Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Фахівці дозволяють вживати кавуни та дині!

Time Додано: п'ятниця, 31 лип. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Для бердичівлян сезон кавунів приходить зненацька: здається, що лише нещодавно усі очікували спекотного літа з його розмаїттям фруктів та овочів, а на прилавках вже красуються пузаті кавуни та жовтобокі дині. Та чи можна так одразу кидатися на заманливі гостинці з півдня, щоб при цьому не зашкодити своєму здоров’ю? Перевірка вмісту нітратів у овочах та фруктах здійснюється працівниками ветеринарно-санітарної лабораторії центрального ринку. Процедура триває близько десяти хвилин. При чому, перевіряють не лише на нітрати, а й на наявність радіації, адже на території Житомирщини її фон є досить високим. Чергова перевірка показала: вміст нітратів не перевищує норму, а показник рівня радіації мінімальний. Та працівники лабораторії застерігають покупців:

Фахівці дозволяють вживати кавуни та дині!

Людмила Крестін, завідувач ветеринарно-санітарною лабораторією Бердичівського кооперативного ринку: “Якщо приходить покупець на ринок, потрібно звернути увагу на кавун: чи він не тріснутий. Якщо є тріщина, то ні в якому разі не брати, бо з нього вийшли усі соки, а від цього знищується мікрофлора. обов’язково треба помити руки і кавун пред вживанням.”

Продавці південних фруктів та ягід запевняють, що уся їхня продукція обстежена лабораторією ринку: їм би не дозволили торгувати неперевіреним товаром. Тим паче стоять вони із ним завжди на постійному місці. Щоправда, звинувачують у реалізації неперевіреної продукції так званих “стихійників”, які торгують фруктами сезонно.

Любов Семенюк, продавець, Анжела Корневська, продавець: “Ми відповідаємло за товар, який продаємо. Якщо до нас прийшла людина, купила кавуна чи диню і отруїлася, то насамперед, ми за це несемо відповідальність. Бо ми здавали продукцію на аналізи. Без аналізів нам ніхто не дасть торгувати, заберуть місця. Ми боїмося і переживаємо за товар, адже цим заробляємо на хліб.”

У ветеринарно-санітарній лабораторії мають на цей рахунок іншу думку, говорячи про те, що продавці не завжди ідуть їм назустріч, коли потрібно брати товар на аналізи.

Людмила Крестін, завідувач ветеринарно-санітарної лабораторії Бердичівського кооперативного ринку: “За цей сезон ми дослідили 2775 проб рослинної продукції. Із них через підвищений вміст нітратів близько 16-ти партій не допущено до реалізації, а це майже 2 тонни. На даний час продавці, приватні підприємці не хочуть давати на дослідження свою продукцію.”

На ринку багато торгових яток із кавунами, динями та іншою екзотикою. Охочих їх купувати теж чимало. На запитання, чи не бояться покупці, що можуть отруїтися, люди сміливо відповідають, що не вперше за це літо купують фрукти та ягоди. Зовсім не бояться, що можуть отруїтися, і говорять, що вперше за багато років продають такі хороші фрукти.

Хоч кавуни солодкі та смачні, все ж не потрібно нехтувати застереженнями працівників лабораторії, і якщо покупці дбають про своє здоров’я, нагадує її завідувачка, нехай завжди цікавляться у продавців, чи пройшов їхній товар лабораторне обстеження.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0