Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Дошкільні заклади перевіряють на готовність до нового навчального року

Time Додано: вівторок, 14 серп. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Відбулися перші планові перевірки стану готовності загальноосвітніх та дошкільних закладів міста до нового навчального року. Їх здійснює комісія з працівників управління освіти та представників санепідемстанції. Днями вона відвідала половину з 13 дитячих садочків. В основному усі необхідні роботи до зустрічі 1 вересня тут вже майже закінчилися, каже начальник управління освіти і науки Тетяна Стельмах.

Дошкільні заклади перевіряють на готовність до нового навчального року

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: \"Закупили технологічне обладнання для забезпечення харчування, провели ремонт кухонного обладнання, капремонт харчоблоку в ДНЗ № 27, замінили там електроплити на газові, провели поточні ремонти харчоблоків в інших ДНЗ. Рішенням сесії міськради виділено кошти на реконструкцію віконних блоків ДНЗ №25 та 28, тобто 100 тис. та 150 тис. гривень\".

Всього протягом 2007 року, повідомила Тетяна Петрівна, для шкіл та садочків придбано різного обладнання за рахунок міського бюджету на суму понад 93 тисячі гривень. За допомогою батьків та спонсорів - на 66 тисяч. Керівники деяких дошкільних закладів вважають: з ремонтом встигнули майже на 100 відсотків. На подвір’ях таких садочків - - приємно оку глянути. У дитячих групах - затишок і чистота. Серед тих, хто попрацював на совість, перелічує Тетяна Стельмах, педколективи ДНЗ № 4, 15, 26,5, 27 та 22. У 28 садочку, зокрема, діти можуть ще краще розвивати свої фізичні вміння та художні здібності в оновлених спортивній та музичній залах.

Катерина Швець, завідуюча ДНЗ № 28: \" Думаю, ми на 100% готові до нового навчального року. Поточний ремонт зроблений в овочесховищі, харчоблоці, пральні та спальнях. Велику роботу зробили на території: привели до порядку усі ігрові майданчики, доповнили і фізкультурний майданчик. Зайнялися ремонтом тепломережі, поміняли засувки, зробили планові роботи\".

Нові вікна та двері, сподівається Катерина Миколаївна, садочок отримає до перших холодів. Усе готово до нового навчального року у ДНЗ № 26, впевнена його керівник. Зимовий сад дошкільного закладу зеленіє рослинами, яких майже 250. У гарному стані ігрові, спальні кімнати та клас для першачків.

Ольга Папиш, завідуюча ДНЗ № 26: \" На сьогодні дитячий садочок на 95% готовий до нового навчального року. Тут функціонує 9 груп, з них 1 - на базі НВК № 4. Проведено поточний ремонт, осучаснено матеріально-технічне обладнання. Силами батьків І класу закуплять для дітей парти. Встановлено 3 водонагрівачі\".

Начальник відділу освіти і науки, підсумовуючи результати позитивних напрацювань дошкільників, говорить і про наявні недоліки , які виявлені комісією при огляді закладів.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки:

\" Сьогодні вже не відповідають усім вимогам дитячі стільчики, меблі. На базі великих ДНЗ працюють перші класи. Меблі потрібно замінити на більш сучасні. Нас також не задовольняють темпи підготовки у ДНЗ № 7. Залишилося небагато часу, а тут зроблено не все. Наразі проводиться заміна сантехнічного обладнання, тому відтягнуті усі малярні роботи та побілка. Колективу треба докласти багато зусиль, щоб усунути до початку року усі проблеми\".

Санітарний лікар Бердичівської районної СЕС переконаний: колективам дошкільних закладів слід попрацювати ще над багатьма питаннями. Зокрема, зауважує він, недостатньою є матеріальна база харчоблоків.

Сергій Колубовський, санітарний лікар Бердичівської районної СЕС: \" Також існує проблема водопостачання в місті. Всі знають, що воно здійснюється по годинах. Тому персонал закладів освіти не має змоги в повному обсязі мити посуд, як потрібно. На жаль, немає проточної води. А заплановано використання в освітніх закладах міста гарячого водопостачання. Замість цього там користуються електроводонагрівачами побутового призначення\".

Завідуючим дитячих садочків, радить Сергій Олексійович, не завадило б приділяти увагу не лише поточному ремонту, а й більш значному обсягу робіт. Як приклад - ДНЗ № 28.

Сергій Колубовський, санітарний лікар Бердичівської районної СЕС: \" В інших закладах обмежилися проведенням поточних робіт: побілкою, фарбуванням та генеральним прибиранням. На жаль, цього недостатньо\".

Тетяна Стельмах не менш серйозною вважає таку проблему, як організація дитячого харчування у зв’язку з проведенням тендерів.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки:

\" Організація цих тендерів, на мою думку, зовсім не відповідає вимогам проведення дитячого харчування. Влітку Вінницька організація виграла тендер на картоплю. Потім відмовилася внаслідок підняття цін на неї. Нам довелося докласти багато зусиль, щоб організувати постачання картоплі\".

Проблемі організації гарячого харчування дітей і надалі приділятиметься серйозна увага, підкреслює Тетяна Стельмах. Днями, повідомила вона, відбудеться тендер по проведенню реконструкції ДНЗ № 2. 23 - 25 серпня комісія проведе огляд інших загальноосвітніх та дошкільних закладів міста щодо їхньої готовності до нового навчального року.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0