Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До 140-річчя Лесі Українки: «...бажаю закінчити свій життєвий шлях, як і почала – зі співом на вустах»

Time Додано: субота, 26 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

Де б не знаходилася авторка цих рядків – у Німеччині, Єгипті, Швейцарії або Греції – завжди її вірші були наповнені ніжними й ліричними наспівами рідної землі. Намагання відшукати радість у найменшому, незборимий дух, висока культура та, звичайно, яскравий талант, призвели до того, що ця жінка навіки стала одним із символів України. 140 років тому у Новоград-Волинському з’явилася на світ Лариса Косач, якій призначено було увійти у світову історію як безсмертній Лесі Українці. Про творчість виданої поетеси говорили у центральній бібліотеці.

До 140-річчя Лесі Українки: «...бажаю закінчити свій життєвий шлях, як і почала – зі співом на вустах»

Надзвичайно талановиту, небайдужу, милосердну, раниму Ларису невідступно тягнуло до музики, і, хто зна, можливо, її фортепіанні твори вивчали би сьогодні у музичних школах так, як у школах загальноосвітніх вивчають твори віршовані. Страшна хвороба стала на заваді Ларисі Косач-музикантці, але вона родила не лише біль і страждання – вона призвела до народження сильних і сміливих віршів.

Люди, які взнавали Лесю Українку, не могли не приходити у захват від її тонкого розуму. Це неправда, що її цікавлять лише вірші, вигукували, вона так само досконало розбирається у науці, у житті взагалі. Такі таланти дозволяли Лесі майстерно приховувати за світлими й сумними рядками мудрість і жагу до життя. У них люди черпали наснагу наприкінці ХІХ-го сторіччя, роблять це вони і сьогодні.

Еліна Сідлецька, учасниця літературного вечора: «Ми вивчаємо творчість Лесі Українки у школі – поеми, вірші. Вона – прекрасна поетеса, в її віршах чути, як вона любить Україну, переживає за її долю. На жаль, вона рано померла, інакше ми могли б почути ще багато її творів.»

Будучи важко хворою, Леся Українка не стомлювалася писати. Недарма ж бо змістом свого життя називала боротьбу і працю. Хто не жив серед бурь, той не може знати ціну силі і той не уявляє, наскільки милі людині праця й боротьба. І донині недовге, але яскраве життя цієї поетеси викликає у тисяч людей непідробний подив і щире захоплення.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0