Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
На ріці Гнилоп’ять тривають роботи по заміні дюкерного переходу
Chatbox Местгый
А что за труба рядом, большего диаметра?
Time 19:23 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До відзначення Дня Перемоги долучилися бердичівські бібліотекарі

Time Додано: четвер, 06 трав. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Разом із навчальними закладами Бердичева однією з перших до відзначення Дня Великої Перемоги долучилася місцева бібліотечна система. Цими днями у всіх її підрозділах влаштовуються тематичні виставки, організовуються зустрічі з ветеранами, проводяться години історії та літературно-музичні композиції. Одна з таких пройшла у міській бібліотеці для дітей.

До відзначення Дня Перемоги долучилися бердичівські бібліотекарі

Все переплелося у тій війні... Велика Вітчизняна залишила по собі спогад як про одну з найкривавіших та найдраматичніших подій у світовій історії. Історія ця вписала до своїх сторінок безпрецедентні приклади жорстокості та гуманізму, зрадництва та самопожертви. Звичайні радянські люди, не роздумуючи віддавали свої життя заради рятування Батьківщини, викликаючи непідробний подив, страх, а нерідко й повагу ворога, який, здавалося, був позбавлений усіх людських рис.

Війна застала її у полі. Лежачи у картопляному бадиллі, Віра Доброхотова із жахом спостерігала за тим, як десятки бомб падали на землю, ховаючи у велетенських воронках мирне життя. Їй судилося вижити і пліч-о-пліч з іншими жінками стати на оборону країни.

Віра Доброхотова, учасниця Великої Вітчизняної війни: «Все взрослые мужчины ушли на фронт, а женщины взвалили на свои плечи тяготы военного времени. Они работали на заводах, фабриках, шахтах, стояли у доменных печей, добывали уголь и производили снаряды, плавили сталь. Работали по 3 смены, после чего возвращались домой, где их ждали голодные и замерзшие дети.»

Проводити подібні заходи для юних бердичівлян корисно і приємно, кажуть фахівці бібліотечної справи: з кожним разом все більше дітей виказують цікавість до підготовки того чи іншого заходу, а на відсутність талантів Бердичів ніколи не скаржився. І особливо тішить бібліотекарів те, що хлопчики і дівчатка з готовністю та завзято взялися допомагати у підготовці саме цього свята – свята, яке не роз’єднує Україну, а навпаки – робить її єдиною у повазі до сивини та сили духу народного.

Ольга Ліщинська, бібліотекар бібліотеки для дітей: «День Перемоги — особливе свято, подвиг, що залишиться у віках. Взагалі сьогодні важко було б говорити про добробут, щастя, любов, якби не подвиг нашого народу у роки війни. І ми, і наша молодь не повинні забувати про це військове лихоліття і належним чином, з повагою ставитися до ветеранів. Ми вважаємо, що у школярів повинно бути якомога більше таких зустрічей, тому що вони загартовують їхній характер, вчать цінувати життя і бути справжніми ілюдьми.»

Здавалося б ще зовсім недавно у закликах до наймолодших громадян країни лунало: «Пам’ятаймо наших батьків, їхні відвагу та подвиг!». Минав час…Слово «батьків» перетворилося на «дідів». Мабуть, за звичкою так часто говорять і тепер. Та ось де-не-де вже звучить: «Вшануймо наших прадідів – загиблих й нині живих»…Останні заслуговують на це хоча б тому, що здобувши таку важку перемогу і пройшовши скрізь нелюдські страждання, кожну свою промову до юних співвітчизників, вони починають й завершують не старечими повчаннями, а світлими словами вдячності. За те, що пам’ятають…

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0