Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова.

Time Додано: неділя, 17 груд. 2017, 17:50 ( 6 міс. назад )

Чи важко бути Богом війни?.. Думається, той, хто хоча би раз замислювався над цим питанням, знайде на нього відповідь у нещодавно випущеному фотоальбомі, присвяченому бійцям 26-ї Бердичівської артилерійської бригади. Його автором виступив Олег Калашніков: до недавнього – професійний фотограф, людина цивільна, а останні 1,5 роки – т. в. о. прес-офіцера частини. Вирішивши служити, до армії він, звісно, прийшов із фотоапаратом, розповідає військовий, а коли був призначений прес-офіцером, той став його незмінним супутником. І ось кінець серпня… Бригада вирушає на полігон, і виїзд цей співпадає з початком тривалих змагань на звання кращої батареї ЗСУ. Один за одним переможно долають усі етапи наші хлопці, завойовуючи, зрештою, титул кращої артбатареї Сухопутних військ. І весь цей час поруч із ними з фотоапаратом у руках – їхній прес-офіцер.

Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова. Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова. Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова. Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова. Чи важко бути Богом війни? Відповідь – у фотоальбомі Олега Калашнікова.

Альбом вийшов… і викликав неочікуваний для нього резонанс, продовжує Олег Калашніков. На питання «Як думаєте, чому?» відповідає: ну, по-перше, мабуть таки, через форму, а по-друге, все ж таки й через зміст. Фотоапарат прес-офіцера побував, якщо можна так висловитися, у самісіньких нетрях артилерії, тож у світлинах – нуль штучності, все справжнє, живе, просякнуте потом і прожарене сонцем, випробуване дощем і холодами. У них люди – такі, які вони є, без ретуші й пафосу, і спинним мозком відчувається, коли їм дуже важко, коли вони у гуморі чи коли сміятися аж ніяк не хочеться.

Працюючи над фотоальбомом, зізнається автор, він відкрив для себе артилерію, зрозумів її істинну суть. Їй судилося знаходитися на 2-й лінії вогню, але як же ж, бува, вірять у неї, сподіваються на неї та чекають від неї гідної відповіді ті, хто б’ється на лінії 1-й…

Той, хто пробував завести душевну бесіду з військовими, знає: вони не надто спішать відкривати душу. Звісно, все розказувати не можна, але навіть про те, що можна, говорити часто не хочеться. Можливо, тому, що не відчуваєш у цивільному щирості, готовності пожертвувати часом, аби вникнути у самісіньку суть. Що усі ці фотографи, журналісти?.. Налетіли, відзнімали і бігом до своїх студій. Пережив, з власних слів, подібне і Олег Калашніков. Переживав до тих пір, доки бійці не усвідомили: свій.

Якщо людину зустрічають за одежиною, то фотоальбом, мабуть, за обкладинкою. Обличчя «Гарту Богів війни» говорить само за себе, недарма автор обрав це фото за головне.

Бердичівська арта – особлива спільнота, резюмує прес-офіцер Калашніков. У ній звичайні люди здатні на незвичайне. Вони тямлять у тому, що роблять і є універсалами. Звісно, у кожного – свій обов’язок: командира, навідника, геодезиста тощо. Та коли зовсім спекотно, кожен може замінити кожного. Розрахунок діятиме у будь-якому випадку. І ще є у наших бійців одна спільна риса, ділиться офіцер: ані болота зі снігами, ані скажена втома, ані реальна небезпека не в змозі вичавити з них оптимізму.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0