Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До Бердичева надійшла гуманітарна допомога з польського міста-побратима

Time Додано: вівторок, 17 лист. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

У боротьбі проти грипу своє плече Бердичеву підставив його багаторічний польський побратим — місто Седльце. Два мікроавтобуса з ліками прибули звідти у понеділок о пів-на-одинадцяту вечора. Подорож для супроводжувачів вантажу виявилася нелегкою: якщо польську митницю вони перетнули без жодних проблем, то з митниками з України вимушені були спілкуватися близько 15-ти годин. Понад 30 коробок з ліками в одному мікроавтобусі, 20 — в іншому. У них протизапалювальні, жарознижуючі, анальгізуючі та інші препарати. А ще — одноразові рукавички, медичні фартухи та 20 тисяч захисних масок. Усього на суму близько 200 тисяч гривень.

До Бердичева надійшла гуманітарна допомога з польського міста-побратима

Зі щирої подяки гостям розпочав офіційну зустріч Бердичівський міський голова. Дякував за прояв дружби, розуміння й просто людське ставлення. Інакше й бути не могло, переконаний Василь Мазур: у разі необхідності громада Бердичева так само оперативно й щиро відгукнулася б на прохання друзів про допомогу. Серед іншого, підкреслив міський голова, цей візит дає вичерпну відповідь на питання “Що є для Бердичева Дні польської культури”.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Дні польської культури, що ми їх розпочали понад 10 років тому, сьогодні мають позитивне продовження. Не тільки в економіці, культурі й спорті, а і у просто людських стосунках. Це є головнішим за будь-які заходи. Будуть змінюватися міські голови й президенти, а дружба між нашими містами залишиться. З нашої дружби повинні брати приклад інші. Саме через такі стосунки, думаю, ми увійдемо до Європи.”

Про те, що саме у подібних ситуаціях перевіряється дружба, говорили і представники міської влади, і місцеві медики, і священнослужителі. Якою ж повинна вона бути, аби одні люди, жертвуючи власним часом, домашнім затишком і не боючись підчепити хворобу, поспішили на допомогу іншим.

Лариса Бабікова, заст. головного лікаря ЦМЛ з медичної частини: “Ситуація, яка склалася сьогодні і в країні, і у місті, потребує вчасного реагування. Це намагаються зробити і медичні працівники, і влада. Дуже приємно було відчути підтримку і допомогу наших друзів з м. Седльце.”

Отець Бенедикт Крок, настоятель римо-католицької парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії: «Хтось казав: “Хочеш перевірити свого друга — позич йому гроші”. Це неправда. Дружба перевіряється лише в таких ситуаціях, а не штучно... Дійсно, в особі Президента та громади Седльце Бердичів має добрих друзів. Ось ці люди не дивлячись ні на що, приїхали сюди. І з цього ми маємо радіти.»

Подяка від імені бердичівської громади та подарунки польським друзям — це те невелике, чим може віддячити місто за гуманітарну допомогу, зазначив Василь Мазур. Відносини між Бердичевом та Седльце, які крок за кроком вибудовувалися і українцями, і поляками, вийшли на новий рівень, вважає міський голова. У цьому твердженні підтримують його й гості: начальник Бюро Президента Седльце Маріуш Ожеловські, керуючий Бюро захисту населення Анджей Гживач та інші члени делегації. Реакцію на те, як у Седльце сприйняли звістку про необхідність допомоги, говорить Маріуш Ожеловські, можна окреслити одним словом. “Солідарність”.

Маріуш Ожеловські, начальник Бюро Президента м. Седльце (Польща): “Президент м. Седльце Войцех Кудельські у розмові з міським головою Василем Мазуром обговорили, в якій спосіб має відбутися допомога. Зійшлися на тому, що це будуть ліки й медичні препарати. У місті Седльце із повним розумінням ставляться до ситуації, яка сьогодні виникла на Україні. Цій проблемі не відомі кордони, грип розповсюдився усією Європою. Наші міста співпрацюють багатьма напрямками: в культурі, у спорті, в освіті. Але, як було вже сказано, окрім цього, між нами існують теплі людські стосунки і солідарність в усьому. І це — найголовніше.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0