Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Бердичева надійшла гуманітарна допомога з польського міста-побратима

Time Додано: вівторок, 17 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У боротьбі проти грипу своє плече Бердичеву підставив його багаторічний польський побратим — місто Седльце. Два мікроавтобуса з ліками прибули звідти у понеділок о пів-на-одинадцяту вечора. Подорож для супроводжувачів вантажу виявилася нелегкою: якщо польську митницю вони перетнули без жодних проблем, то з митниками з України вимушені були спілкуватися близько 15-ти годин. Понад 30 коробок з ліками в одному мікроавтобусі, 20 — в іншому. У них протизапалювальні, жарознижуючі, анальгізуючі та інші препарати. А ще — одноразові рукавички, медичні фартухи та 20 тисяч захисних масок. Усього на суму близько 200 тисяч гривень.

До Бердичева надійшла гуманітарна допомога з польського міста-побратима

Зі щирої подяки гостям розпочав офіційну зустріч Бердичівський міський голова. Дякував за прояв дружби, розуміння й просто людське ставлення. Інакше й бути не могло, переконаний Василь Мазур: у разі необхідності громада Бердичева так само оперативно й щиро відгукнулася б на прохання друзів про допомогу. Серед іншого, підкреслив міський голова, цей візит дає вичерпну відповідь на питання “Що є для Бердичева Дні польської культури”.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Дні польської культури, що ми їх розпочали понад 10 років тому, сьогодні мають позитивне продовження. Не тільки в економіці, культурі й спорті, а і у просто людських стосунках. Це є головнішим за будь-які заходи. Будуть змінюватися міські голови й президенти, а дружба між нашими містами залишиться. З нашої дружби повинні брати приклад інші. Саме через такі стосунки, думаю, ми увійдемо до Європи.”

Про те, що саме у подібних ситуаціях перевіряється дружба, говорили і представники міської влади, і місцеві медики, і священнослужителі. Якою ж повинна вона бути, аби одні люди, жертвуючи власним часом, домашнім затишком і не боючись підчепити хворобу, поспішили на допомогу іншим.

Лариса Бабікова, заст. головного лікаря ЦМЛ з медичної частини: “Ситуація, яка склалася сьогодні і в країні, і у місті, потребує вчасного реагування. Це намагаються зробити і медичні працівники, і влада. Дуже приємно було відчути підтримку і допомогу наших друзів з м. Седльце.”

Отець Бенедикт Крок, настоятель римо-католицької парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії: «Хтось казав: “Хочеш перевірити свого друга — позич йому гроші”. Це неправда. Дружба перевіряється лише в таких ситуаціях, а не штучно... Дійсно, в особі Президента та громади Седльце Бердичів має добрих друзів. Ось ці люди не дивлячись ні на що, приїхали сюди. І з цього ми маємо радіти.»

Подяка від імені бердичівської громади та подарунки польським друзям — це те невелике, чим може віддячити місто за гуманітарну допомогу, зазначив Василь Мазур. Відносини між Бердичевом та Седльце, які крок за кроком вибудовувалися і українцями, і поляками, вийшли на новий рівень, вважає міський голова. У цьому твердженні підтримують його й гості: начальник Бюро Президента Седльце Маріуш Ожеловські, керуючий Бюро захисту населення Анджей Гживач та інші члени делегації. Реакцію на те, як у Седльце сприйняли звістку про необхідність допомоги, говорить Маріуш Ожеловські, можна окреслити одним словом. “Солідарність”.

Маріуш Ожеловські, начальник Бюро Президента м. Седльце (Польща): “Президент м. Седльце Войцех Кудельські у розмові з міським головою Василем Мазуром обговорили, в якій спосіб має відбутися допомога. Зійшлися на тому, що це будуть ліки й медичні препарати. У місті Седльце із повним розумінням ставляться до ситуації, яка сьогодні виникла на Україні. Цій проблемі не відомі кордони, грип розповсюдився усією Європою. Наші міста співпрацюють багатьма напрямками: в культурі, у спорті, в освіті. Але, як було вже сказано, окрім цього, між нами існують теплі людські стосунки і солідарність в усьому. І це — найголовніше.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0