Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи була риба з проблемами?

Time Додано: вівторок, 14 серп. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Не таку, на її думку, рибу придбала у павільйоні "Океан" міського кооперативного ринку одна з любительок морепродуктів. Це трапилося у суботу.

Чи була риба з проблемами?

Лілія, покупець: " Купила там рибу, свіжозаморожену, прийшла додому, пожарила. Коли дочка почала давати маленькій дитині, ми побачили там черв’яків".

Наступного дня пані Лілія завітала зі скаргою до продавця, у якого купила рибу.

Лілія, покупець: " Вона нагрубила мені, сказала, що я таким чином заробляю гроші. Знеславила мене на весь павільйон".

Ображена жінка звернулася до санветекспертизи, яка її підозри не підтвердила. Згодом разом зі знімальною групою покупець відвідала санстанцію. Там пояснили: це візит не за адресою. І направили нас до управління ветеринарної медицини. Анатолій Гриченко запропонував познайомитися з Правилами торгівлі на ринках.

Анатолій Гриченко, начальник управління ветеринарної медицини в Бердичівському районі: " Рибу промислового виробництва дозволяється продавати при наявності копії документа виробника, що підтверджує належну якість, та копії сертифіката відповідності. Або свідоцтва про визнання, що продукція підлягає обов’язковій сертифікації, а також відповідних ветеринарних документів. Наприклад, свідоцтва форми № 2 в оригіналі. Тобто, приватні підприємці, які реалізують рибу, повинні мати такі документи на кожний вид риби. Додається посвідчення про якість, де вказано термін реалізації".

При дотриманні приватними підприємцями належних температурних умов риба промислового походження зберігається у замороженому стані протягом півроку, наголосив Анатолій Іванович. На питання, що ж робити, якщо купили неякісний товар, начальник управління відповів:

Анатолій Гриченко, начальник управління ветеринарної медицини в Бердичівському районі: " Ви можете звернутися у таких випадках до лабораторії ветсанекспертизи. Але, якщо риба промислового виробництва, треба звернутися в адміністрацію ринку до інспектора з торгівлі, який повинен урегулювати це питання. Лабораторія ветсанекспертизи в даному випадку допомогти вам не зможе. Але треба повідомити і лабораторію. Тоді вилучать партію цієї продукції і утилізують".

Ми так і зробили. Спочатку зустрілися з інспектором з торгівлі.

Олена Зварич, інспектор з торгівлі кооперативного ринку:

" Згідно 34 пункту діючих Правил торгівлі на ринках, затверджених у 2000 р., за угоду купівлі-продажу між продавцем і покупцем адміністрація ринку відповідальності не несе. Права споживачів захищає Закон України про захист прав споживачів, затверджений у 2006 р. Це проблема між покупцем і продавцем. Остаточна інстанція - суд. На робочому місці кожного продавця має бути табличка з реквізитами. Якщо справа доходить до суду, покупець, дивлячись на них, може звернутися до суду".

Нагадала Олена Броніславівна і про існування громадської організації, яка захищає права споживачів. Мовляв, адміністрація ринку такі питання не розглядає. Хоча і вимагає від продавців дотримання ветеринарних та санітарних правил торгівлі. 4 місяці тому у рибному павільйоні відбувся такий же конфлікт. Лабораторія ветсанекспертизи вже проводила подібні аналізи.

Людмила Крестін, завідуюча лабораторією ветсанекспертизи на кооперативному ринку: " Ми вибірково 1 раз на місяць робимо проби на 100 гр. згідно Правил торгівлі на ринках. Як була перша скарга, направили до центральної лабораторії. Там дали підтвердження. Написали акт на утилізацію. Я дивилася вже цю рибу, нічого там не знайшла: ні паразитів, нічого".

Закінчилося коло пошуків відповідальних за подібні випадки зустріччю з продавцем риби. Юлія каже: таке за 15 років торгівлі з нею трапилося вперше. Винною себе не вважає.

Юлія, продавець: " Ця риба - філе хокі. Вона прийшла через 2 дні, принесла жарену, наполовину з’їдену рибу. Стала обурюватися, що несвіжа. Я гроші запропонувала, та вона відмовилася".

Чи була риба насправді неякісною, нам з’ясувати не вдалося. Можливо, це визначить суд, якщо ображений покупець туди звернеться.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0