Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Епідемія грипу у Бердичеві триває, в аптеках з’явилися ліки

Time Додано: середа, 11 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Епідемія, що прийшла до Бердичева на початку листопада, внесла свої корективи у життя міста. Запроваджено низку профілактичних та обмежувальних заходів. Лікарі тримають під контролем рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Цьогорічна епідемія, кажуть у санстанції, за своєю інтенсивністю у півтора рази перевищує ту, що була минулого сезону.

Епідемія грипу у Бердичеві триває, в аптеках з’явилися ліки

Лариса Леончук, зав.епідеміологічним відділом Бердичівської райСЕС: «Максимальний тижневий показник захворюваності серед бердичівлян був зареєстрований 8 листопада. Він склав понад 227 на 10 тисяч населення. Фактично епідеміологічний показник захворюваності, яким ми користуємося із 1997 року, був перевищений більш, ніж утричі».

А за останніми даними, продовжує лікар, захворюваність на грип та ГРВІ в місті теж майже втричі перевищує норму. Лариса Леончук говорить, що результати вірусологічних досліджень обласної СЕС свідчать: каліфорнійського грипу на Житомирщині поки що нема.

Лариса Леончук, зав.епідеміологічним відділом Бердичівської райСЕС: «До нормалізації показників ще дуже далеко. Гадаю, що запобіжних заходів було вжито вчасно. Протягом трьох тижнів, передбачених для карантину, всі, хто хворий, мають перехворіти і повернутися до колективів здоровими».

Показники захворюваності, що їх мають у центральній міській лікарні, дещо менші. Передусім через те, що люди сюди звертаються лише з ускладненнями. А легкі форми грипу, проконсультувавшись із лікарем, переносять вдома.

Галина Ковшикова, дитячий інфекціоніст: «На сьогоднішній день в інфекційному відділенні знаходиться 28 хворих дітей і 33 хворих дорослих. З них 15 із діагнозом грип і 20 — із пневмонією. Ускладнення виникають після будь-якого ГРВІ або після грипу. Це сезонне явище, симптомів каліфорнійського грипу не бачимо».

З початком епідемії у місті запрацювали дві «гарячі» лінії, на які можна звертатися у разі потреби. Завідувач інфекційним відділенням Раїса Костюченко відзначає: це дає свої результати, хоча нині кількість дзвінків меншає.

Раїса Костюченко, зав. інфекційним відділенням Бердичівської ЦМЛ: «Телефонують в основному з питань надання первинної допомоги в разі підвищення температури, появи катаральних явищ, відчуття утрудненого дихання».

Отримати консультацію по телефону — це добре, кажуть лікарі, але водночас радять викликати спеціаліста додому. Тому що ставити діагноз треба тільки після ретельного огляду хворого.

Доцільним, на думку медиків, є масковий режим. Тому що пов’язки захищають людину від крапельок слизу, який потенційно може містити збудника хвороби. Носити маску на вулиці необов’язково і навіть шкідливо, каже інфекціоніст.

Галина Ковшикова, дитячий інфекціоніст: «Тому що ти в неї надихав і тими самими парами дихаєш іще кілька годин на свіжому повітрі. Краще одягати маску у скупченнях людей: транспорті, на ринку, в магазині. Здоровим людям треба одягати, а хворим лежати вдома. А то є такі «герої», котрі на роботу приходять з легкими формами ГРВІ».

Черг у аптеках наразі немає. А на полицях з’явилися антивірусні препарати, за якими кілька днів тому так полювали бердичівляни. Хто не встиг, докуповує собі оксолинову мазь та засоби для підвищення імунітету.

Фармацевт: «Ажіотаж був лише 2 дні, коли були вихідні, а в аптеках не встигли отримати товар. Зараз усе отримуємо. Такого попиту вже нема. Сьогодні продали кілька оксолинових мазей і все».

Не такий страшний грип, як про нього говорять, - такої думки дотримуються бердичівляни. Але щоб там не було, активно займаються його профілактикою.

Геннадій Едуардович, бердичівлянин: «На виробництві одягаю маску, а на вулиці, кажуть практично неможливо заразитися. Тому на вулиці я не ношу».

Тетяна, бердичівлянка: «Грип є грип. У будь-якому випадку, чи це придумано, чи не придумано. Кожна осінь приносить інфекції. Треба остерігатися і це найголовніше».

002 Тетяна, бердичівлянка: «Восени завжди існує вірогідність захворіти на грип, якого би він походження не був. Тому в будь-якому випадку треба займатися профілактикою».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0