Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Швайківки звідусіль приїхали афганці

Time Додано: середа, 16 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

Річницю виведення військ з Афганістану люди святкують в усіх куточках країн колишнього Радянського Союзу. У Швайківській школі вже вісім років існує музейна кімната воїнів-інтернаціоналістів, куди щороку 15-го лютого приїздять вшанувати пам’ять загиблих товаришів афганці. Колектив школи завжди ретельно готується до зустрічі почесних гостей, День виводу військ з Афганістану — одне з найважливіших свят у закладі.

До Швайківки звідусіль приїхали афганці

Ірина Білан, директор Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «15 випускників нашої школи проходили військову службу в Афганістані. Троє з них не повернулося. Ми не можемо не вшановувати їхню пам’ять, тому що це є наша історія. Інколи наші люди краще знають історію інших держав, ніж своєї власної. Тому виникла така необхідність у створенні музею. Ми хочемо, щоб наші учні навчилися патріотизму, спілкувалися з воїнами-афганцями і виховувалися справжніми воїнами, які у будь-який момент готові виконати завдання своєї держави, свого народу.»

Після невеличкої екскурсії музеєм, до уваги афганців, представників райдержадміністрації та родичів загиблих воїнів учні представили концерт-реквієм пам’яті їхніх загиблих односельчан та жертв війни в Афганістані з інших сіл і міст України. З Бердичівського району 88 чоловіків виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на території інших держав. Четверо військових не повернулося додому, серед них — троє швайківчан. Їхні сім’ї, каже голова Бердичівського району Олег Шевчук, влада завжди підтримувала і буде підтримувати. Цього разу родичам загиблих вручили грошову допомогу.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: «Нважливо, потрібна була ця війна чи ні, які її результати, наслідки. Це абсолютно не применшує героїзму тих людей, які пройшли через це пекло. Ми будемо допомагати тим сім’ям, до яких не повернулись сини. Надалі будемо брати активну участь у патріотичному вихованні молоді і залучати до цього воїнів-афгнаців, які сьогодні живі й організовані у спілку воїнів-інтернаціоналістів району.»

Про те, що учні та односельчани пам’ятають загиблих в Афганістані Петра Чумака, Сергія Живуна та Анатолія Патея, свідчить пам’ятний знак коло школи. У трагічний і водночас щасливий день 15-го лютого він обростає вінками та квітами в знак того, що подвиг хлопців вічно житиме серед людей.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0