Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Для суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, встановлені обов’язкові мінімальні страхові внески до Пенсійного фонду

Time Додано: п'ятниця, 15 трав. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Відповідна постанова Кабінету міністрів України набрала чинності з 1-го травня цього року. Згідно неї, фізичні особи - платники єдиного або ж фіксованого податку та члени їхніх сімей, які також беруть участь у провадженні цими суб’єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, мають сплачувати внески у порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". При цьому, говориться у постанові, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що сплачується до Пенсійного фонду, має бути не менша, ніж один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу.

Для суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, встановлені обов’язкові мінімальні страхові внески до Пенсійного фонду

Наталія Фомченкова, нач. управління Пенсійного фонду України у м. Бердичів: "Мінімальний розмір страхового внеску визначається шляхом множення мінімальної з/плати на ставку страхових внесків. Наприклад (станом на 1.05.09), 625 грн. * 33,2% = 207,5 грн... Враховуючи розмір мінімальної з/плати у 2009-му році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить щомісяця у: травні-червні - 207,5 грн.; липні-вересні - 209,16; жовтні-листопаді - 215,8; грудні - 222,11 грн. Сплата страхових внесків здійснюється у терміни, визначені ч.6 ст.20 Закону, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, тобто: за травень-червень - до 20 липня 2009-го року (за кожний місяць); за липень-вересень - до 20 жовтня 2009-го року (за кожний місяць); за жовтень-грудень - до 20 січня 2010 року (за кожний місяць)."

Починаючи з 2004-го, на зміну поняттю "трудовий стаж" прийшло поняття "стаж страховий". У міському управлінні Пенсійного фонду пояснюють: він нараховуватиметься пропорційно сумі сплачених страхових внесків. Яким же чином буде розраховано розмір страхових внесків фізичною особою за травень?

Наталія Фомченкова, нач. управління Пенсійного фонду України у м. Бердичів: "Наприклад, фізична особа сплатила 200 грн. єдиного податку. До ПФ надійшло 84 грн. (200 грн. * 42%). Мінімальний страховий внесок становить 207,5 грн. Сума, яку потрібно доплатити складає 123,5 грн. (207,5 - 84 = 123,5). Або ж фізична особа сплатила 100 грн. фіксованого податку. До ПФ надійшло 10 грн. (100 грн. * 10%). Мінімальний страховий внесок становить 207,5 грн. Отже, потрібно доплатити 197,5 грн. (207,5 - 10 = 197,5)."

Сплата внесків здійснюється на ті ж рахунки органів Пенсійного фонду, куди перераховується частина єдиного або фіксованого податку. Та однієї сплати мало, наголошують у міському управлінні Пенсійного фонду України, фізичним особам потрібно до того ж вчасно відзвітувати. Інакше на них чекатимуть фінансові санкції.

Наталія Фомченкова, нач. управління Пенсійного фонду України у м. Бердичів: "Звітність до органів ПФ зазначеними особами подається щорічно до 1-го квітня наступного за звітним роком, за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до ПФУ... Звітність до системи персоніфікованого обліку подається 1 раз на рік до 1-го квітня поточного року..."

Відпрацював місяць на роботі - заробив повний місяць страхового стажу, а не кілька днів, як раніш. Саме нова схема сплати страхових внесків, кажуть у Пенсійному фонді, дозволить забезпечити подібне зарахування.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш





Chatbubbles Коментарів: 0