Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи доступне місто людям з інвалідністю?

Time Додано: четвер, 24 трав. 2018, 16:55 ( близько 1 місяця назад )

У Бердичеві пройшло чергове виїзне засідання обласного комітету із питань доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У засіданні взяли участь начальники районних і міських управлінь праці й соціального захисту населення, представники громадських організацій, серед яких – голова ГО «Молодь. Жінка. Сім’я.» Неля Ковалюк та голова ГО «Стимул» Юрій Яремчук.

Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю?

У Житомирській обл. проживає близько 100 тис. людей з інвалідністю, серед усіх – 5 тис. дітей. У числі проблем, що стають на межі доступності нині – питання громадських туалетів, оновлення зупинок, транспорту тощо. Але для того, щоб вимагати чогось, потрібно донести інформацію, а перед тим, як щось зробити – подумати про Людину, - звучала така думка. Наприклад, через двері, що крутяться, неможливо пройти на візку, високий пандус може стати травмонебезпечним; створюють бар’єр для людей з інвалідністю і високі стійки в магазинах, кіосках, банках та аптеках.

Починати варто із створення міської Програми доступності, каже голова ГО «Стимул» Юрій Яремчук. У ній мають бути конкретизовані заходи, на які передбачено фінансування. Адже проблема доступності – стосується не тільки людей з інвалідністю.

Інколи у людей складається хибне уявлення і значення слова "доступність" розуміється не більше, як створення пандуса й годі. Та цього замало, каже Юрій Яремчук.

До багатьох об’єктів соціальної сфери і торгівлі підведено пандуси, проте, на жаль, трапляється, що вони не відповідають державним будівельним нормам і непридатні для використання.

На візку Юрій не із дитинства – так сталось у житті. Таке може трапитись із кожним – ніхто не застрахований.

Якщо питати поради стосовно доступності міста – то у цього чоловіка, або у тих, хто щоденно долає подібні бар’єри, непомітні оку здорової людини, на своєму шляху. Він знає напевне, як можна вирішити, крок за кроком, цю проблему.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 1

Chatbox Виктор Иванов

"У Бердичеві пройшло чергове виїзне засідання обласного комітету із питань доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури." А як вирішується питання доступності потрапити на прийом до лікаря на другий чи третій поверх міської поліклініки для інвалідів на візку . Адже ліфтом будівля не обладнана. Наприклад ,як потрапити на прийом до лікаря-ендокринолога ,який приймає на третьому поверсі людині на інвалідному візку ? Питання залишається відкритим ? Чи я помиляюсь ?

Time п'ятниця, 25 трав. 2018, 14:55 (30 дн. назад)