Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Директори шкіл відшліфовували свої управлінські здібності

Time Додано: субота, 20 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Керівник, розпорядник, учитель, науковець, лідер та господар – усі ці ролі виконує директор сучасної школи. Аби її організм працював справно, очільник нарівні із педагогічними вміннями повинен володіти вміннями організаторськими. Розвивати їх допомагають семінари за участю колег. Один з таких днями відбувся на базі дванадцятої школи.

Директори шкіл відшліфовували свої управлінські здібності

Галина Козловська, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №12: «Директор відповідає за все, що відбувається в школі, і від того, як він скерує свою діяльність, залежить робота всієї школи. Без мудрого демократичного керівника неможливо працювати. Це має бути людина, яка вміє бачити все, що не лежить там, де потрібно”.

Ольга Булгар, вчитель першої категорії ЗОШ №12: «На мою думку, управління навчально-виховним процесом у нашій школі базується на принципах взаємодопомоги, взаємоповаги і співробітництва. Як вчитель, я відчуваю не лише адміністративний контроль, а ще й методичну допомогу, яка втілюється у проведенні семінарів-практикумів”.

Який ти менеджер – так можна назвати тест, що його складали директори шкіл. Відповідь на це питання освітяни отримували одразу на місці. Потім у музеї дивилися, як змінилась управлінська діяльність школи за останні півстоліття. Дванадцята була створена у 1946-му і пам’ятає часи, коли у класах було по 50 учнів, так що їхній список займав у журналі дві сторінки.

Вміле керівництво і на якості уроків відображається. Це учасники семінару спостерігали на відкритих заходах. Чотирикласники аргументовано доводили, чому прісна водойма є природнім угрупованням і встановлювали взаємозалежність між її рослинним та тваринним світом. Вчитель початкової школи повинен прищеплювати учням вміння і бажання вчитися. Ольга Булгар, до того ж, готує дітей до переходу у п’ятий клас.

Ольга Булгар, вчитель першої категорії ЗОШ №12: «Цю мету реалізовую через впровадження проектної діяльності учнів, яка дозволяє не тільки передати дітям готові знання, а ще й вміти самостійно їх здобувати, висувати різні гіпотези і доводити свою думку”.

Цікавились природою і семикласники. Вони поринули до природних зон Північної Америки. Там і пустелі, і тайга, і мішані ліси є. А ще ростуть секвої та кактуси, і подекуди на гремучу змію натрапити можна. Ці та інші цікавинки діти запам’ятали найкраще.

Ярослав Михайлів, учень ЗОШ №12: «Мені запам’ятався кактус-цереус. Здавна його використовували як факел. Він сухий і гарно горить”.

Інша група директорів завітала на урок музики. Там учні разом із вчителем досліджували тему матері у творах мистецтва. Дійшли висновку, що кожен поет і композитор так чи інакше цю тему висвітлював. Матір’ю діти називають Богородицю, мову, батьківщину і вчительку. А яка із цих неньок є для учнів найголовнішою?

Олена Калінічева, учениця ЗОШ №12: “З усіх найголовніша рідна мати”.

Як обрати правильну професію та як поету Івані Сльоті вдалося у своїх віршах створити мозаїку польського краю, обговорювали на двох інших уроках. Тепер в учнів не виникає питань, чим був відомий цей митець.

Марія Боровська, учениця ЗОШ №12: “Це незвичайно душевна людина, мені дуже сподобалась його творчість. Він писав вірші про рідний край, особливо про Полісся, вкладав у них свою душу та емоції”.

Семінар закінчився виставою про фізику та її роль у житті кожного. Після мандрів королівством електроприладів, герцогством теплоти та електромагнітними штатами присутні зрозуміли, що і на їхню долю великих відкриттів вистачить.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0