Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

До 140-річчя Лесі Українки: «...бажаю закінчити свій життєвий шлях, як і почала – зі співом на вустах»

Time Додано: субота, 26 лют. 2011, 06:00 ( більше 6 року назад )

Де б не знаходилася авторка цих рядків – у Німеччині, Єгипті, Швейцарії або Греції – завжди її вірші були наповнені ніжними й ліричними наспівами рідної землі. Намагання відшукати радість у найменшому, незборимий дух, висока культура та, звичайно, яскравий талант, призвели до того, що ця жінка навіки стала одним із символів України. 140 років тому у Новоград-Волинському з’явилася на світ Лариса Косач, якій призначено було увійти у світову історію як безсмертній Лесі Українці. Про творчість виданої поетеси говорили у центральній бібліотеці.

До 140-річчя Лесі Українки: «...бажаю закінчити свій життєвий шлях, як і почала – зі співом на вустах»

Надзвичайно талановиту, небайдужу, милосердну, раниму Ларису невідступно тягнуло до музики, і, хто зна, можливо, її фортепіанні твори вивчали би сьогодні у музичних школах так, як у школах загальноосвітніх вивчають твори віршовані. Страшна хвороба стала на заваді Ларисі Косач-музикантці, але вона родила не лише біль і страждання – вона призвела до народження сильних і сміливих віршів.

Люди, які взнавали Лесю Українку, не могли не приходити у захват від її тонкого розуму. Це неправда, що її цікавлять лише вірші, вигукували, вона так само досконало розбирається у науці, у житті взагалі. Такі таланти дозволяли Лесі майстерно приховувати за світлими й сумними рядками мудрість і жагу до життя. У них люди черпали наснагу наприкінці ХІХ-го сторіччя, роблять це вони і сьогодні.

Еліна Сідлецька, учасниця літературного вечора: «Ми вивчаємо творчість Лесі Українки у школі – поеми, вірші. Вона – прекрасна поетеса, в її віршах чути, як вона любить Україну, переживає за її долю. На жаль, вона рано померла, інакше ми могли б почути ще багато її творів.»

Будучи важко хворою, Леся Українка не стомлювалася писати. Недарма ж бо змістом свого життя називала боротьбу і працю. Хто не жив серед бурь, той не може знати ціну силі і той не уявляє, наскільки милі людині праця й боротьба. І донині недовге, але яскраве життя цієї поетеси викликає у тисяч людей непідробний подив і щире захоплення.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0