Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До бердичівської історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал» ім. В. Стуса приїхали соратники зі Львову та Стрия

Time Додано: субота, 13 груд. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

Приїхали для того, щоб налагодити зв’язки із місцевими організаціями, яким небайдужа ідея національного відродження України.

До бердичівської історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал» ім. В. Стуса приїхали соратники зі Львову та Стрия

Михайло Павлишин, заст. голови Львівської обласної організації «Меморіал» ім. В. Стуса: «На нашу думку, ми маємо відродити духовну та матеріальну культуру українців. Це є тим фундаментом, на якому вирішуватимуться і соціальні питання, і питання будівництва держави... В цьому мають об’єднатися представники усіх регіонів. Ми чомусь постійно ділимося, знаходячи те, що нас різнить. Давайте нарешті знайдемо те, що нас об’єднує.»

Зі слів Михайла Павлишина, члени львівського «Меморіалу» проводять розкопки та перепоховання людей, замордованих більшовицьким режимом, займаються встановленням пам’ятників жертвам репресій та працюють над пошуками архівних матеріалів.

Михайло Павлишин, заст. голови Львівської обласної організації «Меморіал» ім. В. Стуса: «Ми хочемо показати страхіття тодішнього режиму, переслідування і нищення українців як нації. Нам можуть не повірити, а такі архіви підтвердять, що це було насправді. На жаль, за винятком архівів обкомів партії, всі інші архіви засекречені.»

Представника стрийського осередку Романа Гуменюка з Бердичевом пов’язує постать Бернарда Міцкевича, якого він вважає своїм духовним наставником. Роман Гуменюк — організатор кількох виставок, які проходили в Бердичеві. У них він знайомив людей із життям Міцкевича, свого рідного міста та діяльністю осередків «Меморіалу». Цього разу на фотографіях — члени Дашавської організації.

Роман Гуменюк, заст. голови Стрийської міськрайонної організації «Меморіал» ім. В. Стуса: «Я привіз «меморіальну» літературу, яку після виставки залишив у вас в музеї. Тепер у Стрию відкрив виставку, присвячену 100-річчю Бандери. Ось біля мене один із фрагментів виставки про Дашавський осередок «Меморіалу».

Не можна бути інтернаціоналістом, не будучи націоналістом, як не можна любити все, не люблячи свого, впевнені учасники зустрічі. Бердичів — місто особливе, констатували вони: тут, на їхню думку, важко втілювати ідеї націоналізму. Ним члени «Меморіалу» вважають любов до України. Проте місцеві представники організації докладають значних зусиль, щоб виховати в душах людей розуміння того, що українці — велика нація.

Іван Лобай, голова Бердичівської міськрайонної організації «Меморіал» ім. В. Стуса: «Спільно із місцевою владою ми ще в далекому 98-му році чи не вперше на теренах області відкрили пам’ятник жертвам політичних репресій... Великим плюсом у нашій роботі є те, що у місті знайшлося місце для вулиці імені В. Чорновола... Думаю, ми намагатимемося зробити ще більше. Хотілося б, щоб до нас приходило більше молоді. Хочеться із нею співпрацювати, і щоб ця співпраця була результативною.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0