Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чи буде свято в будинку № 4 на вулиці Соборній?

Time Додано: середа, 15 серп. 2007, 06:00 ( більше 10 року назад )

Чи буде свято в будинку № 4 на вулиці Соборній?

Незабаром місто відзначатиме свій день народження. Мешканцям будинку, що по вулиці Соборній, № 4, не до свята. Вони нарікають, що вже майже три місяці у них відключена каналізація і немає води. Подейкують: вплинули торгові та розважальні заклади на першому поверсі, яких тут до десятка. Єдиної централізованої системи немає - ось каналізацію і завалило.

Олександра Іванівна, мешканка буд. № 4: " Відключили її, тому що вона прорвалася. Ми зверталися до багатьох інстанцій. У нас дуже багато підприємців, які користуються цією каналізацією. Наприклад, "Піцерія". Їм дозволили відкрити. Значить, був проект".

Жанна Іванівна, мешканка буд. № 4: " Дуже багато магазинів у нашому будинку. Будуються, а все руйнується. Також і каналізація. Все зв’язано. Води немає взимку і влітку. Діти нам носять. Воно якось інакше повинно бути".

Ольга Климівна, мешканка буд. № 4: " Колись була каналізація. Не було магазину "Конвалія". Були берези, а під ними - люки, каналізація. Зараз там магазин, а під ним - люки. Як їх чистити? Все забилося. І все пливе сюди".

Проблема в тому, що каналізація завалена з вини самих мешканців, які до того ж провели її без дозволу, пояснили в управлінні ЖКГ. Такі самочинні дії можуть призвести і до порушення конструкції всього дому.

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " !5-20 років тому мешканці самочинно зробили воду та каналізацію без погодження з водоканалом та ДВЖРЕПом. ДВЖРЕп це прогледів. Але тому, що вода була проведена, водоканал поставив на облік. Чому відключили воду? Комісія виїздила, вивчала. Виявила підтоплення підвалів на Соборній, № 4".

Наразі каналізації, як такої, немає не лише у житловій частині будинку, говорить директор "Бердичівводоканалу" Микола Ревуцький. Негайної заміни потребує і система у крилі, де розташовані торговельні заклади.

Микола Ревуцький, директор МКП "Бердичівводоканал":

" Каналізації у тій частині, де "Конвалія", як такої, немає. Там був дворик, його забрали під торгівлю. Всі каналізаційні колодязі залишилися в приміщеннях. Їх практично ніхто не експлуатує. Не мають нормального виходу до центральної каналізації".

Завітавши до магазину "Конвалія", можете знайти тут, у центрі кімнати, під килимком, зовсім не європейську річ - каналізаційний люк. Щоб вирішити проблему з каналізацією у всьому будинку, вже складено робочий проект та кошторисну документацію, повідомили в управлінні ЖКГ та ДП "Ваш добробут".

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " Склали кошторис. Орієнтовна вартість робіт - 18,7 тис. гр. Водоканал готовий виконати роботи на суму 16, 5 тис. гр. У бюджеті не передбачено цих грошей. У нас зараз проводиться капремонт, запроваджується велика програма по субвенціях. Коштів не вистачить. 1 тисячу ми з поточного ремонту знайдемо. Зараз директор ДП "Ваш добробут" працює з підприємцями суміжних будинків по Соборній, №4, Леніна, № 2/6 та Соборній, № 2, щоб комплексно все зробити, бо там все зроблено без проектів. Є 14 підприємців. Підключаємо в першу чергу їх".

Юрій Львович, директор ДП "Ваш Добробут": " Будуть залучені всі підприємці, які мають бізнес у цьому будинку. На жаль, власники магазинів не мешкають у нашому місті. Це проблема. Залучити їх практично неможливо. Дзвонимо до них. Вони мають внести 70% від загальної суми".

Директор водоканалу переконаний: роботи треба проводити по-господарськи, в комплексі. Справа - за часом та коштами.

Микола Ревуцький, директор МКП "Бердичівводоканал":

" Водоканал вболіває за мешканців і зацікавлений у тому, щоб вони мали зручності. Адже водоканал отримує проплату. Висловлюємо готовність провести роботи. Та потрібні чималі кошти. Хоча б на придбання матеріалів".

Якщо фасад будинку № 4 зустрічає вас сучасними магазинами та кафе, то зазирнувши у двір, будете приголомшені разючим контрастом.

Людмила Миколаївна, мешканка буд. № 4: " Там все розвалюється. Діти падають на залізних сходинках. Зверху все незабаром впаде на голову. Якось треба посприяти нам, щоб щось зробили. Ці стіни потріскалися, блохи лазять по квартирі, кусаються. Балки поламані. Тут ходити страшно і жити страшно. Тут діти маленькі бігають".

Будинок № 4 має цікаву історичну архітектуру. Тріщини на стелях, небезпечні дірки у підлозі та сморід від заваленої каналізації скорочують життя будівлі кінця 19 століття. Мешканці хвилюються не лише за своє здоров’я та безпеку, а й за долю рідної домівки. А поки що не знають, куди зливати відходи та помиї.

Олександра Іванівна, мешканка буд. № 4: " Ми зливаємо їх у каналізацію. Живемо в центрі і не можемо виносити на дорогу. Хоч і була така думка. Але жаліємо людей, які тут живуть і приїжджають до нас. Ми ж - центр міста".

Негаразди будинку № 4 начальник управління ЖКГ Сергій Тютєрєв називає спільною проблемою міста. І, як вихід, пропонує:

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " Цей район не для проживання., а суто для підприємницької діяльності. Людям потрібно залишити це місце. Ми тому ведемо роботу з підприємцями. Поки не пізно, пропонуємо купити цей будинок і купити людям такі ж квартири в інших місцях. А цю будівлю укріпити та зробити фасад. І люди будуть задоволені".

Поки підприємці визначаться, мешканці будинку № 4 потерпають від відсутності нормальних умов життя.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0