Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Швайківки звідусіль приїхали афганці

Time Додано: середа, 16 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Річницю виведення військ з Афганістану люди святкують в усіх куточках країн колишнього Радянського Союзу. У Швайківській школі вже вісім років існує музейна кімната воїнів-інтернаціоналістів, куди щороку 15-го лютого приїздять вшанувати пам’ять загиблих товаришів афганці. Колектив школи завжди ретельно готується до зустрічі почесних гостей, День виводу військ з Афганістану — одне з найважливіших свят у закладі.

До Швайківки звідусіль приїхали афганці

Ірина Білан, директор Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «15 випускників нашої школи проходили військову службу в Афганістані. Троє з них не повернулося. Ми не можемо не вшановувати їхню пам’ять, тому що це є наша історія. Інколи наші люди краще знають історію інших держав, ніж своєї власної. Тому виникла така необхідність у створенні музею. Ми хочемо, щоб наші учні навчилися патріотизму, спілкувалися з воїнами-афганцями і виховувалися справжніми воїнами, які у будь-який момент готові виконати завдання своєї держави, свого народу.»

Після невеличкої екскурсії музеєм, до уваги афганців, представників райдержадміністрації та родичів загиблих воїнів учні представили концерт-реквієм пам’яті їхніх загиблих односельчан та жертв війни в Афганістані з інших сіл і міст України. З Бердичівського району 88 чоловіків виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на території інших держав. Четверо військових не повернулося додому, серед них — троє швайківчан. Їхні сім’ї, каже голова Бердичівського району Олег Шевчук, влада завжди підтримувала і буде підтримувати. Цього разу родичам загиблих вручили грошову допомогу.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: «Нважливо, потрібна була ця війна чи ні, які її результати, наслідки. Це абсолютно не применшує героїзму тих людей, які пройшли через це пекло. Ми будемо допомагати тим сім’ям, до яких не повернулись сини. Надалі будемо брати активну участь у патріотичному вихованні молоді і залучати до цього воїнів-афгнаців, які сьогодні живі й організовані у спілку воїнів-інтернаціоналістів району.»

Про те, що учні та односельчани пам’ятають загиблих в Афганістані Петра Чумака, Сергія Живуна та Анатолія Патея, свідчить пам’ятний знак коло школи. У трагічний і водночас щасливий день 15-го лютого він обростає вінками та квітами в знак того, що подвиг хлопців вічно житиме серед людей.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0