Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Дня Перемоги відбувся автопробіг місцями бойової слави Бердичівщини

Time Додано: понеділок, 12 трав. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У місті стартував щорічний травневий автопробіг місцями бойової слави Бердичівщини, який до Дня Перемоги традиційно організовує Товариство сприяння обороні Україні. Колонна із 15 автомобілів мала проїхати маршрутом Бердичів-Осиково-Гальчин-Солотвин-Рея-Бердичів. Цього року у заході взяли участь майже 900 мешканців міста та району.

До Дня Перемоги відбувся автопробіг місцями бойової слави Бердичівщини

Олександр Федорчук голова міськрайонної організації ТСОУ: «Ми вважаємо, що ця традиція добра, тому що вона охоплює велику кількість учнівської молоді міста та району, мешканців та ветеранів Бердичівщини. Наші ветерани є живою легендою історії, і своїм досвідом, своїм життям вони є прикладом для молоді у захисті Батьківщини.»

Учасники автопробігу взяли участь у мітингу, присвяченому перемозі у Великій Вітчизняній війні. До присутніх звернулися заступники голів міста та району Іван Демусь та Валерій Бабійчук. На їхню спільну думку, 9 травня – один з найвизначніших днів у нашій державі.

Іван Демусь заступник Бердичівського міського голови: «Велика Перемога захисників і визволителів Вітчизни символізує тріумф справедливості та є невичерпним джерелом патріотизму і впевненості у своїх силах.»

Валерій Бабійчук заступник голови Бердичівської РДА: «Ми з вами, якщо ми є здоровою нацією, не маємо права забути того подвигу, який був здійснений во ім’я нас. Наші діди та прадіди, віддаючи життя, думали про нас, про наше щасливе майбуття.»

За останніх 2 роки кількість тих, хто воював на фронтах Великої Вітчизняної та забезпечував перемогу, працюючи у тилу, зменшилась майже утричі, із гіркотою констатує голова міської ветеранської організації Сергій Железняк.

Сергій Железняк голова Бердичівської міської організації ветеранів Ввв: «Із кожним роком роком ветеранів стає все менше... Хочеться подякувати молоді та всьому українському народу за те, що вони пам’ятають своїх батьків, дідів та прадідів.»

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у страшній війні... На їхню честь лунали салютні постріли... До підніжжя пам’ятника учасники мітингу несли вінки і живі квіти...

Квітами зустрічали учасників автопробігу в Осиково. Понад 70 мешканців цього села не повернулися з війни до рідних домівок. Ветерани та мешканці Осикова вшанували воїнів, які загинули під час визволення села. Їхній подвиг назавжди залишиться у серцях українського народу, впевнений голова ради ветеранів Бердичівського району Володимир Жабко. Неподалік від братської могили знаходиться пам’ятний знак на честь утворення 1-го танкового корпусу Війська Польського. Звідси танкісти із сусідньої країни розпочали свій бойовий шлях.

Артур Фурманський учень Гришковецької гімназії: «У цей день ми раді вітати учасників автопробігу, які не забувають ветеранів, що боролися за незалежність нашої держави. Обіцяю, що ми не забудемо героїв.»

Хліб-сіль та теплий прийом чекав на автоколонну у Гальчині. Біля братської могили, на якій викарбувані імена понад 200 загиблих гальчинців, зібралися їхні односельчани.

Світлана Петричук вчителька Гальчинської школи I-II ст.: «Я дуже рада, що мешканці нашого села бережуть пам’ять про події 1941-45 рр... Пам’ять про наших визволителів не старіє, вона живе у наших дітях, ми передаємо її із покоління в покоління.»

Довгим і важким був шлях до Перемоги, розповідають ветерани. Крізь полум’я битв, через кров і смерть, гіркоту поразок та радість перемог йшли вони до світлого дня. Уроки історії нагадують молодому поколінню про необхідність гідно продовжувати славні традиції своїх дідів та прадідів. У ці дні на їхню честь лунають пісні. Дарували їх і у Гальчині.

Учасники автопробігу продовжили свій шлях назустріч із минулим та з тими, хто незабаром візьме на себе відповідальність за подальшу долю країни.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0