Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Електричок поменшало, а квитки на них подорожчають

Time Додано: четвер, 08 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Часи, коли до Києва та інших міст ходили пішки, можуть повернутися. Через нерентабельність приміських поїздів “Укрзалізниця” їх відміняє. У вересні Бердичевом стали проходити не 14, як зазвичай, а 12 приміських потягів.

Електричок поменшало, а квитки на них подорожчають

Юрій Радченко, начальник вокзалу станції “Бердичів”: “В тому числі відмінили дві електрички на дільниці “Козятин-Шепетівка” - №№6253,6256, які курсували по п’ятницях, суботах та неділях”.

До таких заходів удалися, бо за перше півріччя 2009 року Південно-Західна залізниця отримала від приміських перевезень збиток у понад 300 мільйонів гривень, розповідає Юрій Радченко. Одна з причин — недостатнє відшкодування витрат на перевезення пасажирів пільгової категорії. Компенсовувати їх повинні міські та районні управління праці за допомогою державних субвенцій.

Юрій Радченко, начальник вокзалу станції “Бердичів”: “Бердичівським міським управлінням праці за 8 місяців поточного року компенсовано 41 відсоток коштів, виставлених “Укрзалізницею”, а районним — 17%”.

З перевізниками розраховуються, як тільки надходять державні кошти, пояснює ситуацію заступник міського голови Сергій Онофрійчук. У минулому році залізничникам відшкодували витрати на сто відсотків, цьогоріч справи дещо гірші. Але це, на думку посадовця, не привід зменшувати кількість електричок.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Пільговики як їздили, так і будуть їздити. Ніхто їм не заборонить користуватися правами, делегованими державою. Але підняттям цін та зняттям електричок держава поступово перекладає своє зобов’язання на рядових громадян, які справно платять за перевезення”.

У тім-то й справа, кажуть перевізники, що громадян, які платять, менше, ніж тих, які їздять. Далеко не всі пасажири купують квитки на електрички. Пенсіонери та ветерани праці повинні брати в касах безкоштовні квитки, наголошує начальник вокзалу. Перша категорія пасажирів їздить з такими квитками безкоштовно всією Україною, а ветерани праці — лише в межах області.

У залі очікування малолюдно: більшість атакує автобуси, а дехто все ж чекає на електропотяг. Тепер щотижневі поїздки з Іванковець до Бердичева і назад займають в Олени Іванівни замість кількох годин цілий день.

Олена Іванівна, пасажирка: “Звісно, незручно, що нема. Багато людей їздять. Раніше йшла на Бердичів у півдесятого, а з Бердичева — у півтретього, і було добре. А так нема чим добратись, от зараз до одинадцятої мушу чекати. Якщо цією не виїду, то наступна аж у вісім вечора буде”.

Незмінними лишаються розклади руху дизельних поїздів та електричок підвищеного комфорту, та це, говорить жінка, допомагає мало, тому що такий транспорт на малих станціях не зупиняється.

На залізниці тим часом продовжують рахувати збитки: вони у шість разів перевищують доходи. Їх не вистачає не лише на оновлення рухомого складу, але й на те, аби пустити в рейси той, що є, каже начальник вокзалу. Тому пасажирам готують іще одну новину: з дев’ятого жовтня вартість квитків на приміських маршрутах зросте у середньому на 8 відсотків.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0