Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи доступне місто людям з інвалідністю?

Time Додано: четвер, 24 трав. 2018, 16:55 ( 5 міс. назад )

У Бердичеві пройшло чергове виїзне засідання обласного комітету із питань доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У засіданні взяли участь начальники районних і міських управлінь праці й соціального захисту населення, представники громадських організацій, серед яких – голова ГО «Молодь. Жінка. Сім’я.» Неля Ковалюк та голова ГО «Стимул» Юрій Яремчук.

Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю? Чи доступне місто людям з інвалідністю?

У Житомирській обл. проживає близько 100 тис. людей з інвалідністю, серед усіх – 5 тис. дітей. У числі проблем, що стають на межі доступності нині – питання громадських туалетів, оновлення зупинок, транспорту тощо. Але для того, щоб вимагати чогось, потрібно донести інформацію, а перед тим, як щось зробити – подумати про Людину, - звучала така думка. Наприклад, через двері, що крутяться, неможливо пройти на візку, високий пандус може стати травмонебезпечним; створюють бар’єр для людей з інвалідністю і високі стійки в магазинах, кіосках, банках та аптеках.

Починати варто із створення міської Програми доступності, каже голова ГО «Стимул» Юрій Яремчук. У ній мають бути конкретизовані заходи, на які передбачено фінансування. Адже проблема доступності – стосується не тільки людей з інвалідністю.

Інколи у людей складається хибне уявлення і значення слова "доступність" розуміється не більше, як створення пандуса й годі. Та цього замало, каже Юрій Яремчук.

До багатьох об’єктів соціальної сфери і торгівлі підведено пандуси, проте, на жаль, трапляється, що вони не відповідають державним будівельним нормам і непридатні для використання.

На візку Юрій не із дитинства – так сталось у житті. Таке може трапитись із кожним – ніхто не застрахований.

Якщо питати поради стосовно доступності міста – то у цього чоловіка, або у тих, хто щоденно долає подібні бар’єри, непомітні оку здорової людини, на своєму шляху. Він знає напевне, як можна вирішити, крок за кроком, цю проблему.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 1

Chatbox Виктор Иванов

"У Бердичеві пройшло чергове виїзне засідання обласного комітету із питань доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури." А як вирішується питання доступності потрапити на прийом до лікаря на другий чи третій поверх міської поліклініки для інвалідів на візку . Адже ліфтом будівля не обладнана. Наприклад ,як потрапити на прийом до лікаря-ендокринолога ,який приймає на третьому поверсі людині на інвалідному візку ? Питання залишається відкритим ? Чи я помиляюсь ?

Time п'ятниця, 25 трав. 2018, 14:55 (5 міс. назад)