Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До першого класу - із довідкою про планові щеплення

Time Додано: понеділок, 01 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У дитячій поліклініці наприкінці літа майбутні першокласники разом із батьками чекають на вакцинацію. Деякі бердичівляни побоюються за здоров’я своїх дітей після публікацій про сумні факти додаткової імунізації від кору та краснухи в Україні. Такі батьки відмовляються навіть від планових профілактичних щеплень. Лікарі ж запевняють: вони - обов‘язкові для всіх дітей, за виключенням хворих. Цього вимагає Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», кажуть медики.

До першого класу - із довідкою про планові щеплення

Тетяна Щербакова, завідуюча дитячою поліклінікою ЦМЛ: "Хочу зупинитися на трьох статтях. Стаття 15 говорить, що обов’язковими в країні є щеплення проти кору, дифтерії, поліомієліту, правця, туберкульозу. Стаття 12 говорить, що оформлення до будь-якого організованого колективу дітей, які не мають вікових щеплень, протизаконне. Вони не повинні відвідувати ні школу, ні дитячий садочок, ні дитячий табір чи санаторій. Стаття 14 передбачає юридичну відповідальність осіб, які допустили дітей без щеплення до організованого колективу».

Профілактика інфекційних захворювань через вакцинацію — найбільше досягнення медицини, впевнена Тетяна Щербакова. Вона стверджує: працівники кабінету профілактичних щеплень мають високі професійні якості. Реакція ж на вакцинацію є нормальним явищем, а ускладнення, запевняють лікарі, - трапляються рідко.

Тетяна Щербакова, завідуюча дитячою поліклінікою ЦМЛ: "У нашому кабінеті, крім високої професійної підготовки працівників, також є суворим дотримання правил зберігання вакцини. Холодильник обладнаний спеціальним електронним датчиком, який чітко підтримує певну температуру. Якщо щеплення роблять на філіалах, то вони передаються туди тільки у день виконання щеплення, тільки за умови наявності сумки-холодильника. Кожна дитина перед щепленням обов’язково проходить огляд у лікаря. Батьки дають письмову згоду на проведення щеплення, після проведення щеплення обов’язково дають інформацію батькам, як поводитися в день проведення щеплення".

Законодавство ніби залишає за батьками право вибору, але в той же час вимагає обов’язкової вакцинації. Наталія та Ганна дотримуються цього правила.

Наталія, мати першокласника: "Ми, як потрібно, всі щеплення робимо вчасно, і ніколи ніякої негативної реакції не було в дитини. Ось ми зробили Манту, підемо перевіримо та зробимо ще одне щеплення. І наш дільничний лікар запевнив нас, що вакцини всі йдуть перевірені і нормальної якості. Я своєму лікарю довіряю".

Ганна, мати першокласниці: "Їй ще не виповнилося 6 років, тому щеплень вікових ще не отримала. Але перед першим вересня, перед школою, ці щеплення потрібно обов’язково зробити. Тому ми сьогодні прийшли, це в нас вже друге щеплення. Було Манту, а зараз - Пріорікс. Говорять: це обов’язково треба, щоб у школі не підхопити ніякої інфекції, щоб не було ніяких карантинів".

Проте частина міських першокласників ще не може піти на заняття через відсутність щеплень. Хоча, за Конституцією, вони мають право на освіту.

Тетяна Щербакова, завідуюча дитячою поліклінікою ЦМЛ: "Було скликане термінове засідання за участю міської влади, керівництва ЦМЛ, управління освіти і науки та представників санстанції, де прийняли компромісне рішення: ми видаємо довідки для початку навчання дітям, які не встигли закінчити процес щеплень за віком, за умови, що протягом вересня батьки обов’язково закінчать щеплення. Дати ми розподіляємо у довідці".

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0