Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До відзначення Дня Перемоги долучилися бердичівські бібліотекарі

Time Додано: четвер, 06 трав. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Разом із навчальними закладами Бердичева однією з перших до відзначення Дня Великої Перемоги долучилася місцева бібліотечна система. Цими днями у всіх її підрозділах влаштовуються тематичні виставки, організовуються зустрічі з ветеранами, проводяться години історії та літературно-музичні композиції. Одна з таких пройшла у міській бібліотеці для дітей.

До відзначення Дня Перемоги долучилися бердичівські бібліотекарі

Все переплелося у тій війні... Велика Вітчизняна залишила по собі спогад як про одну з найкривавіших та найдраматичніших подій у світовій історії. Історія ця вписала до своїх сторінок безпрецедентні приклади жорстокості та гуманізму, зрадництва та самопожертви. Звичайні радянські люди, не роздумуючи віддавали свої життя заради рятування Батьківщини, викликаючи непідробний подив, страх, а нерідко й повагу ворога, який, здавалося, був позбавлений усіх людських рис.

Війна застала її у полі. Лежачи у картопляному бадиллі, Віра Доброхотова із жахом спостерігала за тим, як десятки бомб падали на землю, ховаючи у велетенських воронках мирне життя. Їй судилося вижити і пліч-о-пліч з іншими жінками стати на оборону країни.

Віра Доброхотова, учасниця Великої Вітчизняної війни: «Все взрослые мужчины ушли на фронт, а женщины взвалили на свои плечи тяготы военного времени. Они работали на заводах, фабриках, шахтах, стояли у доменных печей, добывали уголь и производили снаряды, плавили сталь. Работали по 3 смены, после чего возвращались домой, где их ждали голодные и замерзшие дети.»

Проводити подібні заходи для юних бердичівлян корисно і приємно, кажуть фахівці бібліотечної справи: з кожним разом все більше дітей виказують цікавість до підготовки того чи іншого заходу, а на відсутність талантів Бердичів ніколи не скаржився. І особливо тішить бібліотекарів те, що хлопчики і дівчатка з готовністю та завзято взялися допомагати у підготовці саме цього свята – свята, яке не роз’єднує Україну, а навпаки – робить її єдиною у повазі до сивини та сили духу народного.

Ольга Ліщинська, бібліотекар бібліотеки для дітей: «День Перемоги — особливе свято, подвиг, що залишиться у віках. Взагалі сьогодні важко було б говорити про добробут, щастя, любов, якби не подвиг нашого народу у роки війни. І ми, і наша молодь не повинні забувати про це військове лихоліття і належним чином, з повагою ставитися до ветеранів. Ми вважаємо, що у школярів повинно бути якомога більше таких зустрічей, тому що вони загартовують їхній характер, вчать цінувати життя і бути справжніми ілюдьми.»

Здавалося б ще зовсім недавно у закликах до наймолодших громадян країни лунало: «Пам’ятаймо наших батьків, їхні відвагу та подвиг!». Минав час…Слово «батьків» перетворилося на «дідів». Мабуть, за звичкою так часто говорять і тепер. Та ось де-не-де вже звучить: «Вшануймо наших прадідів – загиблих й нині живих»…Останні заслуговують на це хоча б тому, що здобувши таку важку перемогу і пройшовши скрізь нелюдські страждання, кожну свою промову до юних співвітчизників, вони починають й завершують не старечими повчаннями, а світлими словами вдячності. За те, що пам’ятають…

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0