Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Бердичева привезуть мощі Святої Терези від Дитяти Ісуса

Time Додано: п'ятниця, 19 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

30-го квітня на прихожан римо-католицьких парафій Бердичева чекає знаменна подія: на запрошення Конференції римо-католицьких єпископів України на один день до міста привезуть мощі Святої Терези. Подорож країною вони розпочнуть 5-го квітня зі Львівщини, і в останній день місяця прибудуть до Бердичева. Про це представників ЗМІ повідомили отці-кармеліти, які безпосередньо займаються організацією подорожі.

До Бердичева привезуть мощі Святої Терези від Дитяти Ісуса

Папа Пій Х назвав Терезу «найбільшою святою нашого часу», через те, що дивовижна глибина життя й навчання, вкорінена у Богові і залишена людям Св. Терезою, гармонійно переплелась з її простотою і ясністю. У ній, кажуть священики, віряни зустрічають цінне поєднання особистого досвіду і виразів, що були занотовані Терезою та сестрами з монастиря. Наприкінці ХХ-го ст. Папа Іван Павло ІІ оголосив Св. Терезу від Дитяти Ісус та Пресвятого Обличчя Вчителем Вселенської Церкви.

Отець-кармеліт Рафаїл Пруско (м. Харків): «Послання, що окреслюється з пережитого нею та її листів, несе у собі важливі цінності, вага й велич яких єдині у своєму роді. Вони стали причиною того, що Тереза (зі слів Святішого Отця Пія ХІ) стали “словом Бога для нашого часу”. Тому ми отримуємо в її особі впевненого і безпомилкового провідника на стежинах життя і віри.»

24 роки було суджено прожити Марії Терезі Мартен. За цей недовгий час вона пройшла шлях від вихованої й активної і водночас корисливої й впертої дитини до черниці, яка понад усе прагнула з’єднатися з Ісусом. 24-х років дівчині вистачило, аби залишити по собі те, що нині служителі Церкви називають цілим вченням. Воно, на їхню думку, універсальне, зрозуміле, чітке й доступне. А ще – достовірне і радісне: той, хто його пізнав, ощасливлюється.

Отець-кармеліт Рафаїл Пруско (м. Харків): «Св. Тереза пише: “Я зрозуміла, що Любов містить усі покликання, що любов — це все, що охоплює всі чаи і всі місця. Тоді з надміру моєї радості й щастя я закричала: “О, Ісусе, любов моя, нарешті я знайшла своє покликання. Воно — це Любов”. Відтак, життя і навчання Терези — це жива, повна і пломеніюча радістю реальність.»

За переконанням католицьких священників, у вченні Св. Терези людина відчуває красу глибини жіночності й красу зустрічі з Богом. Воно має вплив на молодь і є прийнятним для всіх. Те, що виходило з вуст черниці, є близьким для мільйонів, воно відрізняється особливою гармонійністю й новаторством.

Отець-кармеліт Рафаїл Пруско (м. Харків): «Життя Терези, як у світі, так і монастирі, було оточене безліччю щоденних занять, занурене у мілководдя звичайних, сірих справ і банальних деталей. Проте її ніжне й чуйне нутро вміло і у них побачити приховані відблиски незвичайності і краси, щоб так виплисти на глибінь, яка народжує прохолоду ума і свіжість помислу.»

Приїзд мощів Святої Терези до Бердичева, кажуть кармеліти, слугуватиме, свого роду, заохоченням для того, аби дізнатися про історію її життя, подружитися із нею самою. Ця дружба, глибоко переконані вони, принесе плід відкриття на святість Бога, який є Джерелом кожної святості.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0