Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Бердичева прийшов хелловін

Time Додано: п'ятниця, 29 жовт. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Одне з найулюбленіших свят американців — хелловін — влаштували у дитячому клубі “Рожеве слоненя” волонтери із США. Джессі Салпітер розповідає: свято виникло близько двох тисяч років тому. У цей день люди вшановували померлих, вірячи, що їхні душі приходять у хелловін на землю. Про це вже знають і бердичівські юнаки та дівчата.

До Бердичева прийшов хелловін

Артем Кириченко, учасник свята: «Хелловін святкується 31-го жовтня. Його святкують, щоб відігнати злих духів, бо вони приходять на землю. От люди їх і хочуть відігнати.»

Невід’ємним атрибутом святкування хелловіну є гарбуз. З нього американці вирізають різні обличчя: веселі та сумні. Навчити цього бердичівлян взялася і Джессі. Під час перетворення гарбуза на голову волонтер розповідала дітям, чому саме цей овоч є символом хелловіну.

Джессі Салпітер, волонтер Корпусу Миру США в Україні: «Гарбуз — це символ врожаю. Восени природа нам дає яблука та інші фрукти й овочі. Отже, гарбуз і символізує ці дари.»

Вирізаючи обличчя з гарбуза, одразу потрібно поставити перед собою питання: буде воно веселим чи навпаки таким, що наводить жах. Джессі разом із юнаками та дівчатами вирішили зробити усміхненого гарбузика. Усередину поставили свічку, аби його очі та рот світилися яскравим вогнем.

Окрім гарбуза, символом хелловіну є різноманітні костюми: відьом, метеликів, вампірів та іншої нечисті. Переодягання надає святу містичного духу, розповідає Джессі Салпітер. Людину, яка прийшла на хелловінську вечірку без відповідного вбрання, можуть туди не пустити.

Джессі Салпітер, волонтер Корпусу Миру США в Україні: «Ми влаштовуємо страшні чи веселі вечірки. Школярі святкують у класах, приносять із собою тістечка та цукерки, роблять декорації. Старші люди збираються у чиємусь будинку. Туди приходять у різних костюмах. Це свято, на якому ти можеш бути ким завгодно, і ніхто не скаже, що ти виглядаєш божевільно.»

Ще одним обов’язковим правилом хелловіну, яке найбільше люблять наймолодші американці, є колядки. Із вигуками “Солодощі або розіграші” вони ходять сусідськими домівками, де їм дають цукерки. Так само зробили і юні бердичівляни. У хелловін вони наколядували чимало солодощів.

Дарина Пироженко, учасниця свята: «Дуже сподобалось, коли колядували, бо тоді дають цукерки. Ще подобається, коли одягаєш таке гарне й святкове вбрання.»

В Україні хелловін не є поширеним святом. Деякі вважають, що воно не набуде такого ж розмаху, як і Валентинів день. А що ж з цього приводу думають безпосередні учасники костюмованого дійства?

Оксана Дурова, учасниця свята: «Я думаю, що з часом це свято приживеться. Хоча це не є традицією українців, але все одно, це дуже цікаво. Можливість подарувати щастя дітям, розважити себе — це неймовірно. Тому я думаю, що це свято буде і у нас. Звичайно, не одразу, через декілька років, але буде.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0