Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Чистий погляд на світ, не зіпсований цивілізацією»: у Бердичеві підвели підсумки конкурсу художніх робіт у стилі примітивізму

Time Додано: неділя, 14 жовт. 2018, 13:19 ( 3 міс. назад )

Здається, це саме той випадок, коли у малюнки «поринаєш» – думками, настроєм, всім своїм єством. І це вже точно той випадок, коли примітивним побачене не назвеш. А дарма, до речі: роботи, виставлені у залі молодіжного центру «М-Формація», що на Вінницькій, 10, представлені саме у стилістиці примітивізму. У світі мистецтва примітивізм не означає «недосконалість» чи ну щось вже дуже простеньке, хоча спрощеність є однією з головних його ознак. А символізує чистоту, радість, природність, навіть певну наївність, з якими автор споглядає ще не надламаний високотехнологічною цивілізацією світ.

«Чистий погляд на світ, не зіпсований цивілізацією»: у Бердичеві підвели підсумки конкурсу художніх робіт у стилі примітивізму

Авторами представлених в «М-Формації» робіт виступили юні бердичівляни – вихованці місцевої «художки», а також учні 1-ї школи, НВК № 4 та місцевої школи-інтернату. Виступили у рамках оголошеної міським відділом культури та художньою школою виставки-конкурсу. Свого часу Пабло Пікассо заявив, мовляв, кожна дитина – художник, нагадала начальник відділу Валентина Кузьменко, і місто має змогу переконатися у правоті слів видатного сюрреаліста. Як і у тому, наскільки потужним є потенціал Бердичева мистецького.

Дуже непросто було членам журі визначитися з кращими у цьому розмаїтті чистоти, світла та барв, зізнається директорка художної школи Ірина Ніколайчук. Ангеліна Білокриницька, Вероніка Ковальчук, Софія Письменна, а також Антоніна Грабчак, Софія Корнійчук та Анна Волотовська, за оцінкою фахівців, очолили бердичівську юну художню сотню.

Примітивізм – цікава річ, кажуть учасники конкурсу: у ньому, серед іншого, вся мудрість предків.

Організатори подбали про те, аби жоден з учасників виставки-конкурсу не залишився невідзначеним: в якості подарунків від місцевої влади юні майстри примітивізму отримали грамоти та альбоми для розвитку творчих здібностей, а краща шістка до того ж – набори пензлів.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0