Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи буде свято в будинку № 4 на вулиці Соборній?

Time Додано: середа, 15 серп. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Чи буде свято в будинку № 4 на вулиці Соборній?

Незабаром місто відзначатиме свій день народження. Мешканцям будинку, що по вулиці Соборній, № 4, не до свята. Вони нарікають, що вже майже три місяці у них відключена каналізація і немає води. Подейкують: вплинули торгові та розважальні заклади на першому поверсі, яких тут до десятка. Єдиної централізованої системи немає - ось каналізацію і завалило.

Олександра Іванівна, мешканка буд. № 4: " Відключили її, тому що вона прорвалася. Ми зверталися до багатьох інстанцій. У нас дуже багато підприємців, які користуються цією каналізацією. Наприклад, "Піцерія". Їм дозволили відкрити. Значить, був проект".

Жанна Іванівна, мешканка буд. № 4: " Дуже багато магазинів у нашому будинку. Будуються, а все руйнується. Також і каналізація. Все зв’язано. Води немає взимку і влітку. Діти нам носять. Воно якось інакше повинно бути".

Ольга Климівна, мешканка буд. № 4: " Колись була каналізація. Не було магазину "Конвалія". Були берези, а під ними - люки, каналізація. Зараз там магазин, а під ним - люки. Як їх чистити? Все забилося. І все пливе сюди".

Проблема в тому, що каналізація завалена з вини самих мешканців, які до того ж провели її без дозволу, пояснили в управлінні ЖКГ. Такі самочинні дії можуть призвести і до порушення конструкції всього дому.

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " !5-20 років тому мешканці самочинно зробили воду та каналізацію без погодження з водоканалом та ДВЖРЕПом. ДВЖРЕп це прогледів. Але тому, що вода була проведена, водоканал поставив на облік. Чому відключили воду? Комісія виїздила, вивчала. Виявила підтоплення підвалів на Соборній, № 4".

Наразі каналізації, як такої, немає не лише у житловій частині будинку, говорить директор "Бердичівводоканалу" Микола Ревуцький. Негайної заміни потребує і система у крилі, де розташовані торговельні заклади.

Микола Ревуцький, директор МКП "Бердичівводоканал":

" Каналізації у тій частині, де "Конвалія", як такої, немає. Там був дворик, його забрали під торгівлю. Всі каналізаційні колодязі залишилися в приміщеннях. Їх практично ніхто не експлуатує. Не мають нормального виходу до центральної каналізації".

Завітавши до магазину "Конвалія", можете знайти тут, у центрі кімнати, під килимком, зовсім не європейську річ - каналізаційний люк. Щоб вирішити проблему з каналізацією у всьому будинку, вже складено робочий проект та кошторисну документацію, повідомили в управлінні ЖКГ та ДП "Ваш добробут".

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " Склали кошторис. Орієнтовна вартість робіт - 18,7 тис. гр. Водоканал готовий виконати роботи на суму 16, 5 тис. гр. У бюджеті не передбачено цих грошей. У нас зараз проводиться капремонт, запроваджується велика програма по субвенціях. Коштів не вистачить. 1 тисячу ми з поточного ремонту знайдемо. Зараз директор ДП "Ваш добробут" працює з підприємцями суміжних будинків по Соборній, №4, Леніна, № 2/6 та Соборній, № 2, щоб комплексно все зробити, бо там все зроблено без проектів. Є 14 підприємців. Підключаємо в першу чергу їх".

Юрій Львович, директор ДП "Ваш Добробут": " Будуть залучені всі підприємці, які мають бізнес у цьому будинку. На жаль, власники магазинів не мешкають у нашому місті. Це проблема. Залучити їх практично неможливо. Дзвонимо до них. Вони мають внести 70% від загальної суми".

Директор водоканалу переконаний: роботи треба проводити по-господарськи, в комплексі. Справа - за часом та коштами.

Микола Ревуцький, директор МКП "Бердичівводоканал":

" Водоканал вболіває за мешканців і зацікавлений у тому, щоб вони мали зручності. Адже водоканал отримує проплату. Висловлюємо готовність провести роботи. Та потрібні чималі кошти. Хоча б на придбання матеріалів".

Якщо фасад будинку № 4 зустрічає вас сучасними магазинами та кафе, то зазирнувши у двір, будете приголомшені разючим контрастом.

Людмила Миколаївна, мешканка буд. № 4: " Там все розвалюється. Діти падають на залізних сходинках. Зверху все незабаром впаде на голову. Якось треба посприяти нам, щоб щось зробили. Ці стіни потріскалися, блохи лазять по квартирі, кусаються. Балки поламані. Тут ходити страшно і жити страшно. Тут діти маленькі бігають".

Будинок № 4 має цікаву історичну архітектуру. Тріщини на стелях, небезпечні дірки у підлозі та сморід від заваленої каналізації скорочують життя будівлі кінця 19 століття. Мешканці хвилюються не лише за своє здоров’я та безпеку, а й за долю рідної домівки. А поки що не знають, куди зливати відходи та помиї.

Олександра Іванівна, мешканка буд. № 4: " Ми зливаємо їх у каналізацію. Живемо в центрі і не можемо виносити на дорогу. Хоч і була така думка. Але жаліємо людей, які тут живуть і приїжджають до нас. Ми ж - центр міста".

Негаразди будинку № 4 начальник управління ЖКГ Сергій Тютєрєв називає спільною проблемою міста. І, як вихід, пропонує:

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " Цей район не для проживання., а суто для підприємницької діяльності. Людям потрібно залишити це місце. Ми тому ведемо роботу з підприємцями. Поки не пізно, пропонуємо купити цей будинок і купити людям такі ж квартири в інших місцях. А цю будівлю укріпити та зробити фасад. І люди будуть задоволені".

Поки підприємці визначаться, мешканці будинку № 4 потерпають від відсутності нормальних умов життя.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0