-переможниці знаходяться у Житомирі, є надія, що бердичівляни зможуть побачити їх найближчим часом.

Валерій Мельников, член НСФХУ, засновник фотоклубу «Бердичів»: «Ребята все до единого заслуживают похвалы. Работы очень хорошие, грамотно построенные сюжетные линии, соблюдены все правила фотоискусства. Хотелось бы отметить работы Валентина Лещенко. Они преисполнены жизни, радости, осмысления жизни. Наперед скажу, что одна из его работ будет награждена Почетным дипломом НСФХУ.»

Валентин Лещенко, член фотоклубу «Бердичів»: «Особисто я найближчим часом персональну виставку влаштовувати не збираюся, мені більш до вподоби гра “командна”, в якій ми — усі разом. Якщо відчую, що зростаю і робіт набереться достатня кількість, можливо й організую щось подібне.»

Дивна річ, діляться враженнями відвідувачі виставки: якщо зібрати до купи усі миттєвості, що їх змогли зловити фотохудожники, мабуть і секунди не набереться. Водночас секундою цією можна милуватися годинами. Диво та й годі…

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0