Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Фахівці визначали, хто з майбутніх вихователів є кращим практикантом

Time Додано: п'ятниця, 17 груд. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Втретє у Бердичівському педагогічному коледжі збирається повна зала студентів, викладачів та представників дошкільних закладів, аби повболівати за випускниць, котрі змагаються за звання практиканта року. Днями там відбувся однойменний конкурс професійної майстерності.

Фахівці визначали, хто з майбутніх вихователів є кращим практикантом

Наталія Гордійчук, організатор конкурсу, методист Бердичівського педколеджу: “Ідея зародилась з того, що були нарікання з боку практиків, мовляв, наші студенти непідготовлені до праці. Ми проаналізували ситуацію і зрозуміли, що працевлаштовуються не найкращі студенти. Тому з’явилась ідея зібрати тут представників дошкільних закладів міста, щоб вони подивились на найкращих дівчат, оцінили їх та взяли на роботу”.

Ірина Катинська, методист ІМЦ управління освіти і науки: “Два роки тому ми були присутні на такому ж заході, усіх учасників було працевлаштовано в дошкільних закладах міста. Це дуже гарна традиція, ми бачимо результати діяльності педагогів та творчість їхніх студентів. Також будемо сприяти працевлаштуванню і цьогорічних учасників конкурсу”.

На звання кращого практиканта претендували п’ять студенток. У “візитці” дівчата презентували відеоролики про себе, пояснили, чому обрали професію вихователя і що спонукало їх до участі у цьому конкурсі.

Ольга Сорока, учасниця конкурсу “Практикант року-2010”: “Найперше, це впевненість у своїх силах та знаннях. А по-друге, спонукало бажання мати роботу, конкурс дає цю можливість”.

Ілона Корнієцька, учасниця конкурсу “Практикант року-2010”: “Сказати чесно, про конкурс я мріяла з курсу третього, коли подивилась інші подібні. Одночасно з навчанням у коледжі я ще в університеті вчусь, але дуже хочу працювати вихователем”.

Побажати дівчатам успіху у випробуванні прийшла учасниця одного з попередніх конкурсів Анна Туктен, яка нині працює вихователькою у 26-му дитсадку.

Анна Туктен, вихователька ДНЗ №26 “Веселка”: “Іноді бувають моменти, коли здається, що все рухнуло. Але підходить до тебе дитина і каже: “Вихователька, а я тебе люблю”. І так приємно і радісно стає на душі, з’являються нові сили та натхнення працювати, щоб ще не раз почути такі слова”.

Тим часом студентки вже готові демонструвати рівень своїх теоретичних знань. У другому конкурсі їм слід було за хвилину дати якомога більше правильних відповідей на питання з певної методики.

Ілона Корнієцька, учасниця конкурсу “Практикант року-2010”: “Розумово було нескладно, бо я відмінниця, тож не можу взагалі нічого не знати. А от з психологічної точки зору було важко: багато чужих людей, всі на тебе дивляться”.

Наступний етап “Домашнє завдання” став одним з найважчих для конкурсанток. Дівчатам довелось витратити чимало праці і часу, аби виготовити універсальний дидактичний посібник, який повинен естетично виглядати і бути корисним на різних заняттях. Так на світ з’явились будинок-багатоповерхівка, паровоз, книжка тощо. Не обійшлось і без експромту. Алла Чумак і Дар’я Дукопело разом підготували куточок української мови, чим довели: навіть на сцені вони залишаються подругами, а не суперницями.

Доки студентки намагались викликати симпатію в якомога більшої кількості людей, в тому числі у журі, до них ретельно придивлялись завідуючі дитсадків.

Світлана Чумак, завідуюча ДНЗ №4 “Берегиня”: “Я вболіваю за Олю Сороку, дівчина гарно поводиться, вона талановита. А ще вона моя вихованка, яка колись ходила до мене в садок. Дуже приємно, коли бачиш свою вихованку і розумієш, що вона йде по твоїх стопах”.

Від теорії — до практики. Конкурсанток перевірили на знання психології та вміння з першого погляду визначати емоційний стан дошкільняти. А ще журі поглянуло, чи можуть учасниці привести у порядок зовнішність дітей, котрі щойно прокинулись після денного сну. Виявилось, що можуть: за лічені хвилини студентки витворили на дитячих головах неповторні зачіски, за які отримали від суддів лише п’ятірки. Журі взагалі того дня на оцінки не скупились: жодної “трійки” не поставили.

Наостанок дівчата розповіли присутнім про світ своїх захоплень. Ті, очікувано, були надзвичайно багатими. Хтось майстерно володіє голкою і створює вишивані шедеври, хтось — товаришує з фарбами та олівцем, а Ольга Сорока — на “ти” з музичним інструментом.

Без призового місця та подарунку жодна з п’яти дівчат не залишилась. Третє місце дісталось Ілоні Корнієцькій та Дар’ї Дукопело, на другій сходинці опинилась Алла Чумак, а першість розділили Лілія Січенко і Ольга Сорока. Дівчат нагородили грамотами, а профком подарував ще й солодощі та гроші.

Ольга Сорока, переможниця конкурсу “Практикант року-2010”: “Звичайно, я дуже задоволена результатом, але, на мою думку, кожна учасниця — переможець, адже змагались кращі з кращих і кожна студентка гідна першого місця”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0