Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
 За кредит від НЕФКО у Бердичеві замінять обладнання насосних станцій та частину труб
Chatbox Роман Бабенко
Возможность получить кредит это ...
Time 09:51 - 22-10-2021
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Роман Бабенко
спортивные кроссы, легкие для б ...
Time 21:04 - 20-10-2021
Covid-19 у Бердичеві: у лікарні – 90 пацієнтів
Chatbox Роман Бабенко
Болезнь конечно распространяетс ...
Time 16:19 - 20-10-2021
До Дня фізичної культури і спорту: фестиваль «Великі уроки футболу» та відзначення тренерів
Chatbox Л. Даренко
Тоже решил приобщиться к спорту ...
Time 10:52 - 20-10-2021
Ірина Кучерук про те, як не втрапити на гачок шахраїв
Chatbox Л. Даренко
непосредственно в банке можно в ...
Time 12:38 - 18-10-2021
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники

Time Додано: неділя, 20 вер. 2015, 12:30 ( близько 6 року назад )

Є у Бердичеві така місцевина, куди ще не проникла осінь з її задумливим настроєм та мокрими від дощів очима. Цю територію сміливо можна назвати райським куточком з однією обмовкою: на ній не буває тихо. Дорослим сюди потрапити, звісно, можна, але не всім – лише тим, хто має відношення до еколого-натуралістичного відділення Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова. У день, коли рух дослідників природи – юннатів – відзначав 90-річчя від моменту утворення, його представники у Бердичеві влаштували День відкритих дверей. У незмінному «штабі» – колишньому Ботанічному садові – педагоги відділення разом з вихованцями знайомили відвідувачів із життям свого осередку – що вивчають, чим займаються, що досліджують, які здобутки мають.

Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники

Бердичівські юннати встигли гучно заявити про себе на лише на обласному рівні, а й на всеукраїнському: свідченням тому стали грамоти разумківцям-натуралістам – Катерині Доценко, Марії Поліщук, Анастасії Ковтун, Іванові й Денисові Папірникам, Валерії Богун і решті найуспішніших знавців природи.

Ну а після – гостей повели на знайомство із закладом. Мешкає у ньому доволі строкате товариство, в якому знайдеться місце для кожного, хто відчуває всередині непоборний потяг до таїнств флори і фауни. У відділенні працює гурток орнітологів, в якому знають все про птахів, у ньому садять ліси, займаються краєзнавством і туризмом, пропагують здоровий спосіб життя, вирощують дивні квіти, дбають про братів наших менших.

Хто не мріяв у дитинстві про те, аби батьки подарували папужку, хом’ячка, собачку чи котика? І це нормально, зауважують фахівці-гуртківці, треба лишень навчитися поводитися з тваринами.

Оксана Лелях, Тетяна Соболь, Оксана Рощенюк, Олена Сторожук, Леонід Красовський, Василь Щукін, Ніна Ваховська – ці люди навчать ваших дітей не лише слухати природу, а й чути її, не лише доглядати за рослинами і тваринами, а й бути невід’ємною частиною природного царства, його дослідниками й охоронцями. Слухати про те, як хтось, припустимо, посадив деревце, можливо, і не так цікаво: інша справа зробити це самому. Відчуваєш себе творцем, а це – багатого варте.

Якщо дещо узагальнити, спосіб тутешнього життя можна охарактеризувати словами гасла гуртка екологів-краєзнавців – «Вчимося. Оберігаємо. Досліджуємо. Експериментуємо. Відпочиваємо»

Педагоги кажуть: коли дитина у них прижилася, значить має велике терпіння, лагідну вдачу, добру душу і щире серце. І це добре, бо без серця у справі любові до природи ніяк не можна…

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0