Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Катерина Омельченк...
Выбирала себе квартиру на https ...
Time 11:59 - 22-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До дня народження Бандери: у Бердичеві влаштували літературно-мистецьку годину, присвячену очільнику українського націоналізму

Time Додано: четвер, 03 січ. 2019, 17:32 ( 5 міс. назад )

Роком Степана Бандери оголосили 2019-й на Житомирщині депутати обласної ради. 1-го січня в Україні відзначали 110-ту річницю з дня народження очільника вітчизняного націоналізму, і у Бердичеві – у Центральній міській бібліотеці – постаті Бандери присвятили літературно-мистецьку годину.

До дня народження Бандери: у Бердичеві влаштували літературно-мистецьку годину, присвячену очільнику українського націоналізму

Чималенький шлях пройшов юний Дмитро – від копирсань у павутинні інтернету й книжок до змістовної бесіди з бібліотекаркою – і все заради того, аби зрозуміти для себе, ким насправді був Степан Бандера – фашистським посіпакою і радикалом-терористом чи одним із символів праведної боротьби за українську незалежність.

Хто такі «бандерівці»? Чому вони воліли називатися саме так, а не інакше? І взагалі, як міг Бандера керувати такою кількістю людей, перебуваючи за ґратами? Спілкування з допитливим хлопцем бібліотекарка почала з факту утворення у 1929-му році на Галичині Організації Українських Націоналістів, до якої належав Степан Бандера.

Як розповідав пізніше сам Бандера, найбільше часу й енергії він вкладав у революційну, національно-визвольну діяльність. Контактував з українським підпільним рухом, очолюваному у той час Українською Військовою Організацією. В ОУН займався загальноорганізаційними питаннями: працював у відділі пропаганди.

Випускник Львівської політехніки Бандера чудово знався на літературі, не був позбавлений він і поетичного таланту. Кажуть, мав відмінне почуття гумору, що часто грало на руку: мало хто міг припустити, що за невисоким худорлявим жартівником криється один із лідерів визвольного руху в Україні.

Про потужність постаті Степана Бандери може свідчити той факт, що, звільнивши його з табору, німці запропонували взяти участь у керівництві антирадянського збройного руху у тилу Червоної армії – Бандера ту пропозицію відхилив. Вишколені агенти НКВС полювали за ним близько 15 років: у жовтні 1959 року радянський агент Сташинський вбив Провідника, вистріливши тому в обличчя розчином ціаніду.

Сьогодні у героїчній боротьбі з ворогом на сході країни відстоюють право України на життя українські вояки. Відстоюють ціною життя власного. «Здобудеш державу, чи згинеш в борні!» – слова, що слугували одним із гасел Степана Бандери. «Слава Україні!» – слова, що з ними билися колись і б’ються нині за свою землю та за своїх людей.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0